Povedzte niekto tej Tomanovej, nech sa už nehrá na ministerku

Autor: Adriana Markovičová | 13.7.2007 o 19:30 | Karma článku: 11,07 | Prečítané:  1719x

Mám silné podozrenie, že keď ju Fico urobil ministerkou, zabudol jej povedať, že Slovensko nie je počítačová simulácia a že tí ľudkovia okolo sú naozaj živí. A tak si sadla na vysokú stoličku a hrá sa so Slovenskom. Tu zruší druhý pilier, hen skoncuje so zárobkami predčasných dôchodcov a tam vdovám a vdovcom priškripne peňaženky . Tak im treba, načo umierajú. Siroty ešte ponechá, ale ak sa jej minú peniaze, aj tie možno časom oberie.

Teraz sa rozhodla urobiť konečne poriadky s tými hlúpymi matkami. Načo matky? Nedajú sa zrušiť? Aha, chyba programu, nedajú. Už vie, keď budú staré, zníži im dôchodky. Jednoduché, čas strávený medzi plienkami im nezaráta do výpočtu. Čím viac detí, tým menšia penzia, aj tak sa cez materskú len flákajú po pieskoviskách a nič užitočné nerobia. Že rodia deti, našu budúcnosť? No bóóóže, to si bude o dvadsať rokov riešiť niekto iný. Teraz chýbajú peniaze, tak "sa musia podriadiť vážnym dôvodom všeobecného záujmu, ktorým je udržanie finančnej stability priebežne financovaného systému". Bodka. Vlastne výkričník.

Čo keby tú stabilitu konečne začali udržovať aj naši predstavitelia moci a platili odvody zo všetkých peňazí, ktoré naozaj dostávajú? Áno, tvária sa, že to sú náhrady súvisiace so zvýšenými výdavkami. Mestskú dopravu majú zadarmo, v poslaneckom bufete sú ceny ako za socializmu a ešte som ani jedného nevidela bývať na internáte. Aha, už viem, musia si predsa kúpiť oblek...

V Čechách nám závidia, že sme sa v minulosti tak vehementne pustili do dôchodkovej reformy. Už nám nemajú čo, pretože namiesto systému tu vzniká holubník. Jej návrhy nemajú hlavu, ba ani pätu, dokonca ani samotní členovia koalície netušia, čo jej zase cez noc skrslo v hlave. Je to smutné, že ako prví prichádzajú na ranu tí, ktorí sú bezbranní - starci, ženy a deti.

Možno si myslí, že má päť životov. Keď sa jej jedna SimKrajina nevydarí, urobí si novú. Lenže sa jej môže stať aj to, že keď bude ona dôchodkyňou (pánboh daj, aby sa tak stalo čím skôr), nebudú tu tie deti, ktoré by ju mali v dospelosti živiť svojimi platbami do dôchodkového systému.

Prosím vás, zobuďte ju už niekto na tom ministerstve, toto nie je virtuálny svet, my sme živí (zatiaľ, kým nás nevymaže).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Z tohto už Fico neutečie

Fico je svojim ľuďom verný za každých okolností.


Už ste čítali?