Vtedy a dnes: Modrá lagúna (1980, 1991)

Autor: Adriana Markovičová | 17.2.2013 o 17:00 | (upravené 1.3.2013 o 19:17) Karma článku: 12,07 | Prečítané:  20574x

Dnes si naložíme na tanier extra romantiku, nad ktorou by náročný filmový kritik päťkrát ohrnul nosom. To viete, uplynulý týždeň bol pre nás, slabšie nátury, mimoriadne náročný. Idete si takto úplne nevinne kúpiť základné potraviny (päť rožkov a horalku), keď tu sa na vás, sčista-jasna, vyvalí z regálu halda fialovej čokoládovej lásky, ktorú zas sprava vytláča láska červeno-marcipánová, aby nakoniec zvíťazila biela kokosová s orieškom uprostred (nechápem, prečo na mňa nikdy takýmto násilnickým spôsobom nepôsobí, povedzme, také zemiakové pyré v prášku). S rozpúšťajúcim sa srdcom v ústnej dutine vám potom nenapadne nič múdrejšie, ako si spomenúť na najpresladenejšiu romancu, akú ste kedy videli (to len aby ma náhodou niekto neobviňoval z nemiestnej ikonizácie Valentínskeho sviatku, za tento článok môže skutočne iba tá beštiálne dobrá čokoláda). Sadnite si do kresla, zababušte sa do deky a chlipnite si čaju, budeme spomínať...

Bol to jeden z tých prvých "slobodných" amerických filmov, ktoré sme po 89-tom lačne hltali aj s navijakom v domnení, že toto je tá pravá kultúra (pre čo iné by nám ju zakazovali, že?). Na internátoch sme hromadne slintali nad uchrapčanou desiatou kópiou VHS kazety, na ktorej vlastne ani nebolo vidno, či hrajú Rockyho 4 alebo Policajnú akadémiu 2.
Angličtine alebo nemčine rozumel málokto, a tak sa dabingu ujali nadšení dobrovoľníci.
Typický "nadšenec" mal ku kakofonickému hlasu Vila Záborského pekne ďaleko. Zvyčajne však disponoval vlastníckymi právami k originálnej kazete, mal teda na dabovací akt plné právo. Mohlo ísť, napríklad, o kamionistu Džonyho, alias Jančiho z Kokšov-Bakše, ktorý tie videokazety kupoval za diéty v Rakúsku, aby ich potom pašoval pod prednou nápravou (pssst, nikomu to nevravte, Janči by ma zabil).
Dokonca som poznala i jedného pomerne známeho hokejistu, ktorý sa znedazdajky ozýval z reproduktorov ako Rambo, Terminátor, ba i Emanuelle (keby však niečo, radšej preventívne vyhlasujem, že akákoľvek podobnosť so žijúcimi či mŕtvymi hokejistami je čisto náhodná).
Aj preto sme boli vtedy radšej, keď sa vo filme rozprávalo minimálne. Obľúbené boli najmä diela, v ktorých sa to hemžilo textom ako "uuúú", "uááá", "prásk", "tresk", "hasta la vista bejby", a tak podobne. 
Modrá lagúna bola ideálna, keďže chrčanie tej desiatej kópie splývalo so šumením mora, akurát to more nebolo ani modré, ani azúrové, ale akési hnedasto-hrdzavé. Takisto kadejaké tie uuúú-uááá-beng-rups-akčáky boli vďačnými adeptami na pokojný večer v internátnej jedálni, v ktorej sa odpratali stoly a miesto misy s polievkou sa na piedestál pozornosti umiestnil videoprehrávač s obrazovkou.
Toľkoto dobové reálie z divokého konca osemdesiatych rokov, teraz si dáme konkrétnosti a pikantnosti o našom filme, resp. filmoch, lebo ich je viac.

Minimálne dve osoby sa vďaka Modrej lagúne dostali do aktívneho povedomia Hollywoodu... a mužov. Boli to dievčatá také rozkošné, že im podľahli aj naši chalani z intráku a lepili si ich plagáty do skriniek. Samozrejme, tajne.
Brooke a Milla.
Muži často vravia, že tá druhá bola viac sexi, ale obe dievčatá mali veľa spoločného (napríklad príliš ambiciózne matky, ale o tom až neskôr).

Vlastne by som tých mien mala uviesť viac.
Prvá Modrá lagúna sa totiž premietala v kinách už v roku 1923.
Natočili ju podľa novely írskeho spisovateľa Henryho De Vere Stacpoolea, ktorý sa asi za svoje príšerné meno musel hanbiť, keďže vystupoval aj pod pseudonymom Tyler De Saix. Tento Ír sa okrem iného živil aj ako lodný lekár, ale z jeho tvorby je skutočne slávnou najmä spomínaná kniha The Blue Lagoon (1908). Robinsonovskému príbehu s dvojicou stroskotancov Emmeline (hrala ju Molly Adair) a Dickom (Arthur Pusey) síce chýbal zvuk i viac farieb, ale to viete, diváci vtedy neboli rozmaznaní ako dnes, postačil im živý klavirista a čiernobiela láska.
Ani moje skromné publikum iste nebude trvať na fotografii z filmu, aj tak som žiadnu nenašla.

Na druhý pokus sa filmárom podarilo vpašovať do deja aj zvuk.
Písal sa rok 1949 a do úlohy mladej Emmeline v sa hotovala Marylin Monroe, ibaže ju predbehla herečka Jean Simmons. Scenáristovi sa Dick asi veľmi nepáčil, preto ho premenoval na Michaela a obsadil ho Donaldom Houstonom.
Modrá lagúna ešte stále nebola modrá, lež čiernobiela, až neskôr ju vymaľovali farbičkami. Trpezlivých čitateľov tentoraz poteším, na nete som našla celý tento film v angličtine.

Na tretiu Modrú lagúnu sa čakalo ďalšie tri desaťročia - až do roku 1980.
Začiatok osemdesiatych rokov bol síce k nahote zhovievavejší, napriek tomu mal režisér problém nájsť adolescentky ochotné vyzliesť sa. Diváci boli čoraz náročnejší a logika vravela, že dve divorastúce deti si asi ťažko nahonobia kompletnú garderóbu, v ktorej by pobehovali po ostrove.
Adeptiek na úlohu mladučkej Emmeline bolo síce habadej, ale - jednej to zatrhol tatko (Jennifer Jason Leigh), iné sa tvárili, že ich Dallas nepustí (Charlene Tilton), ďalšie tiež čosi práve mali...
Nakoniec vyhrala mladučká Brooke Shields, ktorú diváci spoznali dva roky predtým v kontroverznom filme Pretty baby. Kontrovezný bol tým, že v ňom hrala prostitútkinu dcéru - o tom si však povieme v jej samostatnom profile.
S čím opäť nebol scenárista spokojný, bolo meno Emmelininho ostrovného spolustroskotanca. Ani Dick, ani Michael, ale Richard bolo zrazu to pravé meno, ktoré si mali písať do srdiečok v denníčku budúce x-násťročné diváčky. Či si písali aj skutočné meno herca Christophera Atkinsa, to si už celkom nepamätám. Ten bol síce od Brooke o štyri roky starší, ale zato o pár cenťákov nižší, takže milú dievčinu často ukladali do hlbšieho piesku, aby to nebolo príliš nápadné.

