Vtedy a dnes: Pomáda (1978)

Autor: Adriana Markovičová | 15.1.2012 o 15:00 | (upravené 22.2.2012 o 10:45) Karma článku: 12,00 | Prečítané:  19696x

Retrospektíva na úvod. Január 1982: Idem s Renčou do kina. Cestou domov obe spievame samelove, hedmi eblee... Február 1982: Do kina ideme ja, Iveta a Renča. Ziapeme ako šibnuté, že agačjúú, dej mou tuplájee... Marec 1982: Kulmujem si v kúpeľni vlasy. Uprostred telmibój, telmibój, zvoní Zuzka. Má navyše lístok. Stále marec 1982: Do kina beriem susedu z ôsmeho. Ešte to nevidela. Večer sa zavrieme do detskej, spievame do kulmy vígoutugédr, šúbap šúbabibap dindí didong. Suseda z ôsmeho zrazu predpaží pravú ruku a opisuje pred sebou ukazovákom polkruh so slovami kíp tólkin, ó kíp tólkin. Monika z Áčky to vraj videla osemkrát. Monika je slabota. Renča má na konte dvanástku. Má tetu, čo trhá v kine lístky. Obdivujeme ju, pozná všetky texty naspamäť. Tvrdí, že v jednej scéne je na aute pomádou napísané JOHN, a nie Danny. To akože Travoltove skutočné meno. Veríme jej. Máj 1982: Pomádu som od januára videla celkom sedemkrát. Renčina teta nás už púšťa dovnútra na schody zadarmo. Renča má od tety aj plagát Travoltu, visí jej v izbe. Moja teta je žeriavnička. Mne visí na stene len Žbirka vytrhnutý z Kamaráta.

Štyri roky trvalo, kým sa Grease dostal z Ameriky (už ako Pomáda) na československé plátna. Mládežnícky muzikál štylizovaný do prostredia strednej školy päťdesiatych rokov sme brali vážne, akoby išlo o neviemakú umeleckú lahôdku.
Len o pár mesiacov neskôr natočil Miloš Forman oveľa kvalitnejšie Vlasy, ale viete, ľudia sú už raz takí. Pomáda je jednoducho ikona, hoci dialógy sú príliš krátke a herecké výkony nadmerne prehrávané. Neviem, či to bol úmysel tvorcov (skôr v to dúfam), vyrobili však absolútnu paródiu na všetky diskofilmy, ktoré sa od tých čias začali rojiť z filmového úľa.
Uvediem príklad. Mrknite sa na prvých desať sekúnd tejto ukážky, a hneď máte jasno v tom, aké vnútorné konflikty gniavia dušu takého nadpriemerne hustého mládežníka.
Dnes by sa Pomáda volala, povedzme, High School Musical. Travolta sa pretransformoval na Zaca Efrona, Olivia Newton-John na Vanessu Hudgens, ale farby a vône mladosti ostali. A že ste o tých menách nikdy nepočuli?* Nevadí...
*Každá generácia si doplní meno tej dvojice, ktorá jej nič nehovorí.

Allan CarrKinospracovanie úspešného muzikálu Jima Jacobsa a Warrena Caseyho z Broadway má na svedomí svojrázny producent Allan Carr, ktorý vyňuchal jeho úspech v okamihu, ako sa dostal na divadelné dosky, a s predstihom naň kúpil filmové práva.
Tento večne vyrehotaný človek strkal nos skutočne do všetkého. Hovorí sa, že poverený režisér Randal Kleiser rozhodoval akurát o druhu hamburgera, ktorý mal na raňajky.
Napriek tomu vládla pri natáčaní uvoľnená nálada, aspoň podľa historky, podľa ktorej im Jack Nicholson napísal z vedľajšieho štúdia list so žiadosťou, aby buď stíšili zvuk alebo mu dali rolu do toho filmu.
I marketing chytil Carr do ruky pevne.
Zatiaľ čo rozpočet samotného natáčania dosiahol smiešnych šesť miliónov dolárov, na reklamu sa minulo oveľa viac. Jedna z piesní sa tak ešte pred premiérou držala deväť týždňov na prvom mieste hitparád a muzikálu tak vytvorila cestičku na výslnie finančného zisku. V súčasnosti je to bežné, vtedy vcelku novinka.
Film mal ešte jedného producenta Roberta Stigwooda, ktorý zamiešal do filmu ďalšie dve dôležité ingrediencie. Prvou bola hviezda z Horúčky sobotňajšej noci John Travolta a druhou hudba jeho zverenca Barryho Gibba zo slávnych Bee Gees.
Tá sa zakvela v úvodných titulkoch.

Ako to už v prípade úspešných diel býva, prišla i Pomáda 2. Bohužiaľ.
Len jediná herečka (aspoň z tých hlavných) bola ochotná čo-to zahrať v pokračovaní, a aj to tvrdila, že to bol totálny chaos. A nezachránila to už ani Michelle Pfeiffer v hlavnej úlohe.

Pravidlá Pomády sú jednoduché.
Na hraciu plochu školy Rydell High School položíme dve sady hráčov.
Ružové panáčiky Pink Ladies, ktoré sa zdržiavajú v domčeku zásadne v pyžamách, popíjajú pri tom dezertné víno z fľaše a prepichujú si uši špendlíkom...

Pink Ladies

... a čierne panáčiky T-Birds (po našom Tí vtáci), čo vyťahujú striekacie pištolky zakaždým, keď okolo prefičí konkurenčný gang Škorpiónov.

T_Birds2.jpg

Oba tímy sa postupne spárujú a tancujú spolu v tanečnej súťaži.
Raz za čas sa hádže kockou, a na koho to padne, ten možno čaká dieťa.
A medzitým?
Medzitým sa veľa spieva. Hudba je v Pomáde to hlavné a povedzme si pravdu, je to vlastne z filmu to najlepšie. Napríklad hneď prvá spievaná scéna, v ktorej dvaja adolescentní (no, o veku tu ešte bude reč) lídri Sandy a Danny odovzdávajú svojmu tímu cenné rady pred súbojom. Pieseň Summer Nights je podľa hudobného časopisu Billboard deviatym najlepším letným hitom všetkých čias...

Poďme sa pozrieť na korienok jednotlivým členom oboch tímov. Začneme, samozrejme, hráčmi s kapitánskym Céčkom na rukáve.

John TravoltaDanny Zuko je fešáčisko s jamkou na brade, ktorý pred svojimi kamošmi robí hustého, ale keď mu padne do náruče rúča deva, tak je pekne namäkko.
Má veľké obité fáro a celé dni trávi tým, že ho pucuje, aby sa ním potom mohol chváliť v autokine na parkovisku.
V zadnom vrecku nosí "proklatě nízko" svoj hrebeň, ktorým si v pravidelných intervaloch prečesáva háro.
Pozor! Hrebeňom smiete upravovať len vlasy nad ušami. Ofinka sa zásadne vykrúca prstom. Aha tu.
Dôležité sú i mierne krátke nohavice s bielymi ponožkami, pérovacia chôdza, vystrkovanie ramien a cigareta, čo každú chvíľu vypadne z pier.
Danny Zuko síce nie je bohvieaký športovec, ale keď už raz vybehne na ihrisko, vytiahne si trenky až pod pazuchy a opäť nezabudne na hrebeň - ten patrí za gumičku v páse.
Až teraz... je to dokonalé.

John Travolta bol taký rodinný miláčik, narodil sa ako posledný zo šiestich detí do rodiny írsko-talianskych manželov. Otec vlastnil pneuservis, ale mamička, herečka a speváčka, vychovala z každého potomka umelca (jedna zo sestier hrala v Pomáde servírku).
Najmladší Travolta bol určite štramák a leteli naň nielen mladé kočky. Hneď prvá vážna známosť bola od neho staršia o osemnásť rokov. Krásnu modrookú herečku stretol počas výroby filmu, v ktorom hrala jeho matku.
Uvažovali dokonca o manželstve...
Rok pred uvedením Pomády do kín jeho priateľka zomiera na rakovinu, a možno preto sú Johnove clivé scény celkom dôveryhodné. Mal vtedy 24 rokov.
Chlapec okrem toho, že dobre vyzerá, skvele tancuje a spieva, a tak jeho "popomádová" sláva trvá celý zvyšok sedemdesiatych rokov.
Travolta je však známy tým, že odmieta ponuky na prácu, ktorá neskôr preslávi niekoho iného. Najradšej ho má za to rád asi Richard Gere (Americký gigolo, Dôstojník a gentleman, Chicago), či Tom Hanks (Splash, Apollo 13, Forrest Gump). Nečudo, že počas rokov osemdesiatych padne na herecké dno a veľmi o ňom nepočuť.
Až kým nepríde séria Pozri, kto to hovorí. Hairspray + Bojisko Zem
Viem, nie je to žiadna z tých snímok, ktoré by v človeku vyvolávali otázky o tom, kam kráča, a aký je zmysel jeho života. Lenže komédia o deťoch a psoch, ktoré komentujú svet dospelých vlastnou rečou, opäť zviditeľní nielen Johna, ale aj jeho veľmi dobrú kamošku zo scientologickej cirkvi Kirstey Alley.
Travolta je opäť na očiach a veru padne do oka i trhnutému Quentinovi Tarantinovi. Ten ho v 94-tom obsadí do Pulp Fiction historiek, kde ani tak nejde o nejaké tanečky, ako skôr o pekne drsné strieľačky.
Hurá, John je tam, kde bol kedysi a na jeho výplatnej páske sa odvtedy bežne objavuje osem číslic. Opäť ho vidíme v rôznych filmoch ako hustého chlapíka (Get Shorty, Face/Off či veľkorozpočtový prepadák Bojisko Zem), nebojí sa však ani dámskych prezlečení v inom muzikále Hairspray, kde je zmaskovaný za obéznu matku (mimochodom, celkom šarmantnú).
Na nete som našla i jednu perličku - nechýbalo veľa a bol by hral vo filme Doors úlohu Jima Morrisona miesto Vala Kilmera. Nuž, toto mu celkom nevyšlo.
Vyšlo mu však niečo iné. Deväťdesiate roky mu okrem profesionálneho znovuzrodenia priniesli i pomerne trvalý vzťah. Od roku 1991 je ženatý s herečkou Kelly Preston, s ktorou splodil tri deti. Bohužiaľ, ich sedemnásťročný syn nedávno zomrel na srdcový záchvat.
58-ročný Travolta sa okrem manželky pýši i slušne vybavenou letkou (vrátane Boingu 707), ktorú sám pilotuje. Ocenili to napríklad i obyvatelia Haiti, kam vozil humanitárnu pomoc tesne po tom nedávnom strašnom zemetrasení.

Olivia Newton-JohnCopík blonďavých vlasov uviazaných mašličkou, okrúhly golierik zapnutý tesne pod krkom a pohľad vystrašenej srnky.
Kto je to?
Sandy Olsenová je nevinné naivné dievča v rozpuku, ktoré verí na čistú lásku. Preto je veľmi sklamaná, keď ju jej sladký chrústik Danny okašle len preto, že by si z neho Tí vtáci robili posmech.
Ako to už v rozprávke býva, pomsta býva sladká a Sandy sa v závere zmení na dravú šelmu. Aha, tuto.

Retrospektíva: Je rok 1982 a ešte dlho-predlho bude práve táto scéna mojou najobľúbenejšou.

Skutočná Olivia Newton-John by Travoltu strčila do vrecka už len preto, že je od neho o šesť rokov staršia. Dobrí počtári si už iste spočítali, že okatá stredoškoláčka Sandy mala v skutočnosti tridsiatku na krku a pod očami sa jej začali robiť prvé vrásky.
Nuž, výber hercov celkom nezodpovedal vekovej kategórii, ktorá sa v muzikáli prezentuje, a to Olivia nebola ani zďaleka najstaršia "maturantka".
A to som si ja v tom 82-om fakt myslela, že americkí študenti vyzerajú vyspelejšie len preto, lebo sú americkí. Toľká naivita...
Rodená Angličanka sa ešte pred Pomádou zúčastnila Eurovízie, mala však smolu, lebo práve v tom istom roku si podali prihlášku aj štyria mladí ľudia zo Švédska s akýmsi Waterloo.
Napriek tomu má na svedomí pár svetových hitov, vďaka čomu musí doma vo vitrínke utierať prach zo štyroch cien Grammy, takisto i z Rádu britského impéria, čo jej toť dala kráľovná. Že práve neviete z pamäte vyloviť aspoň jeden z nich? Napríklad tento z filmu Xanadu (film veľmi neuspel, pesnička je výborná) alebo tento (najúspešnejší v jej speváckej kariére vôbec).
Olivia odmietla ponuku účinkovať v pokračovaní Pomády a na plátne sa objavila s Travoltom ešte raz - v málo známom filme Two of a Kind.

V tlači sme o nej mohli počuť najmä v súvislosti s rakovinou prsníka, s ktorou zatiaľ bojuje úspešne a iste tušíte, že po takejto skúsenosti sa Olivia Newton-John angažuje aj vo verejnej podpore prevencie proti tejto pliage. Je tiež aktivistkou v oblasti práv zvierat a ochrany životného prostredia.
Vo svojich 63 rokoch sa jej hádam konečne podarilo nájsť aj súkromné šťastie. S prvým manželom má dcéru - a tá vraj kedysi trpela anorexiou. Po rozvode žila Olivia pomerne dlhú dobu s istým kameramanom, až kým si po deviatich rokoch len tak zrazu nezmizol (vraví sa, že išlo o poisťovací podvod, lebo po čase sa vraj opäť našiel).
Nech už to bolo akokoľvek, Olivia si prežila svoje a dnes je vydatá znovu. Dáme i trochu romantiky, sobáš s prezidentom obchodnej spoločnosti bol strašne tajný.
Vraj to prináša šťastie.
Vie jej muž vôbec o tom, že si podľa časopisu People vzal osobu zaradenú medzi 50 najkrajších ľudí na svete? Asi vie, však?

Kapitánov máme za sebou, pozrieme sa na ďalších kľúčových hráčov.
Dámy majú, všakže, prednosť. Začneme hráčmi z útočnej formácie.

Stockard ChanningBetty Rizzo síce veľmi nechodí v ružovej bundičke, ale pod nánosom sarkazmu a sebavedomia sa skrýva žena túžiaca po láske.
Kedysi milovala Dannyho, teraz zase miluje Kenickieho, ale navonok sa tvári akože nič. Až do okamihu, kým nevytiahne čierneho Petra v podobe pravdepodobného tehotenstva.
Kenickie: "Prasklo to!"
Rizzo: "Ako to, prasklo?"
Kenickie: "Ja neviem, kúpil som to ešte v sedmičke."

Našťastie, Betty má skutočne dobré kamošky, ktoré držia tajomstvo ako v hrobe. Len malým nedopatrením sa táto informácia dostane na verejnosť až za tri sekundy! Všetko končí dobre a milá Betty Rizzo sa môže aj ďalej bez všetkého (najmä bez spodnej bielizne) muckať so svojím fešáčikom.

Herečka Stockard Channing sa do Pomády dostala vďaka protekcii (bola klientkou producenta Allana Carra, presne toho, čo sa do všetkého montoval).
Mala totiž už 34 rokov a na "násťročnú" dievčinu bola trošku priskoro narodená. Lenže, ak by nebola talentovaná, asi ťažko by našla pochopenie u kritikov, ktorí ju mali v obľube najmä pre jej herecký talent. Podľa internetu hrávala zvyčajne tvrdohlavé, výstredné a inteligentné potvory.
Na ukážku uvediem dva príklady:
- šesť sezón bola hviezdou programu s názvom Sesame Street (asi to bude nejaká melodráma z ulice, ale radšej sa pozrite tuto),
- sedem rokov hrala prvú dámu prezidenta v The West Wing (u nás ten seriál asi nešiel, ale tá novšia schovaná fotografia je práve z neho).
Ešte čosi zo súkromia 67-ročnej herečky - viem, že sa na to tešíte, a veru máte sa na čo.
Susan Williams Antonia Stockard sa narodila ako dieťa bohatého dopravného magnáta, avšak čo s takým dedičstvom, keď ho nemáte komu posunúť ďalej. Ani s jedným zo štyroch manželov totiž potomka nemala. A verte mi, že naozaj nechcem nič naznačiť poslednou vetou tohto jej miniprofilu.
Vraj sa angažuje za práva žien, najmä v otázke prerušenia tehotenstva.

 

Didi ConnFrenchy je kamoška hlavnej hrdinky Sandy. Chcela by pracovať v salóne krásy, ale najprv sa musí odnaučiť farbiť si vlasy na ružovo.

Širokoúsmevná zubaňa sa v skutočnosti volá Didi Conn, vlastne ani to nie je celkom pravda, lebo na matrike ju zapísali ako Edith Bernstein.
V roku 1978 bola síce mierne mladšia ako ostatné dievčatá, ale aj tak mala "už" 27 rokov.
Pôvodne sa prihlásila na konkurz na úlohu Betty Rizzo a nebudeme sa už rýpať v tom, prečo ju nedostala. Práve ona je tou jedinou z postáv, ktorá sa objavila v Pomáde 2, nespomína však na to v dobrom. V osemdesiatych rokoch "zaparkovala" v nejakom seriáli a udržala sa v ňom pomerne dlho.
Šesťdesiatnička Didi má s druhým manželom jedno dieťa. Angažuje sa v podporných skupinách pre rodičov trpiacich autizmom.
Má na to, bohužiaľ, veľmi osobný dôvod.

Jamie DonnellyJan je tá bacuľatá čiernovláska s presne zameranou ofinkou, ktorá si rada kde-tu čosi zobne, inak je rozkošne hanblivá.
Vie dokonale napodobniť kreslené Disneyho postavičky a ťahá sa s blonďavým Putziem, ktorý je gavalier na pravom mieste.
Putzie: "Vždy som si myslel, že si chápavá."
Jan: "To som."
Putzie: "A tiež si myslím, že si viac ako len tučná."
Jan: "Dík."


Jamie Donnelly
(vtedy 31, dnes 64 rokov) zvyčajne hráva v telke drobné úlohy, u nás ju mohli zazrieť fanúšikovia Monka v jednej z epizód.
Je vydatá za spisovateľa, majú spolu dve deti.
Bez afér, chorôb či mimoriadnych udalostí.
Po tom všetkom sa mi zdá, že k šťastnému životu viac ani netreba.
Všimli ste si to, čo ja?
Keď si odmyslíte farby, akoby sa vôbec nezmenila.


Dinah ManoffMarty Maraschino vlastní  fotoalbum plný obrázkov mladých vojačikov, ktorým píše strašne oddané listy.
V tanečnej súťaži má jediný cieľ - vopchať sa samoľúbemu moderátorovi do záberu a vyceriť celý svoj kompletný chrup na divákov.
Krása sa predsa musí svetu ukázať, však?
V šoubiznise ju síce úspech o chlp minie, ale láska si na ňu napriek tomu počká v podobe spolužiaka Sonnyho.

Dinah Beth Manoff bola z dievčat najmladšia (20 rokov) a postava Marty bola v podstate jej najznámejšou úlohou.
V televízii ju veľmi nevidno a na nete sa mi nepodarilo nájsť nič novšie ako to, čo tu mám.
Vydávala sa dva razy, z druhého a dosiaľ trvajúceho manželstva má troch synov.
Tento mesiac oslavuje 54. narodeniny.

Chlapčenský, resp. pánsky tím reprezentuje Kenickie, ktorého sme spomínali v súvislosti s fiktívnym tehotenstvom kamošky Betty. Mužný potetovaný frajer je rovnocenným Dannyho parťákom, ba čo sa týka ofiny, hádam ho i tromfne.
Cigarety si odkladá zásadne za ucho, lebo do vrecka nohavíc sa mu už vopchať nedajú.
A jeho špecialitou je česanie sa dvoma hrebeňmi naraz!

Jeff ConawayJeff Conaway mal v Pomáde 28 rokov a klebetí sa, že dostal povel chodiť mierne zhrbený, aby nepôsobil vyšší ako Danny Zuko. Klebetám neverte, aj tak mu chýbal do Travoltu centimeter.
A vôbec, na doskách divadla na Broadway hral samotného Zuka on sám.
Inak bol Jeff rebel so všetkým, čo k tomu patrí - ženy, alkohol i drogy (asi ste si zároveň všimli, že o ňom hovorím v minulom čase, k tomu sa ešte dostanem).
Neskôr hrával dlhodobo v dvoch seriáloch - Taxi u nás nechodilo, ale fanúšikovia vesmírnych ság ho poznajú z Babylonu 5. Istú dobu dokonca učil nádejných hercov.
Prvá manželka Rona, staršia sestra Olivie Newton-John, mu porodila syna, avšak po piatich rokoch sa rozviedli. Druhé bezdetné manželstvo síce vydržalo dva razy dlhšie, ale keď minulý rok v máji vo veku 61 rokov zomieral, stála pri jeho nemocničnej posteli iná žena.
Podľa Jeffových vlastných slov sa celý život pokúšal zniesť z tohto sveta (mal tie pokusy i zrátané, vraj to bolo 21-krát), až kým sa mu nepodaril pokus posledný. Oficiálne síce skonal na zápal pľúc, ale to už ležal dva týždne v kóme po predávkovaní sa liekmi.

Michael TucciA čo ostatní chlapci? Prezradím, že ani jeden z nich sa hrbiť nemusel, boli dostatočne nízki aj s vyleštenými čiernymi lakovkami na vysokých opätkoch.

Začneme najstarším, vtedy 32-ročným Sonnym.
Mierne bruškatý kučeravý dobyvateľ žien (aspoň on si to myslí) talianskeho výzoru sa na konci dá dokopy s Marty.
Ono sa vôbec o členoch tímu píše ťažšie, lebo zväčša fungovali ako Travoltov doplnok a neviem, či si ich vôbec po tých rokoch pamätáte.
Sonny, alias Michael Tucci je podľa mena skutočne talianskymi predkami šľahnutý a keďže viem, že tento národ si na rodinné väzby potrpí, nadobudol si vo svojich 65 rokoch len jednu ženu, dve deti, sivý melír a okuliare.
Ešte pred desiatimi rokmi sa vyskytoval i na obrazovke (JAG, McGyver, atď.), dnes ho skôr nájdete za katedrou, dáva do haptáku divokých stredoškolákov.

Barry PearlDoody je taký ten večne detský typ, ktorý brnká na gitaru a dievčatá sleduje len zďaleka. Dnes sa takí mládenci vyskytujú na stoličkách pred počítačovými hrami alebo v pube, kde zbožne pozerajú na svojho vodcu pri pive. A večne sa rehoce ako puberťák.

Vo filme mal Barry Pearl 28 rokov a podobne ako predchádzajúci pán Tucci vyzeral na plátne priveľmi staro na stredoškoláka.
Dnes má rok po šesťdesiatke a vyzerá ako typická pravá ruka mafiánskeho šéfa.
V telke ho veľmi nevidieť, raz sa mihol v Pohotovosti, Baywatchi či Beverly Hills 90210.
Ani o rodine som nič nenašla (na dlhé pátranie som v jeho prípade príliš lenivá).

Kelly WardBlonďáčika Putzieho som si nechala na koniec, lebo je najmladší. Mal vtedy 22 rokov a rád sa pozeral dievčatám pod sukne... hoci, keď tak nad tým rozmýšľam, každý jeden z T-Vtákov bol taký do vetra. Len sa furt vŕtali v autách, šuchtali sa po dvore a obsmŕdali okolo dievčat. Žiadna občianska zodpovednosť a uvedomelosť z nich dva razy neprýštila (ach, tá americká mládež päťdesiatych rokov, to naša uvedomelá mlaď už mala za sebou i Trať mládeže).

Kelly Ward (55) už dávno nie je blonďáčik. Okrem toho je to seriózny otec troch synov a už viac ako tridsať rokov nemenil manželku za novší model.
Vyučuje herectvo a v titulkoch veľkého množstva televíznych seriálov sa vyskytuje skôr ako autor dialógov.
No pozrime sa, aký pracovitý človek sa z neho nakoniec vyvinul.

Annette CharlesNedá mi to a spomeniem ešte jednu postavu, ktorá síce podľa počtu minút nebola dlho na plátne, zato si ju pamätám ako hlavnú záporáčku (no jasné, klasické klišé platné už od čias Snehulienky, v ktorom keď raz máte ostré črty tváre a čierne vlasy, musíte byť ježibaba).
Dievčina mala rozkošné meno - volala sa Cha Cha (čítaj čača) a robila si zálusk na Dannyho, lebo tancovala rovnako dobre ako on.
Tridsaťročná Annette Charles mala v sebe temperament španielskych predkov, no počas nakrúcania trpela nesmiernymi bolesťami. V záberoch ju často vidno, ako sa o niečo opiera, ale keď tancuje, zrazu ju nič nebolí. Hneď po poslednej klapke brali Annette na operáciu, išlo o mimomaternicové tehotenstvo.
Táto predovšetkým tanečnica sa stala vo firme Mattel predlohou pre jednu z bábik, ktorú pomenovali Cha Cha. Oveľa väčší význam však malo jej pôsobenie na univerzite v pozícii profesorky rečového prejavu.
Nefajčiarka Annette zomrela minulý rok na rakovinu pľúc vo veku 63 rokov.

Občas ešte o nich počuť - najmä keď niektorý z nich odíde do večných lovíšť, alebo keď si ich vystriehne kamera nejakej zahraničnej lifestylovej relácie, napríklad táto (Annette je v reportáži ešte nažive).
Tuto máme ešte oba aktuálne manželské páry hlavných postáv z roku 2011...

Manželské páry

I po rokoch je Pomáda stále pojmom. Historicky patrí medzi 20 najpožičiavanejších filmových videí všetkých čias.
Skúšala som ju sledovať so svojou dcérou a myslím, že ju to celkom chytilo. Až vtedy som si však uvedomila, že niektoré dialógy sú pekne štipľavé, a že nie všetko je mládeži práve prístupné. A tak som urobila to isté, čo robievala mama pri chúlostivých scénach mne - zakryla som jej rukou oči.
"Ale mami, nebuď smiešna..."
Veď hej, keď sa to tak vezme, ani zo mňa nevyrástol promiskuitný vyvrheľ, a to som Pomádu videla v rovnakom veku sedemkrát.

Aby som nezabudla - text zodpovedá mojim vlastným spomienkam, a keďže odvtedy už ubehlo dolu Hornádom priveľa kubíkov vody, môžem sa v mnohom mýliť. Ak však máte o filme a hercoch iné informácie, budem rada, ak ma opravíte, či doplníte.
Ja len tak pre seba súkromne musím skonštatovať, že som si písanie tohto článku celkom užívala. A možno si budete i vy, ak si spolu so mnou dáte záverečnú hromadnú scénu muzikálu Grease... lebo však ví gou tugédr!


Nabudúce: Niečo pre mojich rovesníkov - rumunská Veronika

 

Zdroje a fotografie:
https://www.facebook.com/notes/no-pessima/qual-%C3%A8-lattore-che-finisce-sempre-sotto-le-valanghe-/190090534362261
http://justjared.buzznet.com/photo-gallery/1089671/john-travolta-mustache-08/
http://www.cinema.de/stars/star/olivia-newton-john,1570521,ApplicationStar.html
http://www.fanpop.com/spots/olivia-newton-john/images/12687555/title/olivia-newton-john-grease-photo
http://86news.info/olivia-newton-john-raising-fund.html
http://www.unionversity.com/oldest-actors-to-play-teenagers
http://yourfamilysecret.blogspot.com/2011_02_01_archive.html
http://www.allposters.com/-sp/Jeff-Conaway-Grease-Posters_i7812411_.htm
http://www.celebritysmackblog.com/2011/05/27/jeff-conaway-dead-at-60/
http://greasetheofficialvideogame.wordpress.com/
http://www.allstarpics.net/pic-gallery/didi-conn-pics.htm
http://clothesonfilm.com/grease-the-pink-ladies-wear-it-well/3990/
http://actorbradevans.com/
http://www.empiretheatres.com/celebrity/jamie-donnelly
http://www.aveleyman.com/FilmCredit.aspx?FilmID=14307
http://www.allstarpics.net/0034332/017259011/dinah-manoff-large-pic.html
http://www.askactor.com/actress/Dinah_Manoff/
http://barrypearl.info/t_1.3.html
http://broadwayworld.com/people/headshot.php?personid=20918
http://www.listal.com/list/if-i-were-an-actor
http://www.aveleyman.com/ActorCredit.aspx?ActorID=17905
http://scoop.diamondgalleries.com/public/default.asp?t=1&m=1&c=34&s=264&ai=75474&arch=y&ssd=10/9/2008%2012:01:00%20PM
http://losangeles.broadwayworld.com/article/Photo-Flash-GREASE-Tour-is-the-Word-in-LA-20090312
http://www.inzine.sk/article.asp?art=1260
http://www.starpulse.com/news/index.php/2011/08/04/grease_actress_annette_charles_dead_at
http://www.moviemania.sk/1492-retro-pomada-grease.html
http://www.imdb.com/title/tt0077631/
http://www.zimbio.com/photos/Olivia+Newton-John/John+Travolta/2011+G+Day+USA+Black+Tie+Gala/5aIBGWWEpJW
http://filmdrunk.uproxx.com/2009/01/adam-shankman-should-be-homeless/travolta-hairspray-nightmar
http://news.sky.com/home/showbiz-news/article/15568844

Conawayst.jpgConnst.jpgDonnellyst2.jpgChanningst.jpgCharlesst.jpgManoffst1.jpgNewtonJohnst.jpgPearlst.jpgTravoltast.jpgTuccist.jpgWardst.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti

Peter Juhás má zakázané hovoriť.

Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek

Správy z Threemy naznačujú aj to s kým si Kočner dohodol živé prenosy na TA3.

INTERAKTÍVNY WEB 1989

Mrznúce prsty a obavy rodičov. Padajú komunisti

Denník SME spustil výnimočný interaktívny web 1989: Cesta k slobode.


Už ste čítali?