Vtedy a dnes: Červený trpaslík (1988 - 1999, 2009)

Autor: Adriana Markovičová | 29.1.2012 o 15:00 | (upravené 18.4.2012 o 9:43) Karma článku: 12,41 | Prečítané:  16251x

"Toto je volanie o pomoc z ťažobnej lode Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v dôsledku ožiarenia. Prežil len Dave Lister, ktorý bol v čase nehody na lodi v stave nevedomia a jeho tehotná mačka, bezpečne uzavretá v sklade. Po prebudení o tri milióny rokov sa  Lister nachádza iba v spoločnosti tvora, ktorý sa vyvinul z jeho mačky, a Arnolda Rimmera, holografickej simulácie jedného mrtvého člena posádky. Chovám v sebe bláznivú nádej, že za tri milióny rokov, čo sme preč, ľudstvo prestalo viesť vojny, vyliečilo všetky choroby a podarilo sa mu zjednodušiť tlačivo daňového priznania. Som Holly, lodný počítač s IQ 6000. Rovnaké IQ má 6000 učiteľov telocviku."

Je to už pekných pár rôčkov odvtedy, čo ma úvodný text dostal tam, kde som teraz.
Aby som to vysvetlila, zvyčajne závislosťami netrpím (snáď s výnimkou tvarohovo-čučoriedkovej čokolády nemenovanej značky), ale Červený trpaslík tvorí výnimku. Vesmírnu ságu so šibnutou posádkou som si pustila v stave totálneho zúfalstva - v telke už pred polnocou fakt nič iné nešlo, a to mäso v rúre sa nie a nie upiecť. Okrem toho sa mi akurát vybili baterky v diaľkovom ovládači... slabšie povahy už isto pochopili, čo sa v tej chvíli stalo.
Dopozerala som to do konca.
Zišli sa tu totiž tri na prvý pohľad nesúrodé elementy - britský humor, science fiction a moja lenivosť.
Britský humor mám rada už od čias Montyho Pythona (poznámka autorky - keď chcete vyzerať ako intelektuál, spomeňte ho vo svojom texte).
Britský humor je sviežo inteligentný, múdro vtipný a dokonale suchý. Nepotrebuje žiadne podpásovky, ba ani fekálie na to, aby pobavil priemerne vyvinutého diváka.
I vesmírne a časopriestorové prešmyčky mám rada.
Stopárov sprievodca galaxiou, a vlastne čokoľvek od Douglasa Adamsa, ma počas čakania na chodbe daňového úradu či sociálnej poisťovne zakaždým spoľahlivo zabaví. I preto mi padla slza dojatia na klávesnicu, keď sa autori najpopulárnejšieho vedecko-fantastického sitkomu všetkých čias (a priľahlých iných dimenzií) priznali, že ich Adams tiež inšpiroval.
Mám rada aj svoju lenivosť, ale to tu rozoberať radšej nebudem.

Na úvod trochu matematiky.
Osem sezón trvalo jedenásť rokov, za ten čas vzniklo 52 epizód.
Potom si autori dali malú desaťročnú pauzu a vyrobili nové 3 časti, označované ako deviata séria.
Teraz neviem, mám to prezradiť? Keď ja to už asi nevydržím!
Práve v tejto chvíli, po troch rokoch, sa dokončuje desiata sada s novými 6 dielmi - mali by sa podľa všetkého vysielať v septembri 2012. Teším sa z toho ako malý jojo, hoci dovtedy sa môže všeličo pritrafiť.
Náhody a zdržania má totiž Červený trpaslík priamo v rodokmeni.
Štyri roky trvalo, kým autori presvedčili BBC, aby vôbec začali nakrúcať. Televíznej stanici sa zdal byť vesmírny námet na komédiu pričudný. Chápete to? Chceli postaviť celý obsah seriálu na štyroch postavách, vrátane palubného počítača. Všetci ostatní sú totiž mŕtvi.
Keď to bíbísáci na gremiálke konečne odklepli, elektrikári vyhlásili fajront, že oni robiť nebudú, lebo štrajkujú. No neporazilo by vás?
Ono to aj v prvých častiach celkom vidno, ako sa šetrilo - kulisy sú lacno primitívne, oblečenie akési monotónne sivé, až máte pocit, že si to herci doniesli z domu.
Chvíľami to vyzeralo, že seriál veľmi nenadchne, ale stal sa zázrak, vymenilo sa pár ľudí, niektoré scény sa dokonca začali vyrábať cez počítač a zo seriálu sa stal kult (poznámka autorky: byť kultom znamená, že jedna polovica národa vás zbožňuje a tá druhá nenávidí).

Dej sa začína niekedy koncom 22. storočia.
Dave Lister je najpodradnejší zamestnanec vesmírnej lode Red Dwarf patriacej Jupiterskej banskej spoločnosti. Prepašuje si na palubu tehotnú mačku a dostane za to trest. Zavrú ho na 14 mesiacov do akejsi "stázovej" komory, tam ho uvedú do stavu nevedomia, aby ho cestou späť vyšupli na Zem.
Lenže to by po palube nesmel pobiehať druhý najpodradnejší člen vesmírnej lode Arnold Rimmer, ktorý dobabre opravu tepelného štítu (poznámka autorky - keď chcete vyzerať ako autor sci-fi, spomeňte tepelný štít vo svojom texte).
No čo, tak im to tam trochu prefukuje, poviete si. Lenže, keď vás ofúkne žiarenie, končí akákoľvek sranda a z celej posádky ostane len kôpka bieleho prášku na palubnej doske.
Teda okrem zabudnutej mačky v sklade a Dava Listera.
Ostatné si už musíte pozrieť sami, ja sa zasa pozriem na hercov.

Craig CharlesDave Lister je lenivý technik so smiešnym vrkočom, ktorý miluje Kočanskú, kurča na spôsob Vindaloo a ostrov Fidži.
V šiestich rokoch prišiel o otca a vtedy dostal od každého veľa darčekov. Nečudo, že si želal, aby zomrelo ešte pár ľudí, lebo potom by si doplnil celú zbierku lega.
Babička mu povedala, že otec je už šťastný, a že odišiel tam, kam aj jeho zlatá rybka. Pomyslel si, že ho spláchli do záchoda, pravdepodobne hneď za tú ohnutú rúru. Ako milujúci syn mu posielal časopisy, aby mal čo čítať.
Krátko na to ho poslali k detskému psychiatrovi - našli ho, ako s hlavou v mise číta otcovi futbalové výsledky.
Práve na pleciach takéhoto muža leží povinnosť obnoviť ľudský rod. Nečudo, že má z toho magľajz.

Craig Joseph Charles mal na začiatku natáčania 24 rokov a isto by si nebol pomyslel, že s Červeným trpaslíkom strávi rovnako dlhú dobu (i keď s prestávkami).
Narodil sa v Liverpoole černošskému otcovi a írskej matke, a hodnú chvíľu to vyzeralo, že sa bude profesionálne venovať futbalu. Lenže komediantstvo ho prevalcovalo z každej strany - začal písať uletené básne, moderovať v rádiu, hrať v skupine, konferovať estrády a baviť obecenstvo hereckými etudami, hoci herectvo oficiálne nikde neštudoval.
Sotva dosiahol dospelosť, rýchlo sa oženil a splodil syna. Do piatich rokov sa rozviedol, aby si neskôr vzal druhú ženu, s ktorou má dve dcéry. Na poli lásky sa teda na Listera nepodobá (podľa vlastného tvrdenia sa aj častejšie umýva), ale inak vraj majú spoločného mnoho.
Neviem, či sa do toho ráta aj obvinenie zo znásilnenia, ale keďže polícia nemala dostatok dôkazov, budeme sa na sympatického herca pozerať ako na obeť sprisahania besných fanúšičiek. Akurát sa kvôli jeho zatknutiu oneskorila výroba siedmej série, ale na to si už Trpaslíci akosi zvykli. To, že mal problémy s drogami, sú však informácie celkom overené, ale to viete, rozorvaná duša umelca a nie najideálnejšie detstvo s vami spraví svoje. Dnes tvrdí, že je všetko na poriadku, a že je šťastný muž. Dúfajme.
V súčasnosti 47-ročný Craig si rád odskočí aj do iných snímok, veľká väčšina je opäť rafnutá fantáziou, lebo tú on rád. Malým úletom je účinkovanie v akejsi nekonečnej mydlovej opere, lebo však z niečoho tých právnikov platiť treba.

Chris BarrieArnold Judáš Rimmer, Spd. Bpd. je drvivú väčšinu seriálu hologramom s veľkým písmenom H na čele.
Okrem toho, že má príšerné meno (často si to stredné mení na Jonatán), trpí aj inými úchylkami.
Slipy si odkladá na vešiačik, pravidelne cvičí nekrobik (holografický aerobik pre mŕtvych) a po večeroch našíva na svoj prídel kondómov menovky, aby mu ich niekto nešlohol.
Nikdy sa mu nepodarilo dosiahnuť povýšenie, hoci by ste asi darmo hľadali väčšieho snaživca ako je on. A keby ste videli to artistické číslo, ktorým vyjadruje obyčajný pozdrav... hologram na zožratie, fakt.
Napriek tomu je to u fanúšikov najobľúbenejší člen posádky, lebo keď sa po ktorejsi sérii chystal zdúchnuť z deja, vyžiadali si ho protestnými nótami späť.
Mimochodom, pýtate sa, čo znamená ten titul za menom? Niečo ako strieborný diplom za plávanie, bronzový diplom za plávanie - dva jeho najväčšie životné úspechy.

Christopher Jonathan (!) Brown si už odmalička robieval zo svojich učiteľov žartíky tým, že ich rád napodobňoval.
O pár rokov neskôr ho kvôli tomu vyhodili z práce (niežeby sa sťažovali dotyční učitelia, vystrelil si z kolegu), a tak sa imitovaním začal konečne aj živiť. 23-ročný Chris
Umelcov Christopherov Brownov je však v Británii požehnane, upravil si teda meno na Chris Barrie.
Musel byť veľmi dobrý, lebo keď hľadali hlas na predčítanie textu rozhlasovej hry, ktorá bola predchodcom Trpaslíka, vybrali si práve jeho. Preto bol vo svojich 28 rokoch prvým obsadeným hercom v seriáli, i keď si pôvodne brúsil zúbky na úlohu Listera.
Osobne si myslím, že Rimmer mu sedí dokonale. Bodaj by aj nie, veď sám vyrastal v rodine dôstojníka britskej armády a vie, čo je disciplína a poriadok.
Okrem chutne šibnutého Arnolda Rimmera obskakoval ešte v Tomb Riderovi sexicu Laru Croft, alias Angelinu Jolie (krátka ukážka tu, ale chcem vás upozorniť, že scénka je skutočne krátka a končí sa v okamihu, keď je Angelina nahá vo vani, takže ďalej sa už pozerať nemusíte).
No, neviem, neviem, či by si na neho nemal Bred Pitt dávať pozor, veď sa len pozrite, aký to býval štramák za mladi.
52-ročný Chris Barrie sa veľmi rád objavuje ako konferenciér odovzdávania kadejakých cien, robí dokumenty o lietajúcich i behajúcich mašinkách a úlohu neschopného nadriadeného si vyskúšal ešte raz v seriáli The Brittas Empire.
Čo mu však sedí najviac, je pozícia samostatného baviča publika na stand-up scénach (ak pozerávate v telke alebo na nete Na stojáka, je to niečo podobné). Ľaľa, tu ho máme v jednej takej scénke, a nepotrebujete ani angličtinu na to, aby ste si to vychutnali.
Chris je ženatý, o potenciálnych či skutočných potomkoch sa nikde nič nepíše.
Prípadné matky nech sa hlásia u Rimmera.

