reklama

Vtedy a dnes: Krotitelia duchov (1984)

Sú filmy, ktoré dostanú od sudičiek do kolísky zvláštnu vlastnosť. Totiž - sotva vyslovíte ich názov, nad hlavou vám začne sťaby čmeliak poletovať melódia. Na rozdiel od Čmeliaka typu Z-37 vás nezasiahne litríkom cypermetrínu, ale tónmi. Možno si už neviete celkom rozpomenúť, o čom ten film bol. Ostali vám iba tie tóny, ale sú tam - zabednené v mozgu lepšie ako celá malá, ba i veľká násobilka. Vyskúšam si vás. Povedzme, Priatelia. Raz - dva - tri! Ááj bidéé fójúú... že to tam je? Alebo skúste toto. Pryty vúmn, wókin daudstrít, pryty vúmn, dkajd lajk tumí, pryty vúmn... Bodkované šaty Julie Roberts, vidíte ich? Ešte jednu. Nevrendistóórýýýýý, ahahaaa ahahaaa ahahaaa.... (to bolo ľahké, už som to tu raz mala). Keď poviem Snehulienka, všetci vieme, že hej hou, už trpaslíci jdou, však? My si dnes dáme práve toto (spievajte so mnou): Hújú gonakól? Gooust bastr!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (39)
Obrázok blogu

 

Film o trojici kamošov večne upatlaných od sopľa sa stal typickým kinohitom osemdesiatych rokov. Režisér Ivan Reitman (mimochodom rodák z Komárna) mal pri jeho nakrúcaní veľké šťastie, že sa mu do scenára neustále plietli herci so svojim názorom, pretože aj vďaka ich improvizácii vytvorili slušnú ducharinu. Samozrejme, dnes sa nám trikové scény zdajú byť smiešne a dej primitívny, ale to isté by sa dalo tvrdiť aj o čiernobielych nemých groteskách - a pritom si do nich nikto netrúfne rýpať, aké sú prvoplánové. Patria do histórie filmu, a basta fidli.
Pôvodne malo byť mnohé inak. To nakoniec zistíte, keď budem hovoriť o jednotlivých postavách, ale na začiatok stačí hádam zmienka o tom, že dej mal byť situovaný do budúcnosti. V rámci šetrenia dolárikov mecenáši poškrtali výdavky na lietajúce autá a robotické domácnosti, a urobili z toho mierne švihnutú komédiu zo súčasnosti.
A vlastne - producenti s režisérom chceli natočiť úplne iný film, a to Stopárovho sprievodcu galaxiou. Už-už mali na lane zmluvu s Douglasom Adamsom, keď sa rozhodli urobiť Ghostbusterov. Stopár si ešte musel počkať.
Hlavnú úlohu doktora Venkmana mali napísanú priamo na telo Johna Belushiho, talentovaného komika (pozor, nepliesť s bratom Jamesom). Určite by zabodoval, keby sa medzitým nebol predávkoval kokaínom. Možno by si užil aj tie dve nepremenené nominácie na Oscara. Mimochodom, v kategórii filmových songov mu vtedy uchmatol cenu slepý Stevie Wonder so svojim I Just Called to Say I Love You. Je to síce tiež veľký hit, akurát nikto netuší, z akého filmu.
Vráťme sa k našej trojke.
Keď skupina vedcov skúmajúcich paranormálne javy príde o grant na univerzite, neostáva im nič iné, len nasadnúť do fára (aj to malo byť pôvodne čierne, a nie biele) a ísť naháňať duchov do domácností a knižníc.
Vláčia so sebou kopec pracovných pomôcok, napríklad závesnú kalkulačku, detskú vodnú pištoľku, postrekovač na záhradné vošky, či stetoskop (alebo je to záchodový zvon?). 
A možno je to opäť všetko inak, ako si myslíme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu



Duchov možno rozdeliť do rôznych kategórií. Niektorí sú pekne pažraví, iní zase intelektuálne založení, ale väčšina z nich je pekne slizká a pomerne hlúpa, takže raz-dva skončí v čudnej dymiacej škatuli.

Obrázok blogu

Ako vo všetkom na svete, aj v teórii duchov existujú výnimky. Konkrétne ide o dvoch strážcov akejsi brány, ktorí sa najradšej schovávajú do ľudí, a to do najkrajšej baby vo filme a najsmiešnejšieho daňového poradcu (ale hej, tiež len vo filme, tí skutoční až takí smiešni nie sú).

Obrázok blogu

Dr. Peter Venkman je v muzikantskej hantírke tzv. frontmanom Krotiteľov duchov. Flegmoš, ktorého vedecký výskum stojí a padá na veľkosti podprsenky pokusnej osoby, sa skutočne nebojí ničoho. Keď ho vyhodia z univerzitných priestorov, neváha a odvážne založí dom banke. To, že ten dom patrí kamošovi Rayovi, je nepodstatný detail. Firma tým získa polorozpadnutú hasičskú zbrojnicu, ktorej jedinou prednosťou je požiarna tyč.
Venkman je charakteristický tým, že ak má niekto vojsť do neznámych priestorov s príšerami ako prvý, tak je to on. Navyše pôsobí dojmom, že to má celé v paži. No len čo zistí, že tou príšerou je nádherná žena, stáva sa bezbranným šteniatkom, ktoré dovtedy otravuje, kým ju kompletne nezbalí.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu



Ako som už spomínala, postava bola písaná pre iného šoumena. Hrou osudu (a kokaínu) sa v nej predstavil niekto, kto sa síce nekamaráti s hrebeňom, ale kto dodal filmu šťavu a vlastné nápady. Mal vtedy 34 rokov a volal sa William James Murray. My ho však odjakživa poznáme ako Billa Murraya .
Nebola to náhoda. Režisér si strapatého herca s jazvami po akné obľúbil tak, že ho obsadzoval do svojich filmov pravidelne.
Najprv sa však vrátim do roku 1950, kedy sa do rodiny írskych katolíkov predralo na svet chlapča, ktoré by dnes možno dostalo diagnózu ADHD. Ako piate z deviatich detí však nemalo čas na nejaké sedenia u psychológov, najmä preto, že tatko sa musel obracať v drevárskom biznise ako obchodník, a mamka sedela na pošte za prepážkou, ak pravda, nerodila deti. Decká si preto museli na vzdelanie privyrábať ako nosiči, či sa starať jeden o druhého (jedno z detí bolo postihnuté obrnou).
V sedemnástich Bill prišiel o otca a trocha sa utrhol z reťaze. Síce sa zapísal na medicínu, no keď ho čapli na letisku s balíčkom marišky, celá lekárska kariéra išla do hája a z veselého mladíka sa stal umelec.
Spolu s bratom začínal v komediálnej skupine a preslávil sa najmä schopnosťou improvizovať, čo je pre herca geniálna pracovná výbava. Odtiaľ bol už iba krok do americkej televíznej show Saturday Night Live, ktorá bola liahňou podobných komediantov. Zanedlho nato sa vyhupol do sveta filmu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu


Takže, z výkladu veľkého množstva snímok vyberám starú známu Tootsie, veľmi vydarenú komédiu Na Hromnice o deň viac (ten slovenský preklad je hrozný), Muž, ktorý vedel príliš málo, Život pod vodou, či Stratení v preklade. Drobné povyrazenia mal i v Charlieho anjeloch alebo Ed Woodovi, a samozrejme väčší, ba priam hlavný štek v pokračovaní Krotiteľov duchov .
Vďaka dvom manželstvám a šiestim deťom sa meno Murray vôbec nemusí obávať vymretia po meči.
Prvá manželka mu za trinásť rokov povila dvoch synov, a tá druhá, ktorú zbalil v kostymérni počas nakrúcania Hromníc, zvládla ďalších štyroch. Druhý rozvod nasledoval po jedenástich rokoch, dôvodom boli podľa exmanželky najmä alkoholické excesy, nevera a nejaké to domáce násilie. Ktovie...
Dnes si Bill žije slobodným životom, kde-tu zájde s inými celebritami na golf, alebo o tom aspoň napíše biografiu.
Keď príde po ťažkom dni domov, pustí si záznamník. Aby som to vysvetlila - to, že nemá svojho osobného stylistu, je zrejmé z fotografií, ale že necíti potrebu platiť agenta, ktorý by mu naháňal kšefty, to je veru na pováženie. Keď si potom zabudne vypočuť odkazy, stane sa mu, že príde o niekoľko výborných postáv. A vlastne... má už 62 rokov a do dôchodku vôbec nie ďaleko, tak čo sa bude trhať.
Ja viem, niekedy to so srandičkami preháňam. Teda vážne. Práce má naozaj hojne a okrem toho musí občas dohliadnuť na reštauráciu, ktorej je spolu s bratmi vlastníkom. Tí Íri sú fakt pracovitá fajta...
PS: Dlho som si nevedela spomenúť, koho mi mladý Bill pripomína. Už viem. Stana Radiča.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

Dr. Raymond Stanz je na rozdiel od Venkmana solídny vedec a najviac zo všetkého miluje šmýkanie sa po spomínanej tyči. Jeho jedinou chybou je nekonečná úprimnosť, čo ho takmer stojí život (bližšie pozri akčnú videoukážku v závere článku).

Dan Aykroyd alias Daniel Edward Aykroyd, sa narodil v Ottawe, kde bol jeho otec poradcom kanadského premiéra a maminka tiež pracovala v štátnej správe.
V sedemnástich rokoch sa túžil stať kňazom, potom zmenil názor a začal študovať kriminológiu a sociológiu. Školu nedokončil, lebo ho na svoje chodníčky zlákala múza. Najskôr bluesová, neskôr herecká a scenáristická - mimochodom, podobnou trasou sa vybral i jeho brat.
Danovou špecialitou boli imitácie známych osobností, niet sa preto čomu čudovať, že skončil v rovnakej show ako jeho kamoši John Belushi a Bill Murray.
S tým prvým dlho tvorili humoristickú dvojicu známu ako Blues Brothers, našťastie Aykroyda nepostihli sebazničujúce "záľuby", takže to prežil. Bol to práve on, kto pre Belushiho napísal scenár Krotiteľov, zároveň ho chcel poveriť réžiou.
Vieme, že to dopadlo inak. Filmové štúdio muselo angažovať aj ďalšieho scenáristu, lebo Dan občas uletel do nezaplatiteľných fantázií a vymýšľal také príšerky, ktoré stáli majlant (mimochodom, stal sa ním tretí z partie chytačov, o ktorom budem hovoriť o chvíľu).

Obrázok blogu

Daniela Aykroyda sme videli aj v iných snímkach, napríklad Výmena, Krásna mimozemšťanka, mihol sa i v Indianovi Jonesovi a chráme skazy. Jediná oscarovská nominácia sa mu ušla vo vedľajšej úlohe Šoféra slečny Daisy, kde hral syna hlavnej herečky.
Deväťdesiate roky mu už priali menej. Prachom zapadli filmy ako Moja prvá láska, či Šišaté hlavy v New Yorku.
Príjemnejšie sa mi píše o jeho súkromnom živote. Predstavte si, tridsať rokov žije s tou istou manželkou, bývalou modelkou a herečkou Donnou Dixonovou, s ktorou má tri dietky (jedna z dcér je takisto herečka).
Pikošky? Možno niečo z medicínskej oblasti (áno, aj taký je internet, vidí vám až do žalúdka). Dan Aykroyd má každé oko inej farby, dva prsty na nohe má zrastené dokopy a v puberte vraj vyrástol z dvoch psychických porúch, ktorých názvy sú také nechutné, že mi ich ani CTRL+C nedokázalo skopírovať. Jedna z nich sa podobá na asparagus, ten, čo sa kedysi viazal mašličkou ku karafiátom. *** (pozri poznámku dole)
Že ste to nepotrebovali vedieť? Aspoň tušíte, prečo som aj ja prestala pozerať televízne správy.
Herec zbožňuje sci-fi, podporuje rôzne šibnuté skupiny študujúce UFO a duchov. Má to po starom otcovi, ktorý si dopisoval so známym špiritistom Arthurom Conanom Doylem. Okrem toho obdivuje prácu kriminalistov a policajtov, je vlastníkom akejsi značky alkoholu (tuším je to tequila) a v lete bude mať 61 rokov.

Obrázok blogu

Dr. Egon Spengler je centrálny mozog firmy, vymyslel všetky tie technické vecičky, ktoré žiaria, iskria a dymia. Má vysoký účes a hovorí jazykom, ktorému rozumie iba kolega Ray. Nikdy sa neusmieva a vo voľnom čase by mohol pozvať prípadné záujemkyne domov, aby im ukázal svoju zbierku húb, plesní a spór. Ktorá by odolala takému pozvaniu?
Bohužiaľ, k tomu asi ťažko dôjde, lebo v oblasti ľúbostných vzťahov je Egon riadne nemehlo (o tom by mohla rozprávať najmä firemná sekretárka, keďže má na neho zálusk).

Štyridsiatnik Harold Allen Ramis naozaj nemal v úmysle hrať vo filme, chcel len vylepšiť scenár. Lenže - ako hľadal, tak hľadal, lepšieho Egona ako by bol on, nikde v okolí nenašiel. Nakoniec, robí to dodnes, že sa šupne do miniúlohy vo svojich filmoch.
Pravdepodobne ste už pochopili, že herectvo nie je jadrom jeho práce. Nájdete ho najskôr na režisérskej, či producentskej stoličke a z trojice Ghostbusterov je dodnes ten najúspešnejší.
Ramis sa narodil do rodiny židovských obchodníkov a hoci vyštudoval serióznu univerzitu, vďaka zmyslu pre humor skončil v zábavnom priemysle. Ešte predtým strávil niekoľko mesiacov v ústave pre duševne chorých, nie však ako pacient (tipujem, že to bola tá najlepšia príprava pre prácu s hercami).
Nejakú dobu vyberal vtipy pre Playboy, potom začal písať paródie a skeče, až skončil pri scenároch a réžii veselých amerických filmov. Z jeho najúspešných diel spomeniem najmä komédiu uvádzanú v telke pod českým názvom Bláznivá dovolená, či dva "mafiánske" filmy Analyzuj a Analyzuj znova.
Bol to práve on, kto obsadil Murraya do komédie Na Hromnice o den více, vďaka čomu sa ich pracovné cesty rozišli. Či to bolo kvôli Billovej nervozite (práve sa rozvádzal) alebo pre rozdielne názory na smerovanie deja, je už teraz jedno - film to je výborný.
Ešte malý čriepok do obligátnych rodinných štatistík:
Harold Ramis splodil s dvoma ženami tri deti. Z prvého sedemnásťročného vzťahu má dcéru, druhý manželský sľub dodnes neporušil a priniesol mu dvoch synov.
Má 68 rokov a podľa súčasnej fotografie by ste ho asi sotva spoznali.

Vo februári 2014 pán Ramis svoju životnú púť ukončil vo veku 69 rokov. A možno nie. Možno tu nad nami kdesi lieta ako duch...

Obrázok blogu

Winston Zeddemore je štvrtý člen tímu likvidátorov duchovnej pliagy, ktorý príde na konkurz do firmy približne v polovici komédie. Iste nebudete veľmi prekvapení, keď poviem, že ho mal hrať Eddie Murphy. Ten však akurát makal na polišovi z Beverly Hills, takže museli povolať náhradníka.
Neviem, či bolo naozaj nutné doplniť do deja túto postavu, lebo mi pripadá akási zbytočná. Ak bol problém vo farebnosti pleti hlavných hrdinov, tak im chýbal aj Ázijec, prípadne zástupca indiánskych domorodých obyvateľov, nevraviac o absencii Eskimákov a Aborigéncov.
Tak, a teraz sa práve urazili aj poslední traja členovia kmeňa Chunghončanov zo severojužnej časti Papuy - Novej Guiney.
No pekne, už sa správam ako nejaká modelka. Idem sa ja radšej venovať tomu, čomu ako-tak rozumiem, teda gúgleniu.

Eddieho náhradníkom sa stal vtedy 39-ročný Earnest "Ernie" Lee Hudson.
Jeho život nezačal najlepšie. Otec bol neznámy vojak a mama umrela pár mesiacov po pôrode, takže ho vychovávala babička. Nikto z jeho rodiny nedokončil čo i len strednú školu, no on už od detstva veľa čítal, písal básne a rôzne texty. Skúšal to v armáde, ale astma, talent a chuť robiť si zo života srandu ho doviedli do divadla a k štúdiu drámy na univerzite. Získal prestížne štipendium, čo mu umožnilo živiť sa herectvom. No povedzte, kde inde by sa toto mohlo stať, ak nie v Amerike?
U nás sme si ho všimli v oboch snímkach Miss špeciálny agent, či v drobných úlohách v seriáloch Zúfalé manželky a Právo a poriadok. Žiadna veľká sláva to nie je, ale nie každý musí byť práve superstar.
Ernie Hudson má v súčasnosti 67 rokov a je hrdým otcom štyroch detí od dvoch zákonitých manželiek.

Obrázok blogu

Čo povedať o Dane Barrett ?
Že je to historicky prvá zákazníčka firmy Ghostbusters, s.r.o.?
Že môže byť vlastne rada, keď na ňu z chladničky nekuká čokoládová zmrzlina, ale nechutná príšera?
Čo by zato dali mnohé pažravé ženy, však?
Myslím, že štyri rečnícke otázky na úvod stačia.
Ide o violončelistku so zvodným leskom na perách, ktorá rozpáli doktora Venkmana tak, že jej namiesto poskytovania likvidačných služieb rovno vyzná lásku.
Doktorko je však skutočný profesionál - keď sa z Dany stane mýtická bytosť v priesvitnej bielizni, nezneužije situáciu (a mohol by) a pokúsi sa zachrániť nielen ju, ale i celý New York. Aké americké!Sigourney Weaver je herečka, ktorú môžeme smelo vyhlásiť za kráľovnú science fiction.
Dokáže pilotovať raketu, nebojí sa žiadneho votrelca (ani vtedy, keď na ňu vycerí lepkavé vnútornosti), neprekážajú jej opice, ba ani modrý odtieň pokožky. Skrátka žena do voza i do koča.
Na rozdiel od vyššieuvedeného herca jej život začal príliš dobre - až na to čudné meno. Ak ste už začali nadávať na jej nezodpovedných rodičov, zastavte sa. Tí ju totiž nazvali úplne normálne Susan Alexandra, čo jej vyhovovalo zhruba do puberty. Potom sa začítala do Veľkého Gatsbyho, kde sa jedna z postáv volá práve Sigourney a osobnosť bola na svete.
Matka, anglická herečka, a otec, prezident stanice NBC, jej okrem detstva na Manhattane ponúkli to najlukratívnejšie americké vzdelanie skrývajúce sa pod názvami Yale, či Standford. Z dievčiny sa, našťastie, nestalo rozmaznané dievčisko vymietajúce bary a párty, ale emancipovaná žena bez afér a škandálov. Napríklad hneď v osemnástich sa dobrovoľne pobrala do izraelského kibucu, aby si tam skúsila život bez personálu a peniazmi nabúchanej kreditky.

Obrázok blogu


Potom ju prevalcovali gény. Jej strýko bol totiž známy americký komik žijúci búrlivým životom (štyri ženy, samovražda), a slečna Weaverová po ňom zdedila lásku k herectvu, a zrejme i talent. Počas štúdia literatúry a umenia hrávala v univerzitných divadelných hrách, kde priam excelovala.
Pre film ju na 6 sekúnd objavil Woody Allen, za čo dostala honorár 30 dolárov. No skutočná sláva a prvá nominácia na Oscara prišla tesne pred tridsiatkou spolu s Votrelcom Ridleyho Scotta .
Je tu niekto, kto nevie, ako vyzerá Votrelec ? Nazrite pomocou myši pod obrázok mladučkej Sigourney (ak to niekde napíšem zle, nehnevajte sa, ja to meno neviem ani poriadne prečítať, nieto napísať).
Úlohu kozmickej cestovateľky si zopakovala ešte trikrát, ale nie vždy to bol dobrý nápad nechať sa ukecať znovu. Dokonca ani za tie prachy, čo jej ponúkli.
O dva roky po prvom Votrelcovi prišli rovno dve oscarovské nominácie v tom istom ročníku súťaže - za hlavnú rolu v životopisnom filme Gorily v hmle a vedľajšiu v Podnikavom dievčati . Sošku síce nezískala, ale na polici miesto nej trónia až dva Glóbusy.
Odvtedy má na konte množstvo úloh. Len tak úchytkom spomeniem historický film 1492: Dobytie raja, komédiu Dave, extra hororovú Osadu, parodický Galaxy Quest, či novšieho Avatara (hoci v ňom zomrela, do dvojky s ňou určite počítajú).
Na záver niečo zo záľub a koníčkov Sigourney Weaver - odkedy hrala v Gorilách v hmle, angažuje sa v ekologickej oblasti. Hovorí plynule francúzskym a nemeckým jazykom a strašne sa bojí výťahov.
Medzi koníčky pravdepodobne patrí aj manželstvo. Už takmer tri desaťročia je vydatá za toho istého divadelného režiséra a neprekáža jej ani to, že je o sedem rokov mladší. Nakoniec, chlapík môže byť rád, že vybral pre svoju jedinú dcéru takú krásnu matku.
V úlohe Dany Barrett mala herečka 35 rokov, dnes (viem, že sa to nepatrí) už neuveriteľných 63.

Obrázok blogu

Louis Tully je sebavedomý daňový poradca, ktorý opaľuje o dvadsať cenťákov vyššiu susedu Danu. Môže byť vlastne rád, že sa spoločne s ňou stane obeťou duchov, keďže spolu strávia na streche niekoľko skvelých minút.
A zase len zopakujem starú známu vetu o tom, že aj nápadníka Louisa mal hrať niekto celkom iný. Konkrétne tučný a veľký John Candy , ktorý režisérovi toľko hundral do filmovania, že ho nahradili menším a štíhlejším, zato tiež Kanaďanom Rickom Moranisom.31-ročný Frederick Alan Moranis bol obsadený na poslednú chvíľu a myslím si, že typovo oveľa lepšie.
Meria 163 centimetrov a hoci je z neho už čerstvý šesťdesiatnik, nikdy nebude vyzerať staro.
Narodil sa židovským rodičom v Kanade. Na strednej exceloval ako frontman študentskej rockovej kapely a v sedemnástich sa uchytil ako diskžokej v rádiu. Neskôr sa presťahoval do USA, kde sa práve vďaka Krotiteľom stáva hviezdou komédie. Darilo sa mu, určite ste ho videli ako blonďavého Barneyho vo Flinstonesovcov, Obchodík hrôzy, Brewsterove milióny , či v dvojdielnej sérii Miláčik, zmenšil (resp. zväčšil) som ti deti.

Obrázok blogu


Oženil sa, narodili sa mu dve deti - a tu začína obdobie, ktoré ho zo šoubiznisu vytrhlo. Po piatich šťastných rokoch mu rakovina vzala manželku kamsi do neba.
Istú dobu ešte pracoval, ale potom uprednostnil výchovu detí a filmový priemysel opustil. Dokonca odmietol úlohu v komédii Ace Ventura: Zvierací detektív, čím uvoľnil hviezdne pole pre Jima Carreyho.
Jeho decká už asi vyrástli, lebo internet začal ponúkať pri mene Rick Morranis celkom čerstvé správy. V máji vychádza na svetlo božie jeho vlastné hudobné CD. Ide o country štýl, ktorému sa venuje už dlhšiu dobu, ale či sa vráti aj na obrazovku, v to môžeme len dúfať.
Pravdepodobne však bude žiť ešte mnoho rokov - aspoň takto sa to hovorí o ľuďoch, ktorých médiá už dávno pochovali. Správam o jeho smrti teda zatiaľ neverte. Áno, ani vševediaci gúgeľ nie je neomylný.

A sme na konci výročného 60. článku série Vtedy a dnes.
Niekde tam hore som čitateľom sľúbila scénu z komédie, tu ju máte. Nájdete v nej vcelku užitočnú radu, ktorá sa vám možno niekedy bude hodiť. Tu je:
"Když se vás někdo zeptá, jestli ste bůh, řekněte, že jo!"

Aby som nezabudla. V roku 1989 nakrútili pokračovanie Krotiteľov duchov II. s pôvodnými hercami a dlho sa zdalo, že ostane aj posledným. Jedna pani povedala, že teraz po rokoch plánujú producenti návrat krotiteľských príbehov - ale čo, ako, prečo, a s kým, to vie len duch svätý.
Bill Murray sa totiž do nakrúcania veľmi nehrnie.

Klasické upozornenie pre novicov na tomto blogu:
Ak nemám pravdu, opravte ma.
Ak mám, budem nadšená rovnako.
Hlavne - neberte všetko vážne, lebo vás zožerie pes.
Užite si zvyšok mája a verte mi, aj bez medaily je svet celkom fajn miesto.
Vaša Adriana

*** (dopísané 20.5.) Áno, aj ja občas uletím. Neuvedomila som si, že takto vyjadrený text môže niekoho uraziť. Nuž, mea culpa, sypem si hlavu na popol a ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa to dotklo. Mazať to nebudem, lebo pranier je niekedy celkom fajn vec. Pokorne odchádzam meditovať.
Ešte raz, prepáčte.

Prehľad všetkých doteraz vydaných článkov série Vtedy a dnes Zdroje a fotografie :
http://www.cas.sk/clanok/90696/video-najslavnejsie-auta-strieborneho-platna.html
http://billmurray.tumblr.com/
http://ghostbusters.wikia.com
http://podcast.co.uk/xfm-breakfast-podcast-danny-wallace-meets-dan-aykroyd/
http://splitsider.com/2013/03/saturday-nights-children-dan-aykroyd-1975-1979/
http://www.zimbio.com/
http://laguerredesgangs.blogspot.sk/2011/04/theirry-pivvo-egan-spengler-pierre.html
http://au.movies.yahoo.com/galleries/gallery/15592518/ghostbusters-cast-where-are-they-now/15592540/
http://enfersuper.tumblr.com/post/3202171650
http://www.toppixautographs.com/erniehudson.html
http://ravepad.com/page/sigourney-weaver/images/view/162403/Sigourney-weaver-and-breast-implants-betty-white-sigourney-weave
http://collider.com/sigourney-weaver-avatar-sequels-ghostbusters-3/
http://www.thecinemasource.com/blog/interviews/sigourney-weaver-interview-for-vantage-point/attachment/Sigourney_Weaver-1-Vantage_Point/
http://mubi.com/lists/david-fincher-ranked--11
http://ritchiesblog.files.wordpress.com/2011/09/dana-is-zuul-ghostbusters.jpg
http://www.sport85.com/2011/06/21/the-blues-brothers-a-live/
http://www.rickmoranis.com/
http://www.imdb.com
http://en.wikipedia.org
http://www.csfd.cz

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Adriana Markovičová

Adriana Markovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  209
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Iné moje texty môžete nájsť:* na tejto N-kovej stránke* na tejto Gorilej stránke* Sieťovkové recenzie Zoznam autorových rubrík:  RozchodológiaZápisky zblúdeného motovidlaVtedy a dnesČo mi napadloČo ma štveFotografieSpôsob ako prežiťMoje malé potešeniaNeverte ničomuZverejnené v tlačenom Sme

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu