reklama

Vtedy a dnes: Návrat do budúcnosti (1985 - 1990)

Zase raz budeme cestovať v čase. Tentokrát som si vzala na mušku klasiku timeturistiky osemdesiatych rokov, ktorá z mládenca vysokého 164 centimetrov urobila hviezdu veľkosti zemegule. Na začiatok si predstavte, že máte najnudnejšiu rodinu na svete. Otec sa skrúti do embryonálnej polohy zakaždým, keď ho šéf začne otĺkať po hlave, stokilová mama si miesto minerálky nalieva k večeri destilát a súrodenci stoja za močku tabaku (tento výraz sa mi v literatúre vždy rátal*). V takých chvíľach začnete premýšľať, či aj oni boli niekedy mladí, veselí a ľahkovážni... Väčšina z nás sa to nikdy nedozvie, ale Marty McFly to šťastie má.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (77)
Obrázok blogu

Režisér Robert Zemeckis i spoluautor scenára Bob Gale, v roku 1985 ani len nechyrovali, že im pod rukami vzniká budúca trilógia. Lenže, čo má taký úbožiak filmár robiť, keď ho okolnosti (konkrétne najvyšší filmový zárobok roka) donútia, aby pokračoval v načatom diele. 
A to keby bol režisér aspoň trochu pomstychtivý, pokojne mohol zájsť na návštevu do istého slávneho štúdia a ukázať mu dlhý nos. Totiž, práve Disneyho ľudia ho kedysi poslali do teplých krajín s prvotným nápadom k filmu - údajne sa im zdalo byť málo etické, aby sa matka zamilovala do vlastného syna, hoci išlo o návrat v čase a tá chudera to nemohla tušiť. Zlatí moralisti, že? Dnes sa točia kadejaké "prcičkovité" sprostosti a nikto už nezdvíha varovný prst, keď ide o doláriky od divákov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 1989 a 1990 sa teda na plátna kín dostali Návrat do budúcnosti II. a III. a, napodiv, väčšina publika tvrdila, že boli rovnako vydarené. Súhlasím, aj keď súkromne mám jednotku najradšej, preto sa budem venovať hlavne jej.

Pre mňa osobne mal Návrat do budúcnosti podstatný význam v spoločenskom živote. Vďaka nemu som sa pred fajnšmekrami na vianočnej besiedke mohla blysnúť výrazmi ako prúdový kapacitátor a antigravitačný skejt, a keď prišlo na lámanie chleba, vypustila som pred Paľom z 3. B pár úvah o narušovaní časopriestorového kontinua.
Zanecháme teraz Paľa Paľom a skúsime sa zľahka pozrieť na to, čo divákov na filme tak fascinovalo.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Návrat do budúcnosti
Návrat do budúcnosti 

Napriek tomu, že ide o sci-fi, režisér použil pri jeho výrobe len čosi viac ako tridsiatku špeciálnych efektov, v tom teda pes zakopaný nebol. To, čo do neho prináša oveľa väčšie čaro, sú prepracované detaily v scenári. Tu je, napríklad, jeden z mojich obľúbených dialógov z roku 1955, v ktorom doktor Brown neverí Martymu, že prišiel z budúcnosti:

Doktor: "Tak mi povedz, kto je v roku 1985 prezidentom!"
Marty: "Ronald Reagan."
Doktor: "Hah! Ten herec?"

Skutočný Reagan sa vôbec neurazil, dokonca rok nato citoval kúsok z filmu v Správe o stave únie.
Nič tu nie je povedané len tak bez príčiny, každý dialóg a každá scéna majú svoj význam, lebo sú prepojené s inou časťou filmu. I napriek tomu, že sa tu s časom pravidelne manipuluje, nemáte pocit, že by ste sa niekde v deji stratili.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Návrat do budúcnosti
Návrat do budúcnosti 

Ďalším bonusom je spád deja. Spolu s hrdinami tŕpnete, či stihnú zapojiť kábel do zástrčky včas, a keď všetko výjde, ako má, chcete si konečne zájsť na záchod. Lenže, koťuha režisér kašle na váš močový mechúr a nadelí postavám ďalšiu napínavú komplikáciu. Ani záver nie je taký, aký čakáte, žiadne upokojenie a happyend. Tam sa vlastne všetko začína odznova...

Návrat do budúcnosti
Návrat do budúcnosti 

Tretia ingrediencia, ktorá robí z filmu výnimočný kúsok, je humor.
Napríklad, keď sa Marty po zrážke s autom v roku 1955 prebudí v posteli, skláňa sa nad ním vlastná matka adolescentného veku a začne ho oslovovať Calvin Klein - má to totiž napísané na spodnej bielizni. Mimochodom, Francúzi si ho vo svojej verzii prekrstili na Pierrea Cardina, Taliani použili zase Leviho Straussa. Nuž, veľa nechýbalo a mohol sa v našom znení volať, povedzme, Trikota Vrbové. 
Tých, čo trilógiu nevideli, možno nalákam na inú moju obľúbenú scénu, v ktorej Marty dáva svojim mladučkým rodičom nasledovné výchovné odporúčanie:
"Ak raz budete mať deti a jedno z nich v siedmich rokoch podpáli koberec v obývačke, nekričte na neho."

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Teraz si dáme osoby a obsadenie:

Fox
Fox 

Marty McFly má sladkých sedemnásť, krásnu frajerku, rýchly skateboard a gitaru na pleci. Čo viac by si mohol vo svojom veku želať?
Nič v živote nie je čierno-biele a tú tmavšiu farbu u neho reprezentujú príšerní rodičia a škola. Možno preto je jeho najväčším kamarátom strapatý vynálezca Dr. Brown, ktorý ho zapojí do svojich experimentov.
"Doktor, vy ste rozložili Einsteina!" , kričí prekvapený Marty, keď mu rovnako strapatý pes pomenovaný po inom vedcovi zmizne spred očí.
A presne kvôli tomuto kamošovi sa mládenec dostane do problémov skôr, ako sa narodí. 

V skutočnosti mal Kanaďan  Michael J. Fox v tom čase 24 rokov, čo však pre neho nebolo nič zvláštne. Už v pätnástich hral desaťročného chlapca a mladistvý výraz mu ostal v podstate dodnes. Možno k tomu prispel aj fakt, že sa mu nepodarilo veľmi narásť, čomu sa režiséri museli pri výbere filmových partneriek mnohokrát prispôsobovať.
On sám sa však na výšku vykašľal, keď pri natáčaní istého seriálu stretol oveľa vyššiu herečku Tracy Pollanovú, ktorú si hneď vzal za ženu a splodil s ňou štyri deti.
Obávam sa však, že teraz som v jeho životopise poskočila o hodný kus dopredu, preto sa vrátim na začiatok.
Michael Andrew Fox sa narodil ako štvrté dieťa seržanta kanadskej armády a jeho plánom bolo živiť sa buď ako profesionálny hokejista (čo iné by také kanadské dieťa mohlo robiť, že?), prípadne ako rockový gitarista (ďalšie stabilné povolanie).
Na strednej škole si to rýchlo rozmyslel v okamihu, keď dostal úlohu spomínaného malého chlapca v seriáli Leo and Me . Zdupkal zo školských lavíc, i keď mu učitelia dobre radili, nech neblbne, že nebude celý život vyzerať tak roztomilo ako doteraz. Jáj, keby len tušili, ako strašne sa mýlia - Michael J. Fox má i bez školy tri čestné doktoráty (vlastným deťom sa však, ktovie prečo, vyhráža, aby sa neopovážili strednú školu nedokončiť).
Sťaby nádejný umelec si neskôr mierne upravil aj meno, vymenil prostredného Andrewa za písmeno J. - údajne na počesť herca Michaela J. Pollarda. Čo všetko si tí puberťáci nevymyslia...
Aby ste si nemysleli, že Michaelovi padali pečené holuby do úst len tak, mal aj obdobia, keď si natieral na večeru len chlieb s maslom. Z tých liet sa traduje historka, podľa ktorej nevlastnil žiadny telefón (fakt, toto sa v osemdesiatych rokoch ľuďom bežne stávalo), takže pri dohadovaní seriálovej zmluvy nadiktoval produkcii číslo pouličnej telefónnej búdky a čakal pri nej, kým nezavolajú.
Trpezlivosť sa mu vyplatila, lebo práve tento seriál s názvom Rodinné putá mu vyniesol slávu, tri ceny Emmy a jeden Zlatý Glóbus. 
Režisér Zemeckis ho ako prvého oslovil s ponukou, či by nechcel trošku pocestovať v čase, ale Michael bol príliš zaneprázdnený Rodinnými putami. Na postavu Martyho museli angažovať iného herca, no ten bol nemastný-neslaný. Opäť sa obrátili na Foxa a presviedčali ho odvtedy, kým nekývol áno, hoci musel pracovať v dvoch smenách.
Za odmenu sa mu dostalo cti sedieť na premiére Návratu do budúcnosti hneď vedľa princeznej Diany. To už stálo za tú námahu, čo poviete?

Fox
Fox 

Po celosvetovom úspechu filmu to vyzeralo, že všetko pôjde ako masle. Michaelovi sa hrnuli ponuky z filmových štúdií (napr. Žiarivé svetlá veľkomesta, Americký prezident, Mars útočí!), no radosť zo života mu pokazilo vlastné telo. Pri jednom nakrúcaní si všimol neovládateľné zášklby na prste a verdikt lekárov bol krutý. Tridsiatnikovi Foxovi oznámili diagnózu, ktorou trpia zvyčajne oveľa starší ľudia - Parkinsonova choroba.
Niekoľko mesiacov zapíjal lieky alkoholom, sedem rokov tajil postihnutie aj pred producentami. Dostal sa k ďalšej dobrej a stabilnej práci na seriáli Všetci starostovi muži, no v niektorých scénach musel schovávať ľavú ruku do vrecka. S týmto handicapom dokázal za svoju postavu získať nové tri Glóbusy a jednu cenu Emmy.
Potom prišiel s pravdou von a predpokladám, že sa mu tým riadne uľavilo na duši. V seriáli sa nechal nahradiť Charliem Sheenom a rozhodol sa s celým Parkinsonom pobiť. Založil nadáciu na výskum choroby, napísal o nej knihu Šťastný muž, snaží sa zlomiť odpor politikov voči výskumu kmeňových buniek, ktorého výsledky by mu možno mohli pomôcť.
Stále má zmysel pre humor, v ostatnej prezidentskej kampani podporoval kandidáta Obamu tým, že nosil tričko s nápisom Ba(ra)ck to the future.
Minulý týždeň oslávil Michael J. Fox 51. narodeniny a už dávno ako chlapec nevyzerá.
Aj tak si však myslím, že na Zlatú berlínsku kameru za celoživotné dielo, čo mu dali vlani, je ešte priskoro. V súčasnosti totiž exceluje v seriáli Dobrá manželka v úlohe cynického právnika, ktorý trpí rovnakou chorobou ako Fox a o ukončení celoživotného diela nemôže byť ani reči.
Pani Zubatá už raz prepásla svoju šancu na jeho skalp - v jeden letný deň roku 2000 mal so svojou rodinou letieť Concordom z Paríža do New Yorku a prebúkoval si letenku o deň skôr.

Lloyd
Lloyd 

Dr. Emmett Brown vyzerá ako krížená verzia Alberta Einsteina a dirigenta Leopolda Stokowskeho.
Einstein sa vôbec vo filme vyskytuje v hojnom počte - visí na stenách doktorovho bytu, pomenoval po ňom psa a rok, do ktorého sa Marty v minulosti omylom dostane, je zároveň rokom úmrtia tohto génia.
Doktor zásadne vyjadruje svoje prekvapenie nadávkou "u všech skotů" (to sa skutočne nedá preložiť), inak trávi svoj čas prerábaním svojho auta DeLorean DMC-12 na bipolárny stroj času poháňaný plutóniom. Pôvodne sa v scenári uvažovalo, že na tento účel použijú chladničku, ale zatvárať psa do niečoho takého... to by sa nám ochranári pekne hnevali.
A že sa plutónium netankuje len tak hocikde na pumpe, Brown ho ukradne Lýbijcom, ktorí ho tiež nezískali poctivou prácou, ale zato sa vedia strašne naštvať. Christopher Allen Lloyd mal vo filme len 47, ale vďaka maskérom vyzeral v podstate rovnako ako dnes v 73 rokoch. Jeho 185 cm vyzeralo vedľa Foxa priveľmi hrozivo, preto sa doktorova postava naschvál hrbila, a aj kameraman musel v spoločných záberoch viac využívať perspektívu.

Lloyd
Lloyd 

Chris Lloyd sa venuje herectvu od puberty a asi bol obdarený talentom od boha, lebo nemal ani dvadsať, keď sa presadil rovno na Broadwayi.
O jeho húževnatosti pri výkone povolania svedčí skutočnosť, že keď sa mal sťaby blázon objaviť vo Formanovom Prelete nad kukučkiným hniezdom, nacvičoval si svoj part priamo v skutočnej psychiatrickej liečebni medzi pacientmi.
Osobne ma najviac teší, že som v jeho filmografii našla pomerne výraznú úlohu v Star Treku 3: Pátranie po Spockovi.
Onen zoznam je, samozrejme, oveľa bohatší - obsahuje snímky Rodina Addamsovcov (strýko Fester), Muž na Mesiaci, Poštár zvoní vždy dvakrát, Vesmírne komando, Postrach Denis, či Pravá blondínka.
Christopher vďaka svojmu chrapľavému hlasu často hrá alebo dabuje darebákov, no priatelia o ňom tvrdia, že je to v skutočnosti veľmi plachý a pokojný muž. Možno preto s takou bravúrou zvládol až štyri manželstvá za sebou.
Všetky boli bezdetné.

Thompson
Thompson 

Lorraine McFlyová, rod. Barnesová, bývala v ranej mladosti rozkošnou dámou, až kým nenatrafila na muža bez guráže a ambícií. Po niekoľkých rokoch a troch deťoch sa z nej stane obézna alkoholička s prudérnymi názormi.
Dané status quo sa zmení v okamihu, keď sa Lorrainin syn Marty ocitne v roku 1955 a s prispením značkovej spodnej bielizne spôsobí narušenie časopriestorového kontinua (pardón, už je to tu zas) .

Lea Katherine Thompson je najmladšie piate dieťa v rodine a jej domov dlho tvoril motel. Neradostné domáce podmienky však dievčinu nezlomili aj preto, že mala talent a cieľ - chcela sa stať baletkou.
Asi by sa ňou aj stala, keby ju nezasiahla studená sprcha od baletného majstra Michaila Baryšnikova.
Povedal jej, že to padedé síce robí dobre, ale na primabalerínu je príliš bucľatá (ach, tí muži...).
Lea sa teda začala živiť ako servírka a vďaka peknej tváričke sa občas mihla v reklame.
V 24 rokoch jej osud prihral úlohu Martyho matky, hoci bola od Foxa staršia len o desať dní. Pre režiséra bolo oveľa podstatnejšie iné číslo - 163 centimetrov.
Po uvedení Návratu do budúcnosti do kín sa Lein život zmenil, zrazu si mohla vyberať spomedzi filmových i "mužských" ponúk.
Občas si síce vybrala na figu (filmový prepadák Káčer Howard a neúspešné zásnuby s hercom Denisom Quaidom), ale výborný kombinovaný ťah urobila sobášom s režisérom Howardom Deutchom, s ktorým má dve dcéry.
Jej umelecká kariéra sa vyvíja skôr televíznym smerom, z filmov sú u nás známe možno len Čeľuste 3 a Postrach Denis. Ja som si ju všimla, keď krátko hosťovala v seriáli Priatelia.
V súčasnej dobe má 51 rokov.

Glover
Glover 

Martyho otec George McFly je taký nemožný, že keby nebolo jeho vlastného syna, tak sa do neho budúca manželka Lorraine hádam ani nezamiluje.
Keď ho pozorujete pri večeri v kruhu svojej rodiny, na okamih ste ochotní uveriť tomu, že deti nosí bocian - a to sa ten vták musel u McFlyovcov otočiť až tri razy.

Crispin Hellion Glover má nielen zvláštne meno, ale i celkový výzor.
Ako dieťa chodil do školy pre nadaných žiakov a jeho otec, uznávaný hollywoodsky herec Bruce Glover, mu k trinástim narodeninám venoval svojrázny darček - vlastného umeleckého agenta. Niekedy vtedy sa zrodilo jeho pevné priateľstvo so spolužiakom Nicolasom Cageom, ktoré pretrváva dodnes.
Crispin hral bez väčšieho ohlasu v niekoľkých mládežníckych filmoch, až kým ho vo veku 21 rokov nepreslávil Zemeckisov film. V ďalších dvoch pokračovaniach sa však už s týmto hercom nepočítalo, čo viedlo k rôznym špekuláciám. Jedni tvrdili, že s ním režisér nebol spokojný, lebo veľa improvizoval, iní mu vyčítali neprimerané finančné nároky.
Tvorcovia preto miesto neho obsadili Jeffreyho Weissmana. Zároveň však do deja zaradili aj niekoľko záberov z prvej časti, čím Crispina vyprovokovali k sérii žalôb žiadajúcich honorár za použitie archívnych ukážok.
Crispin Glover spor vyhral a zaviedol tým precedens pre ďalšie podobné prípady. Aspoň v tom majú v Hollywoode konečne poriadok.
Excentrický vegetarián a makrobiotik s čudne vyčesanou ofinkou miluje nevyšliapané cestičky, preto vyskúšal niekoľko nezávislých filmov a podobne švihnutých režisérov ako je on sám. Preto nikoho neprekvapia názvy filmov, do ktorých ho obsadili - Lynchova Zbesilosť v srdci, Formanov Ľud versus Larry Flynt, Jarmuschov Mŕtvy muž, Stoneov hudobný film Doors (iného Andyho Warhola si ani neviem predstaviť), či Burtonova Alica v krajine zázrakov (pobočník Srdcovej kráľovny).
Crispin rád robí všetko sám. Skladá hudbu, píše scenáre i režíruje, a veľmi sa s tým neponáhľa. Nakrúcanie drámy What is it? mu trvalo smiešnych desať rokov a len pre tú zábavu si prečítajte jej krátky popis (citujem zo stránky ČSFD.cz):

"Vysvětlení toho, o čem tento film je, není možné. Jeho část se odehrává v jakési realitě, kde všechny postavy hrají herci s Downovým syndromem. Děj se ale často vrací na jiné místo, které možná představuje psychiku hlavního hrdiny, muže zabíjejícího hlemýždě. Tady vládne hrdinova matka (ve filmu vystupuje jako loutka Shirley Templeové v nacistické uniformě) a muž, který chce být bohem (Crispin Glover, režisér filmu). Dále je tu černoch, který si nechá injekcemi vstřikovat tkáň mrtvých hlemýžďů, aby se stal jedním z nich. Jeho touha po slávě se mu nakonec stane osudnou, když ostatní prohlédnou, že není pravým Michaelem Jacksonem. Mezitím se v obří lastuře zrodí nahý muž, a běh věcí se změní."

Kvôli úplnosti už len dodám, že tento 48-ročný divoch je aj spisovateľom a napísal okolo 15 kníh, ako inak, kontroverzných. Jediné, čo mi v jeho životopise chýba, sú ľúbostné vzťahy, ale na tie mu už možno neostáva čas. Alebo je háčik v niečom inom?

Wells
Wells 

Keďže sme sa už dostatočne "vyřádili" na pánovi Gloverovi, vybavíme letkom ešte zvyšných dvoch protagonistov.
Ako prvú tu máme Martyho sympatickú priateľku Jennifer Parker, ktorá je v prvom filme len akousi estetickou dekoráciou hlavného hrdinu, ale poviem vám, svoju úlohu plní výborne.
Zase platí to, čo som už spomínala - filmové partnerky Michaela J. Foxa museli splňať výškové parametre, preto bola 19-ročná Claudia Grace Wellsová vybraná až na druhý pokus. Bohužiaľ, v ďalších dvoch pokračovaniach bola nahradená herečkou Elizabeth Shue, pretože jej matke práve diagnostikovali rakovinu a chcela sa jej venovať.
Claudia je na televíznej obrazovke od desiatich rokov, účinkovala v niekoľkých seriáloch (napr. Trapper John, M.D.) a študovala operný spev. Herectvo ako spôsob živobytia neskôr úplne opustila, ale raz za čas si urobí radosť malou rolou.
Dnes sa zaoberá skôr módou a obchodom, vlastní značkovú predajňu pánskych odevov.
Má 46 rokov, je matkou jedného syna.

Wilson
Wilson 

O Biffovi Tannenovi sa toho dá povedať len toľko, že v našej trojsérii zastupuje kategóriu záporákov. Na jeho postave sa maskéri dokonale vyzúrili, lebo často prebieha z minulosti do budúcnosti, no vždy tam zanechá peknú šarapatu.Povedali by ste, že Thomas Francis Wilson Jr. je vlastne veľmi milý a sympatický človek?
Má ohromných 191 centimetrov a niekedy ho nazývajú multiumelcom - vymýšľa vlastné komické oneman show, veľa píše, fotografuje, maľuje, je producentom, hudobníkom, stará sa o manželku a štyri deti, a keď mu ostane voľná chvíľa, vŕta sa v teórii umenia, ktorú analyzuje.
Návrat do budúcnosti ho v 26 rokoch uviedol na pole medzinárodnej slávy, ale dnes ho poznajú viacmenej iba americkí televízni diváci. Možno ste ho ak videli v niektorej epizóde u Dr. Housea, alebo počuli v originálnom znení animovanej snímky s názvom Rio.
Dnes má 53 rokov a od čias mladosti sa ani veľmi nezmenil.
Len pre zaujímavosť si pozrite niekoľko jeho podôb z trilógie.