Danna John-JulesTeraz sa pozrieme na tohto Kocúrika.
Je Daveovi  Listerovi verným spoločníkom počas všetkých doterajších deviatich sérií a podľa kuloárnych rečí ho neopustí ani v tej ostatnej.
Jeho pra-pra-pra-pra-tých-pra-je-strašne-veľa-nebudem-tu-kvôli-tomu-do-rána-prababka bola práve tá tehotná mačka, kvôli ktorej to začalo. Vyvinul sa do druhu Felis sapiens (mačka rozumná) vďaka evolúcii počas troch miliónov rokov.
Kocúr sa rád chváli tým, že má šesť bradaviek a farebne zladené vnútornosti (najmä pečeň v kombinácii so žalúdkom je extra vydarená módna kombinácia).
Okrem obzerania sa v zrkadle trávi voľný čas ondulovaním chlpov na nohách, konzumáciou akéhokoľvek jedla a lovením robotickej zlatej rybky z akvária.
Po smrti plánuje odkázať svoje telo do Louvru, ale to sa parížski múzejníci ešte načakajú, lebo však deväť životov mu evolúcia vo vienku blahosklonne ponechala.
Jeho postava sa však vyvíja - časom sa z hlúpučkého vykrúcajúceho sa narcisa stáva hlúpučký vykrúcajúci sa pilot osobného lietajúceho vozidla Kosmik.

Danny John-Jules sa v telke objavil už v sedemnástich rokoch. Nie však ako herec, ale ako tanečník a spevák. Keby ste pozornejšie sledovali jeden z videoklipov dua Wham, asi by ste ho na moment zahliadli v tancujúcom dave, podobne malú-veľkú úlohu zohral ako spoluspevák Davida Bowieho v soundtracku k filmu Labyrint.
Potom sa zrazu zjavil kompletne namaskovaný a oblečený na konkurze k Trpaslíkovi a všetkých očaril. Mnoho z kostýmov si skutočne navrhol sám, či už vybrakoval dedkovu skriňu alebo pozliepal nesúrodé kúsky odevu z televízneho skladu.
Okrem iného napísal a nahral pesničku, ktorá sa umiestnila v dvadsiatke UK Single Chart, a ktorú v upravenej podobe zapracovali i do jednej časti vesmírneho sitkomu.
Tutohľa je Danny a jeho mačičky.

Daniel John-Jules má vo svojich 51 rokoch na internete v kolónke "Osobný život" len jeden zvláštny zápis. Žiadne partnerky, partneri, či nejaké deti, iba malá zmienka o incidente spred štyroch rokov spočívajúcom v napadnutí smetiarov. Vraj si nerobili dobre svoju robotu.
Neviem, ako potrestali smetiarov, ale Danny si odpracoval niekoľko hodín verejno-prospešných prác.
Každopádne som videla dokument o natáčaní deviatej oneskorenej série (volá sa to Návrat na Zem) a tam je jedna rozkošná scéna, v ktorej sa dievčatá zo štábu zameriavajú na... uhm... zadné partie herca oblečeného v ružovom latexe. Poviem vám, aj moje ženské oko vraví, že je to pohľad, pri ktorom sa dá zrelaxovať.

Robert LlewellynKryton 2X4B-523P sa v seriáli vyskytoval až od druhej série. Autori totiž v úvode nechceli skĺznuť do klišé a uľahčiť si prácu takým očividným sci-fi elementom, akým je robot - android.
Keď si to rozmysleli, urobili z neho aspoň mierne poruchového tvora, ktorého jedinou úlohou je robiť dobre ľuďom.
Lenže človek je už raz taký - vidí dobro, už ho musí napraviť. Vďaka prevýchove začne Kryton klamať, odvrávať, ba čo viac, uráža sa ako puberťák (manželka, politik, doplňte si, čo chcete).
Kryton je vybavený skutočne dobre.
Jeho pravá bradavka slúži na reguláciu telesnej teploty, ľavou sa nastavuje krátkovlný rozhlasový prenos. Alebo naopak? Už neviem.

Krytona hral prvý raz iný herec, vlastne sa ani neuvažovalo o tom, žeby sa na lodi zdržal dlhšie ako jednu-dve epizódy.
Keď sa android stal členom tímu, pôvodný predstaviteľ nemal čas a tak povolali do latexu 25-ročného bývalého obuvníka Roberta Llewellyna.
Je to hrdina (mužská verzia) - len kým ho zmaskujú, trvá to dve hodiny.
Nech sa nerobí, že trpí (ženská verzia) - dve hodiny je minimum, aby ste vyzerali k svetu.
Robert je inak veľmi činorodý tvor. Dokonca si priamo na "pľaci" našiel manželku, fešnú androidku z jedného dielu.
V britskej telke vyskytuje ako moderátor kadejakých zábavných i vedecko-technických relácií, píše divadelné hry a knihy (napísal jednu epizódu Trpaslíka) a prirodzená skromnosť ho donútila vytvoriť si vlastný videoblog LlewTube.
Má 55 rokov a kamaráti sa hlavne s "Listerom".
Niekedy sa však za Krytona maskuje aj mimo natáčania (napríklad tuto).
No čo, každý má nejakého koníčka.Norman Lovett

Niekde tam vyššie som spomínala, že fanúšikovia seriálu zvyčajne zbožňujú Rimmera.
Ja som však iná.
Pre mňa je nabr wan jednoznačne Holly.
Konkrétne mužská verzia Hollyho, lebo má i tú ženskú z inej dimenzie.
Je to síce len obyčajný studený lodný počítač, ale to jeho IQ, aaaacch.
Napriek všetkému má ľudské vlastnosti. Napríklad vtedy, keď sa nudí, lebo prečítal všetky knihy, ktoré boli kedy napísané.
Teraz je ten pravý čas na to, aby som vám predstavila môj naobľúbenejší trpaslíkovský monológ.

Holly:  "Mohol by si vymazať niečo z mojej pamäti?"
Lister: "Prečo?"
Holly: "No, ak by si vymazal z mojej pamäte všetky romány Agathy Christie, prečítal by som si ich dnes večer znova."
Lister: "Ako to mám urobiť?"
Holly: "Napíš heslo: Holly, pamäť, romány, Christie, Agatha. Potom stlač Zmazať."
Lister: "Urobil som to."
Holly:  "Ako čo?"
Lister: "Vymazal som Agathu Christie."
Holly: "Kto to je?"
Lister: "Holly, práve si ma požiadal, aby som ti vymazal z pamäte všetky romány Agathy Christie."
Holly: "Prečo by som to robil? Nikdy som o nej nepočul."

Bohužiaľ, i Hollyho poznačí čas. Najmä v posledných častiach bojuje so senilitou, niektoré úplne vynechá. V pokračovaní z roku 2009 sa nevyskytuje vôbec.

Hollyho hral v 1.,2.,7. a 8. sérii komik Norman Lovett. Mladosť trávil údržbou kávovarov či sprevádzaním náštevníkov po múzeu, až kým si po štyridsiatke neuvedomil, že je viac komediant ako seriózny zamestnanec seriózneho zamestnávateľa. Začal teda robiť to, čo mu išlo najlepšie, stand-up komédiu (ako nakoniec väčšina zo spomínaných hercov).
Keď sa v 42 rokoch rozhodol kandidovať... pardón, už som akási zblbnutá, asi by som nemala čítať noviny... keď sa teda rozhodol ísť na konkurz, mal zálusk na Rimmera. Ponúkli mu však Hollyho a hral ho dobre.
Mohol by byť urazený, že mu vidno iba hlavu. Určite by veľmi rád ukázal divákovi, že dokáže stvárniť svoju postavu len púhym gestom, ale on nie. Má celý čas vztýčenú hlavu a hrá ako o dušu.
Všetko to pokazila láska. Oženil sa, presťahoval a cestovanie do Londýna ho zmohlo.
Jedni tvrdia, že to boli zdravotné problémy, iní, že málo peňazí, čo ho donútilo odísť druhej sérii.
Hattie HayridgeVrátil sa až na siedmu a ôsmu. Žeby mu dali vyššiu výplatu? Alebo mu začala liezť na nervy manželka Fiona a dcéry Lily a Kitty?
Dnes má 65 rokov a spolu s Chrisom "Rimmerom" Barriem behajú po vystúpeniach, kde bavia obecenstvo vtipnými rečami.

Hattie Hayridge ma v tejto úlohe nebavila.
Nie preto, že je žena, chýbalo mi v jej úlohe niečo, čo neviem definovať. Druhá možnosť je, že som trochu konzerva.
Hattie mala vtedy 24 rokov a bola to jej prvá vážna úloha od čias, čo prestala robiť sekretárku.
Dnes má 45, píše scenáre a pravdepodobne i hrá, hoci viac pred živými divákmi ako na obrazovke.


Clare GroganKristine Kochanski (prepáčte, ale budem ju volať tak, ako som zvyknutá - Kočanská) je objekt Listerovej platonickej lásky, ktorá mu za celý čas známosti povedala presne 173 slov.
Nebráni mu to však v tom, aby po nej túžil i po jej smrti.

V prvých sériách seriálu sa Kočanská vyskytovala len sporadicky. Hrala ju  vtedy Clare Grogan, ktorú si pripomenieme len fotograficky.
Musím povedať, že čo sa týka výzoru, premenila sa z pubertálne-pojašeného strašiaka na nádherne éterickú bytosť.

Chloe AnnetteV siedmej sérii sa ako Kočanská prvý raz objavila 26-ročná Chloë Annett.
Autor ju doprial Listerovi už ako ženu z mäsa a kostí.
Pre takého autora sci-fi je to veľmi ľahké, nepotrebujete žiadne okolky, dodá vám z inej dimenzie hocičo.
Chloë je veľmi pekná žena a tak nečudo, že skúša preraziť aj ako modelka, hoci dnes má krásnych štyridsať.
Je vydatá za manažéra skupiny Oasis.

Účinkovala aj v najnovších trpaslíkovských častiach, lebo však Lister ju stále miluje.

Apropó, umelý smiech.
Nemám ho v sitkomoch veľmi v láske, najmä ak cítim, že je to tá istá várka predtočeného syntetického rehotu. Červený trpaslík sa nakrúcal pred živým publikom. Zatiaľ čo v prvej sérii museli nahnať divákov do štúdia z miestneho pubu, v ôsmej sezóne ich naopak vyháňali spred dverí.
V roku 2009 smiech z Návratu na Zem vynechali úplne a poviem vám, vôbec mi nechýbal.
Teraz sa robí desiatka a producenti tvrdia, že v publiku bude opäť počuť živé reakcie publika.
Tu máme čerstvú fotografiu tesne pred začiatkom natáčania aktuálnych častí:

November 2011

Seriál sa zapáčil nielen miestnym divákom, ale i za morom. Nuž, viete, ako to chodí s Američanmi - chcú len, čo si sami navaria. Preto si mysleli, že niet nič ľahšieho ako zobrať námet z Británie, obsadiť tam svojich hercov a doláriky sa pohrnú jedna radosť.
Možno im to aj párkrát vyšlo, ale práve Červený trpaslík je tmavou výnimkou. Nahrabali peniažky a oslovili pôvodných britských umelcov, ale okrem Krytona sa im na to všetci vypr... vykašľali.
Americká produkcia vyrobila dva pilotné diely Red Dwarf U.S., no napriek snahe sa im vymklo z rúk práve herecké obsadenie. Dave Lister vyzeral ako urastený svalnatec, Arnoldovi Rimmerovi chýbal výraz, ešte aj Kocúr bol akýsi príliš zženštilý.
Božie mlyny melú pomaly, ale isto, lebo nakoniec sa tento paškvil nikdy nevysielal. Záznam mizernej kvality možno nájsť len na internete (tuto - staršia generácia si isto pripomenie časy, keď takto vyzerali tretie, či štvrté kópie videokaziet tajne dovezených zo zahraničia), preto netrvám na tom, aby ste si ho pozreli.

Aj som si myslela, že sa k tomu nedostanem, lebo medzi čitateľmi sú zrejme i deti, ale nedalo mi.
Nuž, mládež, zapchajte si uši, budeme nadávať.
Seriál je typický najmä tým, že sa hrdinovia častujú pomenovaniami, za ktoré by sa nehanbil ani potetovaný mafián.
Anglické slovo SMEG (skratka výrazu smegma - niečo ako hnis, magor, cvok) a jeho variácie sa v celej šou vyskytujú takmer dvestokrát a pravdepodobne ani tomuto číslu nie je koniec. Prekladatelia teda mali čo robiť, keď dabovali seriál do češtiny, lebo autori sa s nadávkami naozaj pekne vyhrali.
Na záver teda ponúkam výber toho, čo sa mne páčilo najviac, užite to v zdraví:

 • ty kôpka trusu myšieho albína
 • dementný kastról
 • kozmopako
 • ľudský ekvivalent priesvitných trenírok
 • intergalaktický hnisavý vred
 • chrcheľ plávajúci v toaletnej mise života
 • karikatúra muža, ktorá by nepreľstila ani čajové vrecúško
 • plesnivý chumáčik rektálnych chlpov
 • spojenie ženy s púštnou krysou
 • čurajmajzlík
 • banda neandertálcov potetovaných pravopisnými chybami (môj súkromný víťaz).

Modlitba na záver:
Viem, že ma z vesmíru pozorne sledujú všetky intergalaktické fanúšikovské skupiny a čakajú na moje zlyhanie. Čestne vyhlasujem, že som len úbohý pozemský červ, ktorý nevie nič, preto sa vopred ospravedlňujem za chyby v texte.
Nech mi všetci červeno i modročiapkári odpustia trúfalosť, ale raz sa stretneme na hore Fušál a tam na znak zmierenia vedno zjeme posvätné párky, šišky a iné dobroty. Ba i malé sáčky s horčicou.
Sedem ponožiek, jedna košeľa.
Amen.
Tma.


Nabudúce: Beverly Hills 90210

 

Zdroje informácií a fotografie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Dwarfhttp://www.reddwarf.co.uk/
http://tellyspotting.org/2011/09/03/red-dwarf-s10-nearer-the-horizon/
http://www.cervenytrpaslik.cz/index.php?id=uvod&mnu=0
http://www.chortle.co.uk/
http://www.exposay.com/robert-llewellyn-150th-anniversary-of-tag-heuer/p/40497/1/?f=Robert+Llewellyn
http://www.tvrage.com/person/id-32659/Robert+Llewellyn
http://www.chrisbarrie.co.uk/
http://www.npg.org.uk/collections/search/portrait/mw82670/Christopher-Jonathan-Chris-Barrie
http://www.normanlovett.co.uk/
http://www.filmous.com/person174974/
http://www.scifinow.co.uk/news/interview-danny-john-jules/
http://www.cumberlandspaceman.co.uk/spaceman-home/classic-red-dwarf/classic-red-dwarf-cat/
http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b019j1fp/The_Craig_Charles_Funk_and_Soul_Show_14_01_2012/
http://www.mr-flibble.com/koce.htm
http://runcharlierun.com/2010/05/
http://www.empireonline.com/forum/tm.asp?m=2232412
http://www.thecelebritypictures.com/chloe-annett/
http://www.planetsmeg.com/

Barriednes.jpgClarednes.jpgCraigdnes.jpgDannydnes.jpgHattiednes.jpgChloednes.jpgLLewellyndnes.jpgLovettdnes.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?