Vtedy a dnes: Beverly Hills 90210 (1990 - 2000)

Autor: Adriana Markovičová | 5.2.2012 o 15:00 | (upravené 18.4.2012 o 9:42) Karma článku: 12,04 | Prečítané:  20143x

Upozornenie pre intelektuálnejšie vybavených čitateľov: Tento článok nie je oslavou americkej komerčnej seriálovej kultúry. Jeho účel je výsostne nostalgicko-pamätnícky, a keď na to bude príležitosť, pokúsim sa o pohŕdavý výsmech, lebo však nič nie je v našich končinách očistnejšie, ako ofrflať čokoľvek, čo som nerobil ja. Začneme ako vždy, ľúbozvučnou zvučkou z prvej série. Tuším si mená dabingových hercov pamätám i po tých dvadsiatich rokoch. Napríklad ten vyumývaný ocko Walsh s plešinkou - Marcel Vašinka, neskôr premenovaný na Jana Vlasáka. Alebo Mirka Součková. Nepoznám tú herečku, ale určite musí vyzerať ako Donna. A ktovie, či je Petra Hanžlíková rovnaká potvora ako Brenda...

Seriál megaproducenta Aarona Spellinga (producent bol síce ešte jeden, ale toho si už nikto nepamätá) zvalcoval postrevolučné Československo ako valček lístkové cesto.
Ten príbeh bol taký sladký.
Dokonalá rodina Jima a Cindy Walshovcov naloží do auta svoje dokonalé dvojčatá Brendu a Brandona a opustí mizerne provinčné Minneapolis, aby zapustila korene v L.A.
Tam sa všetci nasťahujú do dokonalého domčúrika a pošlú deti do ešte dokonalejšej strednej školy s dokonale bohatými spolužiakmi (aspoň podľa autoparku stojaceho pred školou počas vyučovania).
Celých 296 častí sa potom točí okolo toho, že nič nie je dokonalé. Ľahké, že?
Hneď by som niečo také natočila, keby som to vedela...

Úvodné série riešili pomerne nenáročné témy.
Občas sa dvojčatá nepohodli s rodičmi a prišli domov po večierke, kde-tu sa ktosi zaľúbil do kohosi, či ešte lepšie do dvoch naraz. A Donna bola panna.
Keď to takto pekne fičalo, rozhodli sa tvorcovia poslať časovo-logické vzťahy do kelu. Einstein by sa tomu isto potešil, ale vrtáci môjho typu sa vtedy dosť rozčuľovali.
Ako je to možné, že dva ročníky na americkej strednej škole trvajú tri roky? 
Vari všetci prepadli?
A aj ten ucháň David, zrazu si preskočí dva ročníky len preto, aby netrhal partiu a končil so všetkými rovnako.
Ajajaj... (vidíte, tu je to sľúbené pohŕdanie).

1990 - 2000

Potom začne ísť do tuhého. Donna je síce stále panna, ale znásilnenia, rozchody, tehotenstvá, dokonca i mafiánske vraždy na seba nedajú dlho čakať.
Nám, romantikom vychovaným na Dobšinského príbehoch, je však od začiatku jasné, že finále sa inak ako svadbou uzatvoriť nemôže. Na strome je zvonec a rozprávke je koniec.
A aby som nezabudla, Donna už nie je panna. Prišla o vienok na konci siedmej sezóny.
To, že sa celá sranda končí po desiatich rokoch, má však nerozprávkovo pragmatický dôvod. Je to ľahká matematika:
1. Sledovanosť rovná sa peňáze.
2. Nie je sledovanosť, nie sú peňáze.
3. Nie sú peňáze, nebude ani seriál.

Lenže, prečo by sme nevyžmýkali z dobrého mena to, čo sa dá, že?
Osem rokov po zaznení svadobných zvonov pre Donnu a Davida, sa produkcia rozhodla vyrábať Beverly Hills opäť, tentoraz s mladou krvou a niektorými hosťujúcimi hviezdami pôvodného hitu.
Tento nový spin-off seriál sa vysiela v USA dodnes pod skráteným názvom 90210 (vraj ide o poštové smerovacie číslo).

Poďme my na tých mladých.
Tutohľa máme na počiatku šestnásťročnie dvojčatá od Walshov - Brendu a Brandona.
Mládenček sťa jedľa tatranská, dievka kúščok divokejšia sťa čerešňa na stráni.
Iba čo sa oba z Minnesoty pribrali do WestBeverlyovských končín, už ich iné dievky i mládenci do kolektívu volajú, i pár školských knižiek pod pazušku ponúkajú.
Tak je to s našou mládežou radostnou...

Jason PriestleyBrandon Walsh je chlápätko na pohľadanie.
Zo školy samie jedničky nosí rodičom pre radosť, ale i človek je to dobrý, na chleba natrieť toť pod maslo. Tu svojej spolužiačke Andrejke s časopisom pomôže, tam fešnú Kelly za rúčku chytí i dobrým slovkom počastuje, Dylana spod spárov drogových urputne vyťahuje, ba i Donne návrat do školy zariadi.
Taký je to kamarát, nikoho nenechá napospas konzumnému životu len tak. Budeme ho pre blogovie potreby SPASITEĽOM pomenúvať, čo poviete, drahí moji?

No, asi stačí, prejdem na normálnu bohapustú reč, však mi tá národná reč ústa celkom vykrivila.

Jason Bradford Priestley, pôvodom Kanaďan, nastúpil do seriálu na poslednú chvíľu.
Nečudo, viete, aký problém je napochytre zohnať šestnásťročného fešáčiska do mládežníckeho seriálu? Mal vtedy síce už 21 a od svojho filmového ocka bol mladší len o 14 rokov, ale v Hollywoode je možné všetko, i taký mladý tato.
Ani sa nečudujem, že Jason skončil v telke.
Už jeho dedko bol cirkusant, no a mama herečka ho spolu so sestrou - dvojčaťom od pŕs odtŕhala a do reklamy strkala už v batoľacom veku.
V šoubiznise to vydržal do skorej puberty a potom sa na to matke vys..., vypr..., vykašľal.
Ako správny puberťák si na seba natiahol koženú bundu a kanady, nechal si narásť vlasy a tradá do víru života.
Dlho mu tá rebélia nevydržala, lebo po skončení strednej sa predsa len prihlásil na herectvo a osud modrookého kladného hrdinu bol spečatený na veky vekov.
V BH 90210 sa ohrieval pomerne dlho, až deväť sezón. Predsa len bol hlavným ťahákom na mladé dievčatá, ktoré znečisťovali obrazovky televízorov bozkami vždy, keď sa v zábere objavil on, ich srdca šampiňón.
Brandonov odchod bol v seriáli naaranžovaný skutočne teatrálne - Kelly mu dá kopačky viac-menej pred oltárom a tak si lieči zlomenú aortu až vo Washingtone. Jason však neodišiel ďaleko, v titulkoch ho uvádzali i naďalej, avšak v pozícii výkonného producenta.
V kine sa na neho dnes asi veľmi dívať nebudete, to skôr v telke, a aj to americkej, ale možno ho niekto zahliadol vo filme Chladnokrvný - kupodivu v pozícii nájomného vraha.
Tsss... tu už fakt nikto nič negarantuje.

42-ročný herec je však podľa očitých svedkov rovnaký charakter ako bol Brandon Walsh. Podľa bulváru si síce ľúbi vypiť, ale to viete - závisť. A aj údajné sotva jedenásťmesačné manželstvo s istou maskérkou bude naisto len klebeta. To by Brandon predsa nemohol takto... Brandon nie!
Jason a jeho pesPriestley sa dodnes kamaráti najmä s Dylanom. Keď si pred šiestimi rokmi opäť bral jednu maskérku (nie tú istú, čo predtým, vybral si iný vzor), tak vtedy pozval na svadbu i Kelly, Donnu, Stevea a Valerie.
Súčasná manželka ho asi veľmi ľúbi, čoho dôkazom sú nielen dve deti, ale aj fakt, že ho nevyhodila z domu vtedy, keď jej povedal, že si kúpil vlastný pretekársky tím na automobilových Indy Car.
Rýchle autá má on vôbec rád - nepoučil sa ani v čase, keď na jednom takom havaroval, a veru to nebola v tej nemocnici dvakrát sranda, keď ho dávali dokopy.
Už som spomínala, že má modré oči?
Že prečo o nich toľko tliacham? Len sa kuknite na tú fotku.
Môže vyzerať aj ako Robinson Crusoe, oči tam budú vždy.
A ešte malá rypácka poznámočka. Kdesi som počula, že majitelia psov sa zvyknú časom na svojich miláčikov podobať. Tomu jeho Punťovi (po americky sa volá Swifty) už k tomu skutočne veľa nechýba...

To Brenda Walshová, to už je iná NEZBEDNICA.
Spočiatku, kým sa neoťukala, tak sa s ňou dalo vydržať.
Lenže po druhej sezóne s ňou začala mlátiť neskorá puberta a nezmestila sa do kože, a tak ju autori po štyroch rokoch pekne-krásne vyslali rovno do Londýna.
Akože študovať. Pche, my vieme svoje.
Shannen DohertyNa vine nie je Brenda, ale jej nositeľka Shannen Doherty.
U tej sa podobné srandičky hormónmi ospravedlniť nedajú, lebo do seriálu nastúpila až ako devätnásťročná stará páka, a to už dostáva väčšina žien rozum.
Povedali by ste, že ako dieťa bola bifľoška a samotárka?
Ockov miláčik sa do sveta filmu dostal v desiatich rokoch (možno si niektorí z vás spomenú na jej debut v Domčeku v prérii).
I v BH 90210 to mala celkom dobre naštartované, keby jej neruplo v bedni a nezačala sa správať ako primadona - chodiť neskoro, hádať sa so štábom a jesť cibuľu pred bozkávacími scénami.
Po vyhadzove to vyzeralo, že skončí na ulici, len tu sa práve prejavilo čaro jej osobnosti. Aaron Spelling sa nepoučil a dal jej novú hlavnú úlohu v seriáli Čarodejnice.
V ňom vydržala tri roky.
Hádajte, prečo ju vyhodili?
Ja neviem, čím to je, ale objavila sa aj v obnovenom pokračovaní 90210-tky a dokonca ju tam mali za exkluzívneho hosťa.
Vyhodíte ju dverami, ona sa vráti oknom.

V 40 rokoch má za sebou tancovanie v americkej obdobe Let´s dance (vyhodili ju po druhom kole), fotenie na obálku Playboya (ten som vyhodila do koša ja), nové prsia (nevyhadzovať) a moderovanie show, v ktorej uzmieruje rozhádané páry. Mladá Shannen
Ona je fakt tá pravá. No, len si pre tú srandu dajme zoznam jej vlastných vzťahov:

 • rok 1991 - zásnuby s realitným agentom (chcel od nej vrátiť prsteň kvôli nevere)
 • rok 1992 - zásnuby s dedičom firmy Max Factor (výsledkom je súdny zákaz styku)
 • rok 1993 - svadba s Ashleym Hamiltonom, rozvod o sedem mesiacov
 • veľa, veľa frajerov
 • rok 2002 - svadba s producentom Rickom Solomonom, rozvod v ďalšom roku (vraj sa zaplietol s Paris Hilton v akomsi erotickom filme)
 • zase kopec frajerov
 • rok 2011  svadba s fotografom Kurtom Iswarienkom (neviete, či sa už nerozvádza? má najvyšší čas)

Možno je nakoniec aj dobre, že nemá deti, iba štyri kone a tri psy. Tým je dosť jedno, že sa ich panička súdi s bankou len preto, že nejako blbo vyplnila šek, alebo že jazdí v aute opitá ako čík.
Slúži jej však ku cti, že svoju zbierku topánok občas venuje na charitu.

Ale som sa pekne na tej Shannen vyšantila, že?
Prepáč, dievča, možno si v podstate veľmi nešťastný človek. A možno je to tou Crohnovou chorobou, či alergiou na čokoládu, čo ťa núti meniť si každý deň prikrývku na spanie.
Ja by som veru bez čokolády robila oveľa horšie veci...

Už som spomínala, že ocko a mamka Walshovci sú DOKONALÍ RODIČIA?
Do svojho príbytku srdečne prijímajú stratené študentské duše a núkajú im sladký koláč či teplé kakao na každú boliestku. Tuším tie decká nepodarené ani raz nedostali výprask (a Brende by sa veru i zišiel).
Strašná nuda, že? Možno preto im po vypršaní päťročnej zmluvy produkcia nepredĺžila kontrakt a oficiálne ich poslala kamsi do Hongkongu (že kvôli ockovmu povýšeniu, pche, tú o Červenej čiapočke nemáte?).
Je to dosť ďaleko na to, aby i naďalej rozdávali cenné rady nepodareným detiskám, ktoré nechali napospas osudu doma, tak ich poradensko-stravovaciu úlohu potom diskrétne prebral šéf Peach Pitu, o ktorom ešte budem hovoriť neskôr. Hlavne je to trochu lacnejšie, stačí platiť len jedného herca.

Carol PotterZačneme dámou. Ženu v domácnosti Cindy Walshovú hrala 42-ročná Carol Williams Potter. Jej filmografia nie je veľmi dlhá, mohli sme ju vidieť hosťovať napríklad v seriáli JAG, Drzá Jordan alebo Providence.
Vyštudovala totiž sociálne vzťahy a rodinné poradenstvo, takže v roku 1998 zavesila herecký chlebík na klinec (hlavne si to nepredstavujte, je to len fráza) a venuje sa vlastnej praxi.
Ak by ste mali nejaké problémy s partnerom, pokojne sa na ňu obráťte.
Bola vydatá dva razy. Prvý manžel, istý scenárista, zomrel o tri roky po svadbe na rakovinu a zanechal po sebe malého syna.
Carol to nevzdala a práve v roku, keď dostala úlohu vzornej matky v BH 90210, si vzala herca, s ktorým je podľa všetkého dodnes.
Nedá mi však nepovedať jedno - len sa pozrite na tú 63-ročnú krásnu ženu. Už sa na ňu dívam dosť dlho a stále ma fascinuje. Tuším vyzerá lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi. No dobre, je retušovaná, ale aj tak...

James EckhouseVtedy 35-ročný James Eckhouse, alias Jim Walsh, bol od svojej seriálovej manželky mladší o sedem rokov. Živiteľ rodiny sa po dome pohyboval zásadne v kockovanej košeli alebo obleku. Ku svojmu zamestnávateľovi bol nechutne lojálny a morálka z neho prýštila tak, že ste ho mali chuť ovaliť po hlave.
Herec sa však okrem toho párkrát ohrial aj v drobných úlohách v nám známych filmoch Big (s vyrasteným Tomom Hanksom), či Junior (s tehotným Arniem Schwarzeneggerom).
Málokedy hrá hlavné úlohy, a tak je v zozname jeho úloh veľa položiek - Ally McBealová, Chicago Hope, Osudová príťažlivosť, a tak ďalej. 
James je však rovnako vzorným otcom ako jeho postava. Od roku 1982 má rovnakú manželku a jeden z jeho dvoch synov je tiež hercom.

Čo sa týka veteránov Beverly Hills 90210, kompletných desať sezón absolvovali len štyria z partie - Kelly, Donna, Steve a David. Dáme si ich na tanieri?
Dáme.
A dáme tiež prednosť dáme.

Kelly Taylor je typickou OBEŤOU. Čo si tá všetko musela vytrpieť, chúďatko jedno.
Len si to zrátajme:Jennie Garth

 • otec v base,
 • mama na drogách,
 • Kelly na drogách,
 • znásilnenie,
 • upálenie zaživa (skoro),
 • amnézia,
 • potrat,
 • nevydarený sobáš s Brandonom,
 • nevydarený vzťah s Dylanom,
 • a ešte tie blbé vtipy o blondínkach...

Skutočná blonďavá diva Jennifer Eve Garth mala v živote viac šťastia.
Narodila sa ako posledné siedme dieťa do rodiny sťaby vystrihnutej zo seriálu Krok za krokom. Každý rodič dovliekol z predchádzajúcich vzťahov po tri deti a Jennie sa isto musela cítiť ako v siedmom nebi, keď ju všetci len ťuťkali a muťkali.
Do trinástich rokov vyrastala na konskej farme, ale keď začala tancovať a vyhrávať talentové súťaže, presťahovali sa do Kalifornie, aby sa mohla stať umelkyňou.
Do seriálu bola obsadená ihneď ako prvá, mala vtedy sladkých osemnásť a nutne sa do nej musel každý zaľúbiť. Veď sa aj...

Ešte počas natáčania sa vydala, trvalo to len dva roky. Šťastie a vytúženú rodinu jej priniesol osud až s druhým manželom, s ktorým má tri dcéry.
Budúca štyridsiatnička Jennie je vegetariánka a vyžíva sa v pozícii domácej pani (vraj rada upratuje a hrabe sa v záhradke). Ani na kone celkom nezanevrela, má ranč a rodičom sa za unúvanie a výchovu odvďačila tým, že im na ňom dovolila bývať.
Čo sa týka profesie, súhlasila s hosťovaním v aktuálnej 90210-tke, inak kde-tu čosi zahrá v telke.
Hovorí plynule taliansky a je veľká kamoška so svojou úhlavnou seriálovou nepriateľkou Tiffani "Valerie".
Inak o nej bulvár píše veľmi pekne, zvyčajne má starosť o jej zdravie či štíhlu postavu.

Torri SpellingDonna Martin sa spolu s Davidom vekovo najviac priblížila realite, obaja mali na začiatku po sedemnásť rokov.
VEČNÁ PANNA vyzerá na prvý pohľad hlúpučko - dovtedy, kým dobrí priatelia nezistia, že za to môžu poruchy učenia.
Dosť dlho sa vláči s Davidom a trápi ho na hollywoodske pomery netradičným postojom k predmanželskému sexu (vezmite si príklad, pán Andy Kraus a nepchajte tým adolescentným hrdinom v Paneláku sex pod nohy, akoby to bola základná školská pomôcka).
Donne sa dostane i odmeny za trpezlivosť, stane sa z nej návrhárka a otvorí si butik - na to vlastne nejaké písanie a čítanie ani nepotrebuje. No a ten sobáš, samozrejme, je tiež odmena.
Si myslím.

Victoria Davey Spelling, skrátene Tori, je podľa mena protekčné dieťa. Bráni sa tým, že na konkurze uviedla nepravé meno, ale nie sme padnutí z jahody, že?
Mladá ToriTatko postarší producent a mamka pomladšia realitná exekútorka sa postarali o to, aby naštartovali kariéru svojich dvoch detí správnym smerom.
A tak sa sedemročná Vikinka na začiatok objavila v úlohe obete v akejsi detektívke. Tatko je prísny, v seriáli mala zálusk skôr na Kelly, ale nakoniec jej Donna sadla ako detská prdélka na šerblík.
Aj pre brata sa nakoniec v seriáli našlo miesto, párkrát sa zvadil so Stevom v úlohe jeho súrodenca.

38-ročná Tori má veľmi rada reality show, najmä keď v nich vystupuje ako objekt sledovania. Okrem toho píše autobiografie (nie, nie je zameraná na seba, to je len náhoda), navrhla vlastnú kolekciu šperkov a stará sa o deti. Vlastne by nemusela robiť nič, keby sa s ňou vlastná matka stále nehádala kvôli dedičstvu - a že po Aaronovej smrti bolo čo dediť, nemusím ani hovoriť.
K tým deťom - už-už som ju chcela pochváliť za to, akou je príkladnou matkou, lebo s druhým manželom Deanom McDermottom si zarobila na troch potomkov a hneď vyhlásila, že by si dala povedať na štvrtého... keby som si vzápätí neprečítala, že ho klofla v cudzom revíri, kde zanechal kvôli nej ženu a dve deti.
Jajajáj, asi za takéto reči pôjdem do pekla.... tak nech si každý žije, s kým len chce.
Ešte vybavíme bulvárne infošky, Tori si musela dať na nose spraviť plastiku.
Vraj ju uhryzol papagáj.
Veríme jej.

Ian ZieringSteve Sanders je typický predstaviteľ zlatej mládeže - veselý, naivný a drzý, jedným slovom BOHATÝ DOBRÁČISKO.
Trochu špekuluje so ženami, trochu s podvodmi, ale keď mu ocko kúpi novú hračku - vlastné noviny, tak dostane rozum a ožení sa. Alebo tak nejako... priznám sa, Steve mi pripadal zo všetkých postáv najnudnejší, takže i z pamäte mi jeho osud dočista vyšumel.

Ian Andrew Ziering bol na úlohu puberťáka trochu pristarý (mal 26 rokov), ale ktovie, možno len išiel neskôr do prvej triedy.
Kučeravý blonďák s extra bielymi zubami si ku koncu seriálu takisto navliekol obrúčku na prsteník. Zobral si za ženu akúsi Playmate (nie chlapci, to skutočne nie je odvodené od slova hrať sa) a vydržali spolu statočnú päťročnicu.
Asi s touto hračkou nebol spokojný, či čo, lebo pred dvoma rokmi si vybral praktickejšiu ženu, zdravotnú sestru.
Predsa len, na 47-ročného chlapa už lezie kadejaká pliaga a dobrá opatrovateľka sa na staré kolená zíde vždy. Zatiaľ sa však o ňu stále stará Ian, lebo mu na rozdiel od prvej ženy porodila dieťa.
Na živobytie si Ziering zarába produkciou a réžiou väčšinou nezávislých filmov.
Podobne ako Shannen Doherty, i jeho stiahli na parket v Let´s dance. Darilo sa mu lepšie ako kolegyni, dotancoval to až do semifinále.

Brian Austin GreenDavid Silver prišiel na strednú aj s kamošom a ich úlohou bolo robiť mladé uchá.
Keď sa kamarát omylom nešťastne odstrelil, vymysleli pre Davida niečo lepšie - stal sa z neho moderátor v školskom rozhlase, a že nehlásil oznámenia o nosení prezúvok, to je hádam jasné.
David trpieva depresiami, ktoré zdedil po matke a ja sa mu nečudujem. Počúvať od frajerky Donny, že má na sex čas, to s takým mládencom dosť zamáva.
Pre potreby článku ho v skratke nazveme DEPRESÍVNY DÍDŽEJ.

Brian Austin Green mal k hudbe blízko odmalička. Otec, country spevák, ho brával na svoje koncerty a naučil ho hrať na bicie, klavír i gitaru.
Od sedemnástich hral v BH 90210, a keďže zmužnel v priamom prenose, nedali na seba čakať ani rozhorúčené fanúšičky, vrátane samotných herečiek zo seriálu.
S jednou z nich sa zasnúbil, i dietko mu porodila, ale keď prišlo na navliekanie svadobnej obrúčky, milý Brian stratil gule (nemyslím to doslovne).
On je vám fešák vôbec akýsi nerozhodný.
Keď sa zaľúbil do herečky Megan Fox z filmu Transformers, bulvár mal o titulky postarané. Vyzeralo to asi takto (voľný výpis z nemenovaného slovenského denníka):

 • Megan Fox (ďalej len MF) a Brian Austin Green (ďalej len BAG) sa zasnúbili,
 • MF a BAG idú na zápas,
 • MF a BAG sa rozišli,
 • MF a BAG tvoria stále pár,
 • MF a BAG predviedli sexi telá,
 • MF a BAG sa znovu zasnúbili,
 • MF a BAG sa vzali (no konečne).

Aj chudák gúgl sa veru natrápil, kým medzi tým miliónom fotiek paparazziov, na ktorých Brian v šiltovke ťahá úbohú manželku s kuframi odkiaľsi kamsi, našiel aspoň jeden normálny portrét.
Čo sa týka kariéry, v 38 rokoch vlastní Brian produkčnú spoločnosť a toť minule nahral rappový hudobný album pod názvom One Stop Carnival.
U neho však nikdy neviete. Môže sa stať, že keď si zajtra kúpite noviny, už bude zase všetko inak.

Luke PerryJa vám neviem, ale meno Dylan je synonymom božskosti už samo o sebe.
Ani Dylan McKay nie je výnimkou.
ŠARMANTNÝ SAMOTÁR s rozkošne zvrašteným čelom si priam žiada ochranu pred životom a je fakt, že túto postavu musí večne niekto zachraňovať.
Alkohol a drogy je to najmenšie, čo Dylana kvári. Jeho tatko sedí v base, neskôr dočista umrie, aby nakoniec predsa len obživol.
Keď si Dylan nájde frajerku (neviemktorú v poradí), zhodou okolností to musí byť akurát dcéra mafiána, ktorý ho chce za to zniesť zo sveta (zlatý svokor, že?).
To, že to fešáčik prežije, je len výsledkom nie najlepšieho zraku zabijaka, ktorý si ho pomýli práve s touto frajerkou.
Chlapec je skutočne na zožranie, lebo okrem toho stále miluje aj Brendu, aj Kelly (predpokladám, že keby taký Steve veľmi chcel, tak sa zamiluje i do neho).
Dylan uprostred seriálu vynechal tri sezóny, oficiálne preto, že odišiel za Brendou do Londýna.
Vrátil sa preto, že mu bolo smutno za Kelly.
Ešte v tom nemáte chaos?

25-ročný Coy Luther Perry III. si na konkurze brúsil zúbky na úlohu Stevea, ale neušla sa mu. Dylan mal byť pôvodne len okrajovou postavou, lenže Aaron vycítil jeho potenciál lámača dievčenských sŕdc a veruže mal dobrý čuch.
Luke Perry pochádza z robotníckej rodiny. Matka sa venovala domácnosti a otec Perry druhý bol zlievač.
Keby sa Lukovi nepritrafil práve tento seriál, bohvie, čo by robil, lebo sám tvrdí, že dovtedy vystriedal až 215 zamestnaní. Tuším sa v našich končinách takým ľuďom vraví fluktuanti. V Amerike ale nie, tam sa dotyčný iba hľadá.
Luke sa hľadal aj po skončení BH 90210. Našiel sa, napríklad, i v malej úložke v Piatom elemente. Raz darmo, s tými svojimi tenkými údikmi na Brucea Willisa jednoducho nemá.
Ešte kúsok rodinného (ne)šťastia - desaťročné bývalé manželstvo mu prinieslo dve deti.
Dnes má 46 rokov a hráva v televízii naďalej. Tvrdí, že je to dobrý flek. Nepotrebujete ani mobil, ani počítač, ani iPad, stačí naštelovať tvár a ide sa do práce.
No zlatý, že? A ako sa dozvie, do ktorej má ísť, keď nepotrebuje mobil, ha?

Gabrielle CarterisAndrea Zuckerman v seriáli zastupuje skupinu AMBICIÓZNYCH BIFĽOŠOV. 
Je tajne zamilovaná do Brandona, s ktorým vedie študentský časopis.
Jej pobyt na beverlyovskom výslní trvá päť sezón, dej ju pošle na vysokú školu, kde otehotnie a porodí nedonosené bábätko.
Ono to tak s bifľoškami často dopadne, že si zabudnú v učebniciach naštudovať kapitolku o antikoncepcii.

Gabrielle Carteris v prihláške na konkurz na úlohu Brendy svoj vek zámerne neuviedla, táto informácia je vraj povinná len u neplnoletej mládeže do 21 rokov.
Brendu síce nedostala, ale neodišla s prázdnymi rukami. Šestnásťročnú Andreu teda hrala 29-ročná Gabrielle a poviem vám, keby to tí novinári neboli niekde vyšťúrali, nikto by si to ani nevšimol.
To tehotenstvo vlastne ani nebola nešťastná náhoda, ale plánovaná akcia, lebo herečka sa po druhej sezóne vydala a začali jej tikať biologické hodiny.
Sympatická Gabika je gréckeho pôvodu, pochádza z dvojčiat a vyštudovala pantomímu. Jej manželstvo zatiaľ drží fazónu, je matkou dvoch detí a ako perličku uvádzam, že nahovorila texty k niekoľkým počítačových hrám.
Pred piatimi rokmi mala menší zdravotný problém, pri natáčaní jej ochrnula polovica tváre. Keď minulý rok slávila päťdesiatku, bola už podľa všetkého v tom najlepšom poriadku.

Tiffani ThiessenVzpurnú Brendu musel po štyroch sériách niekto nahradiť a tak povolali do zbroje novú postavu Valeriu Malone.
Stará rodinná kamoška rodiny Walshovcov prináša do domu i školy rozvrat, lebo stále klame a podvádza.
ZVODNÁ KLAMÁRKA zamotá hlavy takmer kompletnému mužskému osadenstvu, nič jej nie je sväté. Najmä David je z toho trošku namäkko (viď odkaz večná panna), a tak je o zábavu v kolektíve postarané až do predposlednej série, keď sa konečne odprace domov do Buffala.
Medzitým sa, samozrejme, divák dozvie, prečo je takáto beštia - má na svedomí otcovu "samovraždu", keď sa bránila pred jeho chlípnymi chúťkami.
No prosím, skoro by sme boli zabudli na incest, ten do dobrého amerického mládežníckeho seriálu rozhodne patrí.

Tiffani - Amber Thiessen je typickou obeťou svojej zápornej seriálovej úlohy a pritom je to celkom milá osôbka bez nejakých veľkých škandálov.
V jej žilách, tepnách a vlásočniciach koluje netradičná zmeska nemeckej, gréckej, tureckej a waleskej krvi. Presne toto asi očarilo porotu Miss Junior Amerika, keď trinásťročnej fešande udelili prvú cenu. To už mala za sebou reklamu na broskyňový Barbie krém a kariéru detskej modelky.
O dva roky ju čakal prvý seriál a v dvadsiatke nastúpila na šichtu ku Walshovcom.
Zoznam jej lások obsahuje mená ako Jason Priestley či BAG (nehovorte mi, že si na tú skratku nespomínate), nakoniec si vzala za muža iného herca a má s ním jedného potomka.
Do štyridsiatky jej chýbajú už len dva roky, ale vyzerá stále výborne.

Joe E. TataUž som dosť vyčerpaná, ale sľúbila som ešte šéfa Peach Pitu, tak ho dorazím. Volá sa Nat Bussichio a som si na sto percent istá, že v hollywoodskych skladoch ho evidujú pod nejakým číslom inventáru. Bývalý herec a aktuálny výrobca sendvičov je morálnym kompasom všetkých zblúdilých ovečiek seriálu.

Aj reálny herec, ktorý sa skrýva za postavou šéfa Nata, je taký tata. On sa aj tak volá, Joe E. Tata.
Tata mal na začiatku 54 rokov a slúžil svojmu účelu celých desať sezón.
V umeleckej brandži je známy skôr z rôznych estrád ako spievajúci holič (jéj, aj my sme kedysi mali spievajúceho kaderníka, že?) a zo súkromia vás možno bude zaujímať, že má jednu dcéru. 

Toť vsjo, druzjá.

Ak ste niekde objavili chybu, však viete, čo máte robiť...

 

Nabudúce: Profesionáli (nie Boborovský, ale Bodie a Doyle)

Zdroje informácií a fotografie:
http://www.generationgossip.com
http://www.officialjasonpriestley.com/
http://www.snakkle.com/catching-up-with-carol-potter/carol-potter-fc/
http://www.tv.com/shows/beverly-hills-90210/photos/
http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/2011/08/jason-priestley-joins-bag-of-bones-miniseries-at-ae.html
http://www.shannen-doherty.net
http://www.zimbio.com/pictures/QlXv-Eep5Lq/Premiere+New+Films+Cinemas+Burning+Palms+Red/FJ0AyRwUGKD/Shannen+Doherty
http://jenniegarth.com
http://www.shorthairstylesgallery.com/celebrity-hairstyles/jennie-garth-short-pixie-haircuts
http://www.allmoviephoto.com/photo/1990_beverly_hills_90210_002.html
http://topnews.in/pregnant-tori-spelling-red-carpet-event-2352504
http://www.fanpix.net/3362347/016833144/tori-spelling-as-donna-martin-in-beverly-hills-90210-1990-picture.htmlhttp://www.fanpix.net/3362347/016833144/tori-spelling-as-donna-martin-in-beverly-hills-90210-1990-picture.html
http://www.starpulse.com/Actors/Ziering,_Ian/gallery/CSH-063057/
http://greatestblogeverhulad.wordpress.com/2008/08/20/in-praise-of-steve-sanders/
http://www.moviespad.com/celebrity/6548/luke-perry/
http://www.zimbio.com/pictures/v0z4z0GhMIK/2011+Winter+TCA+Tour+Day+3/FiAYjExyHMU/Luke+Perry
http://www.zimbio.com/photos/Brian+Austin+Green/Celebration+Jaguar+Design+50th+Anniversary/8KLdp85eZ0x
http://crasstalk.com/2011/05/tvs-10-greatest-a-holes/
http://popwatch.ew.com/2011/01/02/birthday-gabrielle-carteris/
http://www.zimbio.com/photos/Gabrielle+Carteris/AFTRA+Inaugural+Frank+Nelson+Fund+Celebrity/SjJHl__BCaK
http://www.tvfanatic.com/gallery/joe-e-tata/
http://sports.espn.go.com/espn/gallery/enlargePhoto?id=7356181&story=7356321
http://www.nydailynews.com/entertainment/television/9-02-10-cast-beverly-hills-90210-gallery-1.89788
http://www.fanpix.net/picture-gallery/james-eckhouse-picture-16664797.htm
http://www.weareallherenow.com/
http://www.usmagazine.com/entertainment/pictures/beverly-hills-90210-then-and-now-201188/16591
http://www.zimbio.com/pictures/6bEzVGH9elw/Rachel+Roy+Presentation+Spring+2011+MBFW/5Js09exmEH9/Tiffani+Thiessen
http://krazyivan75.wordpress.com/2008/09/page/2/
http://www.supervizaz.net/blog/ceelbrity-a-farby-tori-spelling
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2069193/Tori-Spelling-Dean-McDermott-newborn-daughter-Hattie-family-portrait.html
http://www.lukeperry.com/

brianaustingreen.jpggabriellecarteris.jpgCarolPotter.jpgian_ziering.jpgjameseckhouse.jpgJasonovpes.jpgjasonpriestley.jpgJennieGarth.jpgJoe_E_Tata.jpgluke-perry.jpgShannen-Doherty.jpgTiffaniThiessen.jpgTorimatka.jpg2000.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?