Biff 1985
Biff 1985 
Biff 1985
Biff 1985 
Biffov predok 1885
Biffov predok 1885 
Obrázok blogu
Biff 2015
Biff 2015 

Pred dvoma rokmi sa niektorí z hercov opätovne stretli, aby oslávili 25. výročie od uvedenia prvého Návratu do budúcnosti do kín. Našla som na internete záznam relácie, v ktorej vystupuje aj Mary Steenburgenová, alias priateľka doktora Browna Clara Claytonová. Zbalil ju v tretej časti trilógie pri jednej z ciest v roku 1885 a vôbec jej neprekážalo, že jej miesto kvalitného konského povoza obstaral rovno celú lokomotívu. Pri nákupoch je síce trošku nepraktická, ale na dlhé cesty časom sa hodí dokonale.
Vychutnajte si teda režiséra Roberta Zemeckisa, Christophera Lloyda, ale hlavne päťdesiatnika Michaela J. Foxa (bohužiaľ, len v angličtine).

Ako vždy, keď píšem o kultovkách, obzvlášť vedecko-fantastických, narážam na veľkú skupinu fanúšikov, ktorí ich poznajú oveľa lepšie ako ja, dokážu citovať celé pasáže a ovládajú všetky detaily, vrátane farby šnúrok, ktorými si hlavní hrdinovia zaväzujú topánky.
Už vopred sa pred nimi skláňam a verím, že prinesú do diskusie ďalšie zaujímavé informácie.

* Mnohí z vás sa ozvali, že správne malo byť fajka močky. Majú, samozrejme, pravdu a ja by som to mohla opraviť, ale nechám si to tam ako memento, aby mi nepršalo do nosa.

Nabudúce: Angelika Zdroje a fotografie :
http://backtothefuture.wikia.com/wiki/
http://disney.wikia.com/wiki/Michael_J._Fox
http://www.cbc.ca/75/2011/08/breaking-into-acting.html
http://www.zimbio.com/
http://www.fanpix.net/gallery/thomas-f-wilson-pictures.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tom_Wilson_photo_by_Josh_Alder.jpg
http://blog.peopleschoice.com/2012/03/08/top-movie-scumbags/
http://www.dwshare.com/sinema/oyuncu/904/?langid=14
http://www.moviemango.com/5-good-guys-who-are-actually-dickheads/
http://allfordeadtime.wordpress.com/tag/back-to-the-future/
http://www.overthinkingit.com/2010/08/04/back-to-the-future-25th/
http://georgesjournal.wordpress.com/2010/10/28/hill-valleys-high-noon-back-to-the-future-part-iii-1990-review/
http://www.liveforfilms.com/2010/08/06/great-scott-back-to-the-future-get-a-cinema-re-release/
http://avaxhome.ws/video/genre/adventures/Back_to_the_Future_25th_Anniversary_Trilogy_2010.html
http://www.cosplay.com/showthread.php?t=226336
http://www.imdb.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Lloyd
http://www.moviefanatic.com/2012/05/top-10-movie-trilogies-terrific-third-films/
http://www.imdb.com/media/rm1652931072/tt0088763
http://nerdcast.net/articulos/bullys.html
http://www.listal.com/viewimage/3688180
http://www.csfd.cz/film/27304-what-is-it/
http://www.popcrunch.com/back-to-the-future-25th-anniversary-reunion-today-show-video/
http://www.doblu.com/2010/09/25/one-flew-over-the-cuckoos-nest-collectors-edition-review/

Fox
Fox 
Fox s manželkou
Fox s manželkou 
Lloyd
Lloyd 
Lloyd
Lloyd 
Thompson
Thompson 
Glover
Glover 
Wells
Wells 
Wilson
Wilson 
Sceny z filmu
Sceny z filmu 
Sceny z filmu
Sceny z filmu 
Sceny z filmu
Sceny z filmu 


Adriana Markovičová

Adriana Markovičová

Bloger 
  • Počet článkov:  209
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Iné moje texty môžete nájsť:* na tejto N-kovej stránke* na tejto Gorilej stránke* Sieťovkové recenzie Zoznam autorových rubrík:  RozchodológiaZápisky zblúdeného motovidlaVtedy a dnesČo mi napadloČo ma štveFotografieSpôsob ako prežiťMoje malé potešeniaNeverte ničomuZverejnené v tlačenom Sme

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu