Parazitológia alebo kto mi pije krv

Autor: Adriana Markovičová | 16.10.2007 o 16:34 | Karma článku: 8,65 | Prečítané:  2656x

 Nie, dnes nebudem hovoriť o všiach a kliešťoch, to sú pomerne neškodné zvieratká oproti ľudským parazitom - vyciciavačom energie. Existuje niekoľko typov:

  1) Prvý typ urazený vládca sa vyskytuje už v školských zariadeniach. Rizikovou situáciou, pri ktorej sa prejaví naplno, sú testy. Kým všetci pripravení a zodpovední rozložia na lavice píšuce perá, zastrúhané ceruzky, fungujúce kalkulačky, tí ešte pripravenejší a ešte zodpovednejší dokonca i ostré kružidlá a farebné fixky, náš parazit s výrazom následníka anglického trónu zavelí „požičajte mi niekto kalkulačku". Ale.......čím budeme odmocňovať my, nevieš, že si máme stále nosiť kalkulačky? „No to ste teda kamoši!" - vyhlási parazit a hodí test do diaľav, aby všetci pochopili, že sa urazil. Tí slabší to nezvládnu a podsunú potenciálnemu vládcovi sveta svoj prístroj na sčitovanie. Ostatní si v duchu povedia, že je jasné, že si predsa všetko nachystali vopred a bolo by nespravodlivé, keby nemohli podať plný výkon. To je predsa nad slnko jasné a je to SPRAVODLIVÉ. Prečo potom majú celý zvyšok dňa taký zvláštny blbý pocit, akoby niečo nebolo v poriadku?

 2) Druhý typ ja volám určite ma chcú všetci podviesť. Myslí si, že všetky rozhodnutia druhých ľudí sú namierené proti nemu. Vlastné rozhodnutia zo zásady nerobí, čaká, kým niekto vyrieši problém sám, aby ho následne mohol spochybniť. Pri hlasovaní je vždy jediný, kto bol proti, len výnimočne sa zdržiava hlasovania (niekedy ani netuší, o čom sa hlasovalo).  Výsledkom jeho práce býva, že panelák, v ktorom býva, je jediný nezateplený v širokom okolí, lebo „tá firma, ktorú ste vy ostatní našli, na nás určite bude chcieť zarobiť" a „zatepľovanie je vlastne blbosť, je to len lobing výrobcov plastových okien, stavebných firiem a iných kšeftárov". Pri takomto parazitovi sa predseda spoločenstva vlastníkov bytov v spomínanom paneláku pravidelne vzdáva funkcie po každej schôdzi a ostatní ho pravidelne podplácajú jablkovým koláčom a fľašou slivovice, len aby to preboha ešte raz skúsil vybaviť, lebo cez škáry medzi panelmi to dosť fučí a gigadžaul je zase o niečo drahší.

 3) Už ste stretli udavača? Zásada „keď zdochla koza mne, nech zdochne aj susedovi - expartnerovi - kolegovi - nadriadenému - všetkým ľuďom" je hlavnou hybnou silou jeho činov. Poznám prípad, keď človek, ktorého manželka opustila po dosť ťažkom spolužití, začal kampaň s názvom Každý do basy. Sám sa tam totiž ocitol a keďže o voľný čas v týchto zariadeniach nie je núdza, využil ho skutočne naplno. Najprv udal manželku na daňovom úrade, že nepriznala všetky príjmy. Keď na nič neprišli, udal jej obchodného partnera. Nasledovala účtovníčka, ktorá to „vraj" všetko kryla. Keď nepochodil na daňovom, oznámil vec polícii. Polícia vyšetrovala a hádajte, na čo prišla? Na figu borovú. Nespokojný parazit zmenil taktiku. Udal opäť manželku na sociálne, že vraj sa nestará o deti. Manželka urobila zásadnú chybu, lebo si našla nového priateľa, tak udal aj toho. Udavač deptá týmto spôsobom celý okres už asi päť rokov, úrady sú povinné všetko vyšetriť a štát celú túto parádu platí zo štátneho rozpočtu. Výsledkom celého procesu je to, že sa všetci udaní vrátane pracovníčok daňového úradu, vyšetrovateľa a prokurátorky celkom skamarátili a pravidelne sa stretávajú, pričom uzatvárajú stávky, kto je najbližšie na rade.

 4) Ako by som mohla zabudnúť na virtuálnych parazitov? Veľmi dobre ich poznajú najmä blogeri, ktorí sa pravidelne vzdávajú písania po desaťstránkovej debate s akýmsi agresívnym nickom bez tváre a pravého mena, ktorý je jediný spravodlivý a chrlí síru a dym. Poznajú ich aj rôzne hviezdy a hviezdičky šoubiznisu, ktoré sa ešte nestihli naučiť, že v záujme dobrého duševného zdravia nesmú čítať reakcie na internete na svoju adresu.

 5) Energetický požierač navonok neškodí. Nachádza sa v kaderníctvach, na detských ihriskách alebo v kanceláriách. Na prvý pohľad je to milá zhovorčivá osôbka, ktorá sa vám prihovorí, zaujíma sa o to, ako sa máte. Zo slušnosti odpoviete "dobre a vy?", no a na to požierač čaká. "ˇJáj, ani sa nepýtajte, manžel celý deň sedí doma a furt hundre, svokra ma pred celou rodinou ohovára, aká som lenivá, pritom celý deň varím, periem, žehlím, aj včera ma seklo v krížoch, sedimentáciu mám veľmi nízku, doktorka povedala, že mi budú musieť vybrať žlčník, ale som sa načakala, každá babka chcela nejaké lieky a predbiehala sa, moja dcéra je veľmi šikovná, len tá krava v škole na nej sedí, lebo jej závidí, aká je pekná, vnúčik sa včera prvýkrát vykakal do nočníka, keby ho nevesta tak nerozmaznávala, len sa jej lení zdvihnúť zadok, už dávno nemusel mať plienky, máte pekné čižmy, mne zase zdvihli nájomné, kto to má z dôchodku zaplatiť, hlavne že si poslanci váľajú šunky na Bahamách, za komunistov bolo lepšie, blá, blá, blá". Už ste chceli dávno odísť, tak sa tvárite, že strašne rýchlo musíte utekať po dieťa do škôlky a z diaľky začujete, ako dotyčná osôbka komusi vraví "jej sa to vraví, nevie čo s peniazmi, videli ste tie jej čižmy, určite boli drahé...".

Oslovujem týmto výrobcu prostriedkov na likvidáciu škodcov, aby sa pokúsil vyvinúť nejaký biolit na týchto parazitov. Nemusia zomrieť, stačí, aby sa polepšili a neotravovali ľuďom život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?