Vtedy a dnes: Komisár Rex (1994 - 2004)

Autor: Adriana Markovičová | 25.11.2012 o 17:00 | (upravené 3.12.2012 o 13:30) Karma článku: 11,97 | Prečítané:  28452x

Mám takú malú úchylku. Každý nejakú má. Niekto si hryzie nechty na nohách, toť suseda zase rada obstriháva kaktusom pichliače. Moja úchylka sa prejavuje hocikedy. Napríklad na cintoríne. Nemusíte sa o mňa báť, v zásade ma z celého cintorína zaujímajú len také tie malé fotky v okrúhlych rámikoch. Hádam ste pochopili, že tá úchylka je neškodná. Obzerám si teda fotky. Najmä také, na ktorých je tá istá tvár kedysi - a dnes. O dvadsať, ešte lepšie o 50 rokov neskôr. Že sa vám ten úvod zdá byť povedomý? Máte pravdu, presne takto začínal prvý článok série Vtedy a dnes pred rokom. S hrdosťou musím skonštatovať, že si za týmto úvodným slovom stojím doteraz. Vlastním stále ten istý kabát s podšívkou zvnútra a stále tie isté úchylky. Teraz trochu štatistiky. Zo 46 častí bola presná polovica z amerického kontinentu (vrátane Mexika a Kanady), 21 ks mala na rováši Európa a dve diela išli na konto protinožcom. Seriálov bol 32, filmov 14. Sedemkrát sme sa mysteriózne túlali časopriestorom, päťkrát sme s hercami spievali i tancovali a sedemkrát vyšetrovali zločiny. Prvoaprílový seriál bol kreslený, zvyšok zvládli zahrať živí herci.

Mám takú malú úchylku.
Každý nejakú má. Niekto si hryzie nechty na nohách, toť suseda zase rada obstriháva kaktusom pichliače. Moja úchylka sa prejavuje hocikedy. Napríklad na cintoríne. Nemusíte sa o mňa báť, v zásade ma z celého cintorína zaujímajú len také tie malé fotky v okrúhlych rámikoch. Hádam ste pochopili, že tá úchylka je neškodná. Obzerám si teda fotky. Najmä také, na ktorých je tá istá tvár kedysi - a dnes. O dvadsať, ešte lepšie o 50 rokov neskôr.

Čítajte viac: http://markovicova.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=280888&bk=10846#ixzz2D3hl5Mrz

Z hľadiska obsadenia sa nám do zoznamu 293 biografií dostali dva psy, jedna kengura, vlk, hroch i zajac, tri mačkovité šelmy rôznych veľkostí (z toho jedna evolúciou narcisticky upravená), opica, pažravý mimozemšťan, android, vojenský tank a tiež časť ruky nazývaná Vec.
Najviac roboty som mala s mestečkom Twin Peaks, ktoré skrývalo 15 postáv, najmenej mi dal zabrať Derrick (mal len Harryho). Najdlhšie vlasy mal bratranec Itt, žiadnou pokrývkou nedisponoval jeden zo Siedmich statočných. Súkromne vám prezradím, že to bol zároveň film, pri ktorom som si písanie "užívala" hádam najviac.
Počas uplynulej jednoročnice odišli na onen svet traja opisovaní herci. Z toho vyplýva poznanie, že ak o vás začnem písať, musíte počítať so zhruba jednopercentným rizikom, že do roka a do dňa umriete. To sa dá akceptovať, nie?
Podarilo sa mi prísť ešte na jednu zákonitosť. Predpokladom pre úspešný začiatok umeleckej kariéry nie je žiadna výchovno-vzdelávacia ustanovizeň typu konzervatórium, ani gény zdedené po prastrýkovi z desiateho kolena, ale angažmán aspoň v jednej z epizód "Star Treku" či  "To je vražda, napísala". V oboch nesporne zaujímavých počinoch hranej tvorby je vysoká spotreba mimozemšťanov rôzneho tvaru a farieb, či vrahov, mŕtvol alebo aspoň podozrivých, takže nádejný herec má reálnu šancu zapísať sa do povedomia diváka minimálne tým, že sa nechá zabiť na účely vyšetrovania alebo, v tom lepšom prípade, asimilovať nejakým nechutným Borgom.
V diskusných kuloároch sa tiež rozšírila fáma, že v okamihu, keď zverejním článok o tomto sci-fi, pôjde o poslednú časť série Vtedy a dnes (veru aj uvažujem, či ju nepremenovať na Možno príde i Star Trek).

Začína sa teda druhý rok. Do zoznamu postáv pribudne opäť jeden, resp. dva psy a niekoľko sympatických vyšetrujúcich policajtov.
Ono je to s tými zvieratami tak - hoci sa z hľadiska evolúcie nedostali až tak ďaleko ako my, na obrazovkách bývajú ťahákom sledovanosti. Vyrastali sme so štyrmi tankistami a Šarikom, či japonským Gorom - bielym to huňáčom. Ronili sme psie slzy, keď Biely Bim s čiernym uchom nemohol nájsť svojho pána. Každé jedno dieťa vedelo, kto je Rexík či Fík, hoc aj boli obaja kreslení. Nie Arabela, ale Pajda mal byť uvedený v titulkoch na prvom mieste. Dostali sa k nám aj zámorské zvery - kólia Lassie, bernardín Beethoven alebo rovno stovka fľakatých dalmatíncov, lebo však Američania chceli byť vždy niečo extra.
Nakoniec - čím sa začínal a končil každý Večerníček? Havko si párkrát zaštekal na hviezdy a potom sa uložil pred domček spať. Teda aspoň v lete, v zime ho deduško vpustil dnu, aby nezamrzol.
Odporúčam našim scenáristom pouvažovať nad týmto fenoménom, a keď sa sledovanosť ich seriálu začne blížiť k nule, obsadiť do hlavnej úlohy nejakého dunča. Neverím, žeby sa týmto spôsobom nedala zachrániť, povedzme, aj Ordinácia v ružovej záhrade. Taký psí gynekológ so sympatickou šticou by iste pritiahol k obrazovkám viac ľudí ako Panelák (vlastne ani neviem, chodí to ešte?).
Kým nad tým budete premýšľať, milí producenti, pozrime si úvodnú zvučku z Komisára Rexa.

Seriál som sledovala v telke striedavo-oblačno podľa toho, či som bola práve na materskej dovolenke alebo nie. Preto ma vždy prekvapilo, keď popri Rexovi zakaždým pobehovali iní chlapíci. Až teraz, keď som začala písať článok, som si všetky postavy dala do správnych šuflíkov (áno, viem, tento výraz nie je v súčasných kodifikačných slovníkoch, ale mne sa páči viac ako zásuvka). Tu je teda moja päťšuflíková komoda:

Roky 1994 - 1998 (45 epizód)

Tím viedenskej polície tvorí Rex, Moser, Stockinger a Höllerer. Keď sú v úzkych, zájdu si poklebetiť za súdnym patológom doktorom Grafom. Diváci sú očarení, kombinácia psa a človeka je pri vyšetrovaní zločinu relatívne novým nápadom.
Po dvoch rokoch odchádza Stockinger za ženou do Salzburgu a miesto neho prichádza iný nervák Böck.
Po štyroch rokoch odpraví Mosera na druhý svet psychopat a diváci sú zmätení.

RexI.jpg


Roky 1998 - 2002 (45 epizód)

Zmätenosť divákov sa pokúša napraviť nový komisár Brandtner. Okrem neho a Rexa je v tíme Böck a Höllerer. Tempo vyšetrovania sa zrýchľuje, lebo šéfko veľmi rád behá, skáče a zamotá sa do každej bitky. Pes vlastne tiež.
Po roku odchádza Höllerer, keďže si jeho mamička kúpi hostinec a on, ako dobrý syn, sa jej rozhodne pomáhať. Žezlo so štatistickými hláseniami po ňom preberá Kunz.
Na záver zdúchnu celkom bez vysvetlenia aj Brandtner s Böckom a my dúfame, že neušli spolu ruka v ruke. Jedine súdny patológ je na svojom mieste pri mŕtvolách.

RexII.jpg


Roky 2002 - 2004 (31 epizód)

Dvoma rokmi pekla nazývajú seriáloví fanúšikovia časy, keď viedenskú políciu obývali Hoffman, Herzogová, Kunz a (hanbím sa to povedať) Rex. Miesto humoru začali prvé dve postavy nezmyselne laškovať a pes bol odsunutý na vedľajšiu koľaj. Tak im treba, projekt bol totiž ukončený a všetci aktéri utreli ňufák.
Súdny patológ tiež.

RexIII.jpg


Roky 2008 - 2011 (33 epizód)

Po štyroch rokoch sa rakúskym producentom ohlasuje nečakaná návšteva z Talianska. Vraj sa im to tam na Apeninskom poloostrove tak zapáčilo, že si chcú nakrútiť svoje vlastné časti. Slovo dalo slovo a na svet prichádza nový Rexov pán, istý Lorenzo Fabbri (hraný Kasparom Capparonim).
Lenže ani on s Rexom dlho nevydrží, pretože po troch rokoch si sadá do nesprávneho vozidla, ktoré len tak, z ničoho nič, exploduje aj so svojím obsahom.
Začínam mať podozrenie, či v tých odchodoch nemá labky samotný Rex. Vám to nie je podozrivé?

RexIV.jpg


Roky 2011 - dodnes (zatiaľ 23 epizód)

Na policajné oddelenie nastupuje k Rexovi ďalší optimista Davide Rivera (alias Ettore Bassi). Držíme mu palce a veríme, že to s tým psiskom vydrží dlhšie ako jeho predchodcovia.

RexVt.jpg

Postavy máme teda ako-tak na poriadku, poďme sa pozrieť na hercov, ktorých je tu požehnane.
Najdôležitejším je, samozrejme, chlpatý komisár Rex. Čo by sme si o ňom povedali... Že je inteligentný? Že vždy vycíti, čo od neho pán chce? Že rád kradne žemle zo stolov, tašiek a vreciek? Všetky slová sú vlastne zbytočné, je to jednoducho najlepší policajný pes široko-ďaleko.

REX.jpgPoviem vám, nebolo jednoduché vybrať do úlohy Rexa toho správneho predstaviteľa. Kastingový tím si preveril okolo štyridsať rôznych chlpáčov, kým natrafil na toho pravého. Bol ním rodený Bavor Santo vom Haus Zieglmayer, verejnosti známy skôr pod pseudonymom Reginald von Ravenhorst.
Ako šteniatko mal všetky predpoklady dosiahnuť výnimočnú kariéru. Jeho rodokmeň bol lepší ako má hocikto z nás (ja už, napríklad, dávno túžim po tom, aby som mala v mene vom, alebo aspoň von... a nikde nič). Viete, zvyčajne sa potomkovia dobrých rodín vymknú spod kontroly, a tak i on často podliehal svojim chúťkam a kradol trénerke Therese Ann Miller jedlo. Santov prirodzený šarm dokázal zlomiť nielen jej hnev, ale očaril i televízny štáb, ktorý mu odpustil drobné nedostatky v oblasti psej akrobacie. Keď išlo do tuhého, použili na náročnejšie scény jeho šikovnejšieho a pokojnejšieho brata Soka.
V seriáli strávil štyri najkrajšie roky svojho psieho života - vstúpil do neho ako trojročný a absolvoval celkom 59 epizód. Roky mu však ubrali na pozornosti, dostavila sa únava a vyžadoval si stále dlhšie prestávky. Vtedy sa trénerka rozhodla, že je čas na zaslúžený odpočinok, to mu však z popularity neubralo (i sám viedenský starosta mu udelil audienciu).
Na hereckom dôchodku si Santo užíval slávu a kuracie prsia, až kým i po neho neprišla zubatá. Dožil sa vraj až pätnástich rokov.

Jeho služobné povinnosti prebral iný kolega z rovnakej trénerskej liahne Rhett Buttler. Mal vtedy tri roky a za sebou šteňací debut v detskej verzii Komisára Rexa. Nebol síce takého vychýreného pôvodu ako Santo (stál údajne desatinu jeho nákupnej ceny), i farba jeho srsti sa zdala byť svetlejšia, ale bol to rodený Rakúšan, ktorý si každého získal skromnosťou a psím pohľadom. Možno ste sa pozastavili nad menom herca - legenda hovorí, že pôvodná majiteľka psa milovala film Odviate vetrom.
Rhett miloval fotografovanie a sušienky s klobásou, takže nebolo ťažké dosiahnuť u neho poslušnosť v napätých scénach. Ako správna hviezda mal aj svoju vlastnú hereckú šatňu. V rakúsko-nemeckej verzii seriálu hral až do konca a podľa všetkého stále žije u trénerky na jej farme.

Len v krátkosti spomeniem psa, ktorého obsadili talianski producenti. Volá sa Henry a opäť ho dodala stará známa harcovníčka Theresa Ann Miller.

MorettiF1.pngPrvý komisár Richard Moser nebol síce v práci dva razy akčný, behal však celkom rád (najčastejšie za ženami). Práve on priviedol na oddelenie smútiaceho Rexa, ktorý prišiel pri policajnej akcii o psovoda.

Tobias Moretti (pôvodne Bloéb) začínal v seriáli vo veku 35 rokov a hneď si ho obľúbili všetky diváčky.
Narodil sa talianskej matke a na rozdiel od svojich troch mladších bratov začal používať jej priezvisko (áno, je dokázateľne krajšie).
Ako mladý muž bol vcelku nerozhodný. Raz chcel byť muzikantom (ovláda niekoľko hudobných nástrojov), potom vodičom náklaďáka, nakoniec však skončil pri herectve. Urobil dobre, lebo postava Richarda Mosera mu priniesla popularitu.
Veľmi však o ňu nestál, lebo počas nakrúcania si vzal ženu istú hobojistku, tá otehotnela a Tobias dal seriálu vale. Nepomohlo ani niekoľko cien, ktoré za účinkovanie na poste komisára dostal (najmä Zlatý kábel musela byť veľmi vtipná cena). Divácku obec vydesil ešte viac tým, že sa na obrazovke nechal zákerne zavraždiť akýmsi úchylákom.
Okrem svojej rodiny, ktorá sa neskôr rozrástla o tri deti, sa začal venoval filmovaniu. Má za sebou desiatky televíznych projektov (v našich končinách sme mohli vidieť napríklad v miniseriáli Speer a Hitler, kde stvárnil práve tú zápornú úlohu).
Dnes má 53 rokov, vlastní produkčnú spoločnosť a je úzko spätý s prírodou. Neobsedí na zadku - pobieha po svojej 400-ročnej farme so svojím nemeckým ovčiakom, stará sa o vinice, lezie po skalách, jazdí na koni, bicykli alebo motorke.
Jednoducho sympoš ako sa patrí.

MarkovicsF.jpgErnst Stockinger je prvý asistent hlavného komisára Mosera. Je terčom zábavy najmä preto, že má pred Rexom veľký rešpekt. Mám podozrenie, že tá výhovorka o manželke, ktorá získala prácu inde, mu padla celkom vhod a tak opúšťa svoje doterajšie pracovisko po dvoch rokoch.

Karl Markovics však na postavu Stockingera celkom nezanevrel, lebo sa neskôr objavil vo vlastnom samostatnom programe s rovnakým názvom ako jeho postava.
Narodil sa do celkom obyčajnej rodiny - mama predávala v obchode a tatko šoféroval autobus. Obaja ho však podporovali v úsilí stať sa hercom a jemu sa to napriek počiatočným neúspechom (nevzali ho na školu) podarilo.
Zvyčajne sa venoval divadlu, avšak v postave nervózneho Stockingera si 31-ročný umelec vydobyl uznanie u publika.
"Čo si nenapíšeš, to nemáš", povedal si pán Markovics (sympatické meno, že?), a tak sa stal scenáristom i režisérom.
Pred piatimi rokmi si zaletel aj po sošku Oscara, hral totiž hlavnú rolu v najlepšom cudzojazyčnom filme s názvom Die Fälscher.
Dnes má rok pred päťdesiatkou a medzi nami, ženami, vyzerá lepšie ako v tridsiatke. Tuším za tým prácu jeho manželky, tiež herečky, s ktorou má dve deti. Všetci bývajú toť za rohom pri Viedni.

BachofnerF.jpgPeter Höllerer je typický suchár, ktorý sa denne patlá s hláseniami a štatistikami, ale občas si povyrazí a sleduje podozrivých páchateľov. Keď potrebujete zistiť, ktorý zločinec zanechal na mieste činu hnedý vlas dĺžky 14,3 cm, obráťte sa smelo na neho. Veľmi rád konzumuje akékoľvek jedlo, pravda, ak mu ho nešlohne Rex.
Má veľmi dobré srdce a preto mu odpustíme, že vymení prácu na polícii za hostinec, kde podáva hlásenia a štatistické údaje už iba svojej matke. 

Wolf Bachofne vstúpil do deja v Kristových rokoch a vydržal v ňom ďalších päť. Podľa všetkých dostupných informácií vyštudoval súkromnú hereckú školu a odvtedy hráva v divadle a seriáloch uvádzaných v rakúskych televíziách.
Dnes má 51 rokov a nie sú o ňom známe žiadne osobné údaje.

ZemannF.jpgDr. Leo Graf je jediná postava, ktorá vydržala v seriáli celú viedenskú etapu, teda plných 119 epizód. Keď ráno vstane ľavou nohou, najlepšie urobíte, ak mu do pitevne donesiete škatuľku havanských cigár, potom vás možno vezme na milosť.
Najviac si rozumie s Moserom, inak má pre jeho suchý doktorský humor porozumenie málokto.


Gerhard Zemann mal na začiatku seriálu 54 rokov a strávil nad mŕtvolami v rôznom štádiu rozkladu celých jedenásť rokov, potom bol pochopiteľne čas na odchod do dôchodku (ja viem, dôvodom bola nízka sledovanosť, ale on za to skutočne nemohol).
Divadlu sa venoval od dvadsiatich rokov, pre obrazovku ho objavili až tesne pred päťdesiatkou (u nás sme ho napríklad videli v pokračovaní nemeckej komédie Nežní zmätkári).
Aj v Rexovi mal byť podľa pôvodných plánov len do počtu, ale na štáb zapôsobil tak, že si ho tam nechali nafurt. Taliani ho oslovili tiež, hoci len na účinkovanie v jednej z častí.
Pracoval do konca svojho života, infarkt ho skolil tesne po oslave sedemdesiatky.

BurkhardF.jpgDostávame sa k druhej várke komisárov, ktorú načíname akčným mužom menom Alex Brandtner. Hneď na úvod musí dať dokopy Rexa, ktorý je tentoraz na prášky ešte viac ako predtým. Raz darmo, jeho páni majú pomerne krátku záručnú lehotu. Alex si ho však rýchlo získa na svoju stranu a obaja sa pustia do riešenia vrážd a balenia žien.

Nemec Gedeon Burkhard nebol v našom psom seriáli úplným debutantom. Pozorní diváci si ho možno všimli už v jednej zo skorších častí, kde hral pekného darebáka - to až potom sa z neho stal dobrý komisár. Pche, milý štáb, to ste si fakt mysleli, že všetci trpíme Alzheimerom? A nevyhovárajte sa, že sa vám minuli všetci fešní chlapci, však len tu kúsok za hranicami boli vtedy v ponuke Gučík, Noga a Skrúcaný.
No dobre, nemali sladkých 29 ako tento, ale čo už len vie o naháňaní páchateľov taký ušiak, ha?
Viete, ako to chodí v rodine, kde je takmer každý člen nejaký herec, spisovateľ alebo producent?
BUrkMl.jpgTak v takej rodine sa dietko v ôsmom roku života pošle do anglickej internátnej školy a o dva roky nato sa postaví pred kameru. Keď sa to tak vezme, to chlápätko vlastne ani nemalo veľmi na výber. Sotva dosiahlo pubertu, už ho tatko-manažér nastrčil do mafiánskej Chobotnice, a potom sa herectvu už nedalo vyhnúť.
Vďaka bilingválnej výchove má kozmopolita Gedeon nespornú výhodu - dokáže filmovať aj v angličtine. To mu však bolo na dve veci, keď hral v tuzemskej verzii Šípovej Ruženky (ako inak, princa, čo pobozkal Dinkovú), či v československom seriáli Náhrdelník, lebo tu sme si ho museli predabovať tak či tak. Ale však nemusí byť každý herec dokonalý, že?
Imidž poliša mu zjavne sekne. Po Rexovi sa zahniezdil v ešte populárnejšej Kobre 11, ale keďže často odvrával scenáristom, musel po dvoch rokoch tragicky zahynúť. Nuž, papuľovať sa fakt nemá, to vedia už malé deti.
Z nám známych vecí spomeniem hádam ešte Tarantinových Nehanebných bastardov a môžeme sa pustiť do súkromia.
V polovici deväťdesiatych rokov sa z ničoho nič objavil s akousi ženou v Las Vegas a trval na tom, že sa musí oženiť. Po štyroch mesiacoch si manželstvo rozmyslel a odvtedy už svojim frajerkám obrúčky nenavlieka. Jeho rozhodnutie je skutočne pevné a nepomohlo ani to, že mu jedna ich porodila dcéru.
Dnes už s jej matkou tiež nežije, ale kto by ho za to odsudzoval, keď je taký krásny...
Že trepem nezmysly?
Ja nie, to časopis Bild - v roku 1998 ho vyhlásil za najpríťažlivejšieho muža roka. Dnes má 43 a ako väčšine mužov, i jemu roky pridávajú na šarme.WeixelbraunF.jpg

Christiana Böcka ako svojho asistenta objaví prvý komisár Moser, keď po Stockiho odchode vyšetruje akýsi prípad. 33-ročný Böck sa najskôr javí ako podozrivý, no chyba lávky - z vreca sa nevykľuje šidlo, ale zamaskovaný policajt.
Aj Rex si ho veľmi obľúbi, najmä ak mu môže robiť zle.

Heinz Weixelbraun je divadelným hercom telom i dušou.
A hoci do rakúskej činohry väčšina z nás nepáchne, ako je rok dlhý, je známy aj v slovenských dolinách. Že prečo? Stačí spomenúť seriály Miesto činu alebo Medicopter 117, nevraviac o niekoľkých rokoch strávených vytrhávaním žemlí z Rexovej papule.
Z viedenského vyšetrovacieho tímu odišiel práve kvôli divadelným doskám, po ktorých pobieha tak dobre, že sa páči nielen divákom, ale i odbornej kritike.
Rok pred päťdesiatkou má Heinz Weixelbraun v zozname životných úspechov zapísanú jednu stabilnú manželku a dve ešte stabilnejšie deti. O svojom súkromí hovorí nerád, preto sa v ňom ani ja nebudem viac špárať a pustím sa do ďalšieho člena hereckej zostavy.

WeinekF.jpgFritz Kunz je presne ten týpek, ktorý vám pri návšteve prejde prstom po nábytku, aby skontroloval hrúbku prachovej vrstvy. Z jeho pracovného stola by mal iste radosť i legendárny "básnikovský" docent Zajíc, špecialista to na Bronštejnovu metódu systematického usporiadania predmetov na pracovnej ploche (to som ale odbehla od témy).
Fritz Kunz má dve úchylky. Okrem toho, že pozná naspamäť kompletné viedenské štatistiky, rád nosí ako doplnok ku kravate také to puzdro so zbraňou, ktoré si pripáše všelijakými koženými remencami. Nuž, nepodceňovala by som to, pri takom písacom stole sa nakoniec môže pritrafiť kopec nebezpečných situácií.
Po Brandtnerovi zdedí túto živú databázu i Hoffmanov tím a vraj ho už videli aj u Talianov.

Martin Weinek je taký ten večný komparz, a keby nebolo šťastnej náhody v podobe Komisára Rexa, tak by ním i ostal. Aj informácie o ňom sú na internete také kusé, akoby šlo o výsledky vyšetrovania smrti Ernesta Valka.
Tak si len povedzme, že v seriáli začínal ako 35-ročný, dnes má 47 a vôbec sa nemení, chlap jeden.
Iste je to preto, že je často na čerstvom vzduchu - s manželkou a jedným dieťaťom totiž vo voľnom čase obhospodaruje tri hektáre viníc, a ako vieme, v takom víne je nielen pravda, ale aj antioxidanty, že?

PschillF.jpgTretiemu komisárovi Marcovi Hoffmanovi to autori so ženami priveľmi uľahčili. Nastrčili mu do tímu hotovú kolegyňu, a ešte k tomu takú atraktívnu, že až. Našťastie zistili, že úspešnú dvojicu komisár - pes neprekoná žiadna erotická zápletka, avšak asi už bolo prineskoro.

Dvadsaťpäťročný  Alexander Pschill začínal v seriáli podobne ako Burkhard na poste komparzu. V druhej sérii sa objavil v úlohe automechanika a za osem rokov, počas ktorých sme ho nevideli, sa vypracoval až na post hlavného komisára.
Alexander chcel byť odmalička hercom a hoci je rodený Rakúšan, absolvoval hereckú školu v Seatlli. Do Rexa ho producenti vybrali ako talentovaného laureáta miestnej ceny Objav roka, avšak vieme, ako to dopadlo. Netvrdím, že bol na vine práve tento sympaťák, v každom prípade mi je záhadou, že sa o ňom na internete takmer nič nepíše.
Oveľa slávnejšou je jeho o pätnásť rokov mladšia sestra Fawni, ktorú považujú za zázračné dieťa a ktorá o ňom hovorí ako o svojom vzore.
Alexander Pschill má dnes 42 rokov a nechcem nič špeciálne naznačiť - ale býva rohom vo Viedni a stále je slobodný...

 

zemla.jpgMáme tu ešte jedného dôležitého účinkujúceho.
Áno, je to salámová žemľa, obľúbené jedlo väčšiny zamestnancov, ktorí sa na policajnom oddelení vystriedali. Akurát v posledných rokoch tvorcovia nepremyslene nahradili našu hrdinku akýmsi priblblým gulášom, za čo sa im osud pomstil prepadom sledovanosti.
Túto nesporne špecifickú úlohu hrali žemle rôznych veľkostí a tvarov, plnené zvyčajne nejakým maslom a salámou. O ich detstve sa toho na internete veľa nedozviete, vieme však, ako skončili.
Je to smutný príbeh.
Vo veku jeden deň ich životnú púť uzavreli tráviace kyseliny, a to priamo pred filmovými kamerami.

Na záver malá chvíľka poézie z pera renomovaného básnika píšúceho pod pseudonymom Horkýže slíže. Tu je výpoveď frustrovanej poetickej duše:

Komisár Rex

Nečúra na nábytok, nečúra na steny
nečúra na koberec a nefakuje feny,
nesere nám po dvore a nenecháva chlpy,
vôbec nie je unavený, vôbec nie je hlúpy.

A je to vôbec pes? A jé jé, Komisár Rex.

Nesere nám po dvore, nesedí nám v búde,
a pri tom ich je plná riť a nás ešte len bude,
a pri tom ich je plná riť a nás ešte len bude,
a pri tom ich je plná riť a nás ešte len bude.

A je to vôbec pes? A jé jé, Komisár Rex

Netrhá nám papuče, netrhá sandále,
nehrabe nám v záhrade, ale inak stále.
Nesere nám po dvore, ani pod balkónom,
len nám stále kradne žemle a behá s telefónom.

A je to vôbec pes? A jé jé, Komisár Rex.


PS: Venované doktorke k Vianociam, narodkám a vôbec.

Nabudúce: Flipper

Zdroje a fotografie:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Komis%C3%A1r_Rex
http://moser-kranich.skyrock.com/
http://www.zimbio.com/photos/Tobias+Moretti/60th+Berlin+Film+Festival+Jud+Suess+Film+Ohne/HbGPdW12_YU
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=13&t=6715
http://trialx.com/curetalk/wp-content/blogs.dir/7/files/2011/04/gcelebrities/Karl_Markovics-3.jpg
http://trakt.tv/person/karl-markovics
http://rexcaopolicia.no.sapo.pt/Bran.htm
http://www.kramliczek.com/portfolio/celebrity/
http://www.agenturkaltschmid.de/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=101&Itemid=47
http://photo.cefapa.com/heinz-weixelbraun/368243
http://www.movieplayer.it/foto/martin-weinek-in-un-immagine-del-serial-il-commissario-rex_87150/
http://kurier.at/chronik/burgenland/rex-darsteller-im-clinch-mit-buergermeistersohn/1.086.650
http://www.comisariorex.com.ar/hollerer.html
http://www.imdb.com/media/rm1656009984/nm0045541
http://gorod.tomsk.ru/index-1321017800.php
http://www.fischrestaurants.at/control.php?ezSID=4303085b976795beb215e21fd2c23f40&topgroupname=presse&groupname=12&subgroupname=&contentname=188
http://www.express.de/promi-show/volksschauspieler-tot-fritz-muliar-starb-nach-theater-auffuehrung,2186,848238.html
http://tracker.cztorrent.net/torrent/komisar-rex-kommissar-rex-4-serie-tvrip/184131
http://zugbrandtner.suntuubi.com/?cat=23
http://wien.orf.at/radio/stories/2531120/
http://kobrackarodina.blog.cz/rubrika/gedeon-burkhard
http://www.gorilla.cz/article/10917-komisa-rex-legenda-nikdy-neumr.html
http://pespespsik.blog.cz/1112
http://www.lamky.net/viewtopic.php?t=140029
http://www.teleblog.it/39592/news-serietv/fiction-italiane-stanziati-i-fondi-per-un-passo-dal-cielo-2-e-rex.html

MorettiD.jpgMarkovicsD.jpgBurkhardD.jpgWeixelbraunD.jpgPschillD.jpgBachofnerD.jpgWeinekD.jpgZemannD.jpgRexzemla.jpgpesobr.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti

Peter Juhás má zakázané hovoriť.

Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek

Správy z Threemy naznačujú aj to s kým si Kočner dohodol živé prenosy na TA3.

INTERAKTÍVNY WEB 1989

Mrznúce prsty a obavy rodičov. Padajú komunisti

Denník SME spustil výnimočný interaktívny web 1989: Cesta k slobode.


Už ste čítali?