Kto by sa bol v roku 1991 pýtal, načo bolo dobré nakrútiť ďalšiu Lagúnu, keď si ešte všetci pamätajú tú predošlú, dostal by odpoveď - práve preto (v preklade: očakávali rovnakých 58 miliónov dolárov).
Filmári vydolovali zo Stacpooleovej pozostalosti voľné pokračovanie jeho novely (Božia záhrada) a Návrat do Modrej lagúny bol na svete. Nechali umrieť Emmeline i Richarda na loďke a k ich preživšiemu synovi Paddymu "dostroskotali" malú Lilli, aby chlapcovi nebolo v puberte otupno. K zásielke bola pribalená aj matka, lebo však kto by mládež priučil základným hygienickým návykom, že? Naučila ich aj to, že sa majú cudnejšie obliekať, takže nahoty bolo vo filme pomenej.
Tu musím povedať, že zmena mena nastala len v prípade dámskej časti dvojice, malého Paddyho hneď na začiatku premenovali opäť na Richarda.
Ešte doplním mená hercov, aby sme to mali pokope - Milla Jovovich a Brian Krause sa vyškierali z obálok mládežníckych časopisov celé leto 91, až kým sa nedozvedeli, že boli nominovaní na Zlatú Malinu (to je tuším cena, pri ktorej sa najviac tešíte, keď nevyhráte).

Už-už sa zdalo, že nám s Lagúnami dajú všetci svätý pokoj.
To by však nesmel prísť rok 2012 a s ním obava, že koniec sveta je už na spadnutie, a že je teda najvyšší čas stihnúť ešte jednu. Našťastie išlo len o televíznu verziu s názvom Modrá lagúna: Prebudenie (myslím, že naše komerčné stanice ho ešte nevysielali).
Opäť tu boduje naša stará známa Emmeline (resp. Emma) v podaní Indiany Evans a nový parťák do divočiny Dean (prečo mám pocit, že sa všetci rebeli musia volať rovnako?) stvárnený Brentonom Thwaitesom.

 

My učitelia vieme, že opakovanie je matkou múdrosti, preto na záver nezaškodí malý milý prehľad dvojíc, ktoré stroskotali v Modrej lagúne doteraz (chýba len tá úplne prvá). Osobne si však myslím, že päť párov stratených za posledných sto rokov nebude náhoda, a že by bolo načase vybudovať na tomto podozrivom mieste nejakú policajnú stanicu, ktorá by blúdivcov rovno expedovala domov.

BlueLagoon1949.jpgBluLagoon2.jpgBluLagoonREturn1.jpgBlueLagoon2012.jpg

Poďme k hercom (neľakajte sa, nie všetkým, boli by sme tu do rána).
O jednej z nich som vám už čo-to pošepla, dorazíme ju teda hneď teraz. Ak si spomínate, reč bola o zúfalstve pána režiséra, ktorému práve stroskotal výborný plán. Rátal totiž s minimálnou rozpočtovou položkou v kapitole Kostýmy, vyzeralo to však na spory v kapitole Celý film. 
Zachránila ho sotva štrnásťročná Brooke Shields, ktorá pristala na úlohu Emmeline. Zákony sú zákony, a tak museli neplnoletú herečku v nahých scénach nahradiť dvojníčkou.
Na kostýmoch však predsa len niečo ušetrili, keď na zakrytie horných intímnych partií použili jej vlastné (inak veľmi dokonalé) vlasy. Údajne jej ich lepili na telo, ale kto by veril šoubiznisovým drbom, že?
Brooke bola jednoducho nádherná a tie rečičky okolo jej príliš hustého obočia sú len výsledkom závisti menej obdarených nešťastníc. Veď predsa žila na opustenom ostrove! Kde by asi vzala pinzetu alebo žiletku, ha?
A vy tam vzadu, čo stále frflete?
Že mala zase na iných miestach podozrivo hladkú pleť?
Vrtáci!
Kým mi opäť klesne tlak, prezrite si malé video pozliepané z fotiek tejto detskej hviezdy. Možno potom ľahšie pochopíte, čím si musela v detstve prejsť. Tutohľa je.

ShieldsF.jpgBrooke Christa Shields sa narodila v New Yorku istej veľmi ambicióznej mamičke. Tá ju po jedenástich mesiacoch nestrčila do jaslí, ale pred kameru istej reklamnej spoločnosti, aby všetkým ukázala, ktoré mydlo majú používať na jemnú detskú prdélku. Čo vtedy robil ocko obchodník, nie je známe, avšak veľmi skoro sa s manželkou rozviedol (Brooke má niekoľko nevlastných súrodencov).
Herečkini predkovia sú celkom zaujímaví - má aristokratické korene siahajúce kamsi do Talianska a Francúzska, jej starý otec bol zase 2 v 1 (profesionálny tenista a herec). Keď k tomu pripočítate spomínanú mamičku, ktorá sa rozhodla svojej dcére zrušiť bezstarostné detstvo, niet divu, že sa Brooke rozhodla stať - fakt netradične - najstaršou pannou Hollywoodu. Ups, tuším predbieham...
Skrátim to - v deviatich rokoch debutovala na filmovom plátne, v dvanástich sa vďaka snímke Pretty Baby naučila, čo je verejný dom a prostitúcia (našťastie len teoreticky), v štrnástich sa stala najmladšou fotomodelkou na obálke prestížneho módneho časopisu. Tých tituliek je dodnes okolo tristo a ku mydielku na detskú prdélku pribudla veľká reklamná kampaň pre istého Calvina K.
V pätnástich rokoch zarábala denne okolo desaťtisíc dolárov, ale to jej nezabránilo v bláznivom nápade študovať literatúru na univerzite v Princetone - okrem krásy totiž dostala do vienka aj slušnú dávku prirodzenej inteligencie.
Čo sa týka herectva, zo známejších filmov spomeniem napríklad snímky Nekonečná láska a Sahara, neskôr to boli skôr drobné výstupy v seriáloch (Tie roky sedemdesiate, Dva a pol chlapa, Hanna Montana). ShieldsDieta2.jpg
Vďaka hosťovaniu v jednej jedinej epizóde Priateľov (údajne mala rekordnú sledovanosť) dostala Brooke vlastný sitkom s názvom Správna Susan. Vyrábali ho slušné štyri sezóny a Zlatý Glóbus ju zaň minul len o chlp.
Len máloktorá žena na tomto svete má svoju vlastnú bábiku a Brooke Shields to šťastie má (nájdete ju pomocou myši pod tou podobizňou vpravo).
Rátam, že mnohí z vás čakajú, ako to bolo s tým panenstvom. Nuž, na detaily si už nespomínam, ale čo si pamätám dobre, bol jej prvý sobáš s vychýreným tenistom (a idolom mnohých mojich spolužiačok) Andrém Agassim. To vám bolo slávy a bulvárnych článkov... po dvoch rokoch manželstvo anulovali (vraj to nie je to isté ako rozvod) a o ďalšie dva roky sa Brooke Shields mohla pobrať k oltáru opäť.
Vybrala si podstatne lepšie - spisovateľovi a producentovi Chrisovi Henchovi je dobrou ženou dvanásty rok a má s ním dve dcéry. Tie si vymodlila po niekoľkých potratoch a to ešte bojovala s popôrodnou depresiou, takže námet na dobrú knižku mala zaručený (mimochodom, nebol to jej prvý literárny autobiografický pokus).
Medzi jej najbližších priateľov patril i extrentrický Michael Jackson, možno aj preto, že mali v mnohých smeroch podobný osud.
Brooke Shields má dnes 47 rokov a nedávno pochovala matku, ktorá na starobu trpela demenciou. Inak asi žije pokojnejším životom ako kedysi.

BluLagoon3.jpg

Mám pre vás minitest. Čo je zač to dieťa na obrázku?
a) Braček
b) Synček
c) Náhodný okoloidúci
Samozrejme, že správne je bé. Keďže ich tu mám oboch takto pekne pokope, utvorili v mojom článku prekrásny konverzačný mostík ku dvom mužským postavám, a to Richardovi a Richardovi.

Ten väčší kučeravý blonďák má v pase napísané meno Christopher Atkins Bomann, to posledné sa mu však veľmi do dotazníkov písať nechce. Aby toho nebolo málo, vôbec nie je blonďavý a ani náhodou kučeravý. Presne tak, milí priatelia, v záujme romantiky mu kulmovali vlasy.
AtkinsF.jpgMal vtedy sladkých devätnásť a k Modrej lagúne sa dostal ako slepý kohút k sliepke. Na strednej totiž brigádoval ako plavčík a inštruktor plachtenia, a tak ho kamoš presvedčil, že presne po takom šikovnom opálenom fešákovi kastingové agentky chňapnú ako po šťavnatej maline.
Predstavte si, mal pravdu. Christophera si vybrali spomedzi dvetisíc adeptov, a to utreli nos aj také hviezdy ako Christopher Reeve, Matt Dillon, ba veľmi tesne aj Sean Penn.
Tak sa zo syna realitného obchodníka a učiteľky fyziky vykľul idol dievčat a nominant na Zlatý glóbus v kategórii Nováčik roka. Cenu vtedy nevyhral, ale víťazstvo ešte len malo prísť - dva razy triumfoval pri vyhlasovaní Zlatej maliny (toto bolo odo mňa asi pekne zákerné, čo?).
Keď sa z neznámej krásnej dievčiny zrazu stane veľká hviezda, zvyčajne jej začnú pribúdať podobné sexi úlohy, prípadne sa ozve fotograf z Playboya. Christopherova kariéra mala podobný priebeh v pánskej verzii - režiséri ho vo filmoch často vyzliekali (hral napríklad striptéra), no a hádajte, komu asi tak patrila titulka časopisu Playgirl. Ako inštruktora plávania ho poznajú aj diváci Ewingovskej ságy Dallas, kde mal pomerne dlho techtle-mechtle so Sue Ellen.
Potom urobil všetkým svojim fanúšičkám škrt cez rozpočet. Oženil sa s austrálskou kráskou rovnakého povolania a splodil s ňou dve deti. Manželstvo im vydržalo slušných 22 rokov. Ich spoločná dcéra sa rovnako stala herečkou, dokonca si spolu s otcom zahrala v minuloročnom lagúnovom pokračovaní.
Ako to vyzerá dnes?
52-ročný Atkins hráva často v televízii, hosťoval aj u Brooke v jednej epizóde Správnej Susan. Okrem iného vlastní firmu so športovými potrebami a na patentovom úrade evidujú pri jednom rybárskom náčiní jeho meno.

KrauseF.jpgTeraz sa poďme pozrieť na to dieťa, čo ležalo Richardovi I. v náručí. Zatiaľ sa volalo Paddy a žilo v kompletnej rodine. Ešte netušilo, že ho rodičia budú chcieť nakŕmiť jedovatými bobuľami, vďaka čomu dostane novú matku. Takto prišiel na svet Richard II. (isto sa nenahneváte, ak ho očíslujem).

Brian Jeffrey Krause hral dospelého Richarda ako 22-ročný,  bol teda od svojej partnerky o šesť rokov starší. Na rozdiel od Christophera sa na hereckú kariéru vopred pripravoval, hoci mu voňali aj iné povolania. Zranenie mu však zabránilo v kopaní do lopty, potom to chvíľu vyzeralo, že bude liečiť športovcov on sám, ale to viete, múza nepustí, keď vás raz chňapne.
Návrat do Modrej lagúny nebol jeho najznámejšou postavou, oveľa populárnejší sa stal vďaka seriálu Čarodejnice, kde ich mal "pod kontrolou" až tri naraz (jednu dokonca i súkromne). Inak kde-tu hosťuje v rôznych známych seriáloch ako CSI: Kriminálka Miami, Príbehy zo záhrobia, či Walker, texaský ranger.
V 44 rokoch má za sebou neúspešné štvorročné manželstvo, ktorého výsledkom bol okrem hlavybôľu regulérny syn.
Neverím síce tomu, žeby sa po ňom žiadna dáma neobzerala, ale keď má voľnú chvíľu, tak si radšej zahrá skrablíky alebo len tak zo špásu uteká celých štyridsaťdvatisíc stodeväťdesiatpäť metrov.
No veru neviem, ktorá by za ním bežala tak ďaleko, že?

JovovichF.JPGPo dvoch veselých mládencoch prichádza na rad ďalšia dáma. Rozkošnú Lilli si zahrala svieža šestnástka so slovanskými koreňmi Milica Natasha Jovovich.
Keď som spracovávala jej životopis, často som si vravela, kurnik, nepíšem toto náhodou už druhý raz? Pokojne som mohla skopírovať niektoré vety od Brooke a bola by to pravda. I lačný čitateľ by si prišiel na svoje, lebo by za tie isté prachy dostal dvojnásobok textu (to bol vtip, samozrejme, nič mi platiť nemusíte).
Milica sa narodila v Kyjeve, kde sa do seba zamilovali jej rodičia - ukrajinská herečka a srbský pediater.
Malá dievčinka bola vskutku zázračné dieťa. Už v troch rokoch baletila, recitovala ruských básnikov a bola by ich aj doteraz, keby sa otec nerozhodol emigrovať do Londýna a časom so sebou zobrať aj ženu s dieťaťom. Ani tam sa však neusadili, lebo ich ťahalo za oceán až do Kalifornie.
Tu sa jej rodičia chvíľu živili tým, že sa starali o domácnosť istého režiséra. Bohužiaľ, tatko sa neskôr tak trochu pokazil, za čosi ho na sedem rokov zavreli a nasledoval rozvod.
Výchovu dcéry vzala plne do svojich rúk matka a potom to vypuklo.
V jedenástich prvé fotenie, v dvanástich prvá herecká príležitosť a denný zárobok 10 000 dolárov. Z Milice sa stala Milla a z dieťaťa predčasná dospelá... hm... vlastne dospelé dieťa, a to doslovne. Z akýchsi zvrhlých dôvodov (aby sa na ňu pri nakrúcaní nevzťahovali zákony o pracovných podmienkach detí), vybavili pre Millu oficiálny papier o dosiahnutí plnoletosti.
Mala vtedy 14 (slovom štrnásť) rokov a reagovala na to primerane veku. Začala fajčiť a o dva roky si vzala prvého, kto sa pritrafil (bol to kolega herec). Matke sa podarilo manželstvo anulovať a Milla časom dospela aj mentálne.  JovovichDieta2.jpg
Nakrútila niekoľko zapamätateľných filmov ako Piaty element (jej rozkošný "multipass" ma máta dodnes), Chaplin, Million Dollars Hotel, či Johanka z Arcu, zložila a naspievala vlastné folkovo-popové skladby (v tomto odkaze si ich môžete vypočuť) a vzala si za muža režiséra Luca Bessona.
Na poradí tých úkonov netrvám, ale úplnou náhodou má Luc na svedomí jej postavy Leeloo a Johanku. Vzťah trval dva roky, ale sláva jej ostala.
Keďže sa dejiny zvyknú po istej dobe opakovať, podobný scenár mal aj ďalší jej vzťah s iným režisérom Paulom W. S. Andersom. Zveril jej úlohu vo svojom akčáku Resident Evil, a už sa jej nezbavil (celkom päťkrát, ale keďže sa koniec sveta nedostavil, stále to môže pokračovať).
V tomto prípade nastala malá zmena v Millinom životnom scenári - pred šiestimi rokmi prišla na svet ich spoločná dcéra a manžel jej konečne zveril romantickejšiu rolu vo filme Traja mušketieri.
Ešte malý dodatok k jej multipassu... pardón, multitalentu. Nedávno sa rozhodla rozšíriť svoje aktivity do oblasti tvorby módy, a tak vznikla jej vlastná značka Jovovich-Hawk (to druhé je meno kamošky, majú to podelené na polovicu).
Svoje meno a čas venuje i charite, angažuje sa v organizáciách pre liečbu rakoviny vajčníkov.
Ozaj, ovláda nejaké bojové umenia, bacha na to...
37-ročná Milla Jovovich ešte stále nepovedala posledné slovo. Ja osobne vidím množstvo umeleckých oblastí, kde ešte nič nepredviedla. Možno by mala vymodelovať nejakú peknú sošku, usporiadať výstavu vlastných obrazov, či si zamoderovať v nejakej talk-show so svojím menom. Keby sa tak stalo, dajte mi vedieť, autorské práva na nápad mám totiž ja, hej?

Na záver prichádza malá geneticko-náučná prehliadka štyroch matiek a piatich dcér.
Môj subjektívny a výsostne amatérsky pohľad vraví, že v prvom prípade si evolúcia vybrala inú cestu (dievčatká sú ale rozkošné), ale slovanské gény, tie sa vo svete nestratia.

Mamy1.jpg

Mamy2b.jpg

Poznámka na záver:
Jeden z čitateľov minule vytýkal mojej "odbornej analýze" akési nedostatky, vraj aj odľahčenie má mať svoje hranice. Bohužiaľ, s tým sa nedá nič robiť, píšem tak, ako mi zobák, pero i klávesnica narástli, a keby som to chcela zmeniť, už by ma to nebavilo.
A vôbec, vy tu vidíte nejakú odbornú analýzu? Ako stále tvrdím, všetky informácie sú dokonale neoverené a názory sú rýdzo subjektívne, teda moje.
Pekný týždeň želám, idem si dojesť tie čokoládové srdcia, čo mi ešte ostali.

Nabudúce: Indiana Jones


Zdroje a fotografie:
http://www.imdb.com/title/tt0080453/
http://www.csfd.cz/film/30634-modra-laguna/
http://img.karaoke-lyrics.net
http://i1248.photobucket.com
http://cdnimg.visualizeus.com
http://cdn.mommyish.com
http://4.bp.blogspot.com
http://www.zimbio.com
http://25.media.tumblr.com
http://cineplex.media.baselineresearch.com
http://www.aceshowbiz.com
http://i2.listal.com
http://briankrause.us/gallery.htm
http://images4.fanpop.com
http://norandom.com
http://farm9.static.flickr.com/8301/7951924206_1a04d9a8bb.jpg
http://connect.collectorz.com/movies/database/blue-lagoon-the-awakening-2012
http://www.tumblr.com/tagged/the%20blue%20lagoon%20the%20awakening
http://m.cdn.blog.hu/bl/blugeek/image/original%20bd%206.jpg
http://www.flickriver.com/photos/bigduke6/1470669147/
http://www.millaj.com/
http://www.nytimes.com/2012/11/06/arts/teri-shields-brookes-mother-and-manager-dies-at-79.html?_r=0
http://www.kino-teatr.ru/kino/acter/w/sov/2533/bio/
http://www.celebritybabyscoop.com/2012/06/14/brooke-shields-her-daughters-horsing-around-in-nyc/gallery/7

ShieldsD.jpgShieldsbabika.jpgAtkinsD.jpgKrauseD2.jpgJovovichD.jpgJovovichLilo.jpgDcery1.jpgDcery2.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

INTERAKTÍVNY WEB 1989

Mrznúce prsty a obavy rodičov. Padajú komunisti

Denník SME spustil výnimočný interaktívny web 1989: Cesta k slobode.

Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek

Správy z Threemy naznačujú aj to s kým si Kočner dohodol živé prenosy na TA3.


Už ste čítali?