Vtedy a dnes: Baywatch (1989 - 2001)

Autor: Adriana Markovičová | 26.5.2013 o 17:00 | Karma článku: 11,63 | Prečítané:  30258x

Sú filmy, ktoré mám spojené s melódiou. Počkať? O tom som predsa písala minule. Chcelo by to iný začiatok. Sú filmy, ktoré mám spojené s farbou. Simpsonovci sú žltí, Adamsovci čierni, Ninja korytnačky zelené, Avatara vidím ako záležitosť modrej farby a sériu o kalifornských záchranároch budem mať naveky vekov spätú s červenou. Plavky, bunda, helikoptéra, ba i to čudo, čo si utekajúci plavčíci vlečú so sebou, aby ho potom šmarili do spenenej vody - všetko je červené. Výsledkom tejto asociácie je, že pri každom topení automaticky očakávam záchranu od minimálne štvortehličkového plavčíka v boxerkách príslušnej farby (myslím, že podobne stresujúcu situáciu, súvisiacu s farbou a mierami vodných záchranárok, zažíva v našich bazénoch i ktorýkoľvek tonúci muž). Okej, kým upokojím frustrovanú myseľ, pozrite si zvučku tohto ukážkového hollywoodskeho produktu. Ak sa vám bude zdať, že v takejto podobe si ju z telky nepamätáte, nevolajte hneď na neurológiu. Ide len o zaujímavú kompiláciu hlavných postáv z rôznych sezón. Taká Pamela si v nej zmení meno až tri razy. Ozaj, celkom mimoriadne som na záver článku zaradila šteniatka. 3.. 2.. 1.. začíname!

Ostanem ešte na chvíľu pri téme stereotypy.
Predstavte si, že vyplňujete anketu, IQ test, maturitu odborára, krížovku, kvíz v ženskom časopise - jednoducho niečo, kde vám zadajú úlohu priradiť k dielu dve mená.
Čo by ste napísali k seriálu Baywatch? 
Tipujem, že 8 z 10 respondetov by uviedlo Hasselhoffa a Pamelu.
Tou deviatou by som bola ja (desiatym je môj kamarát Rudo). Pre mňa je originálom vlastne len tá prvá, ešte bezpamelovská séria z roku 1989. Tie ďalšie ma veľmi rýchlo prestali baviť. Raz darmo, plavky vykrojené "proklatě" vysoko sa každému raz zunujú.
Niekomu skôr, niekomu neskôr - ale zunujú.
Hovoríte, že máte radi kvízy? Nech sa páči. Len si porovnajte ďalšie dva zábery. Je medzi nimi rozdiel desať rokov, tri veľkostné podprsenkové čísla a niekoľko decimetrov štvorcových nahého tela. Nebudem sa pýtať, ktorý obrázok je novší, to by bolo príliš jednoduché. Iné ma zaujíma.
Viete, že zo všetkých tých nabúchaných chlapíkov a sexi prsatíc by vás z vĺn naozaj profesionálne zachránila len jedna jediná osoba? Hádajte, ktorá.
Nebojte sa, dám vám pomôcku. V rebríčku odohraných epizód sa umiestnil na treťom mieste (natočili ich spolu 243 a pri jeho mene sa skvie číslo 151). Tiež platí, že sa od ostatných červených líši účesom.

BWzaciatok.jpg

Tak ako? Ľahké ako facka, že?
(Neviem, odkiaľ sa vzal tento frazeologizmus, ja som ešte na žiadnu facku nenašla odvahu.)
Ten jediný skutočný záchranár sa volá Michael Newman, v seriáli ho volajú Newmie. Ak ste pozorne sledovali zvučku, tak je to práve ten fúzato-plešatý pán (pre istotu sa ospravedlňujem všetkým nespravodlivo plešatým pánom aj dámam), ktorý sa obetavo vrhá do mora. Filmári ho vzali do tímu ako odborného poradcu a on sa im nejako zamotal do deja.
Vy sa však isto tešíte na známejšie tváre. Ak si v prehľade svoju obľúbenú postavu nenájdete, nedá sa nič robiť. V záchranárskom biznise panuje dosť vysoká fluktuácia a počet účinkujúcich výrazne prevyšuje číslo, ktoré mám chuť a silu spracovať. Práve preto som si vybrala len tých, ktorí mi niečím utkveli v pamäti a väčšina z nich pochádza najmä zo starších epizód (neplaš sa, Rudo, bude aj Erika E.)
Asi by ste ma poslali do horúcich pekiel, keby som nezačala s najväčšou hviezdou drevených vyhliadkových búdok, že?

HasselhoffF2.jpgMitch Buchannon (čítať Mič Bjúkenen) je typická obeť otcovského želania, aby syn vyštudoval niečo užitočné. Chcel mať z neho architekta a on, nevďačník, sa rozhodol zachraňovať utopencov. Z nevydareného vzťahu má syna menom Hobie, ktorého občas zneužíva na prácu na pláži. Je nechutne zodpovedný a všetci ho majú strašne radi, lebo je, ako inak, spravodlivý ako každý správny seriálový poloboh.

David Michael Hasselhoff (prosím, nečítať Hajzelhof) je chlap ako hora. Do dvoch metrov mu chýba smiešnych 7 či 8 cenťákov a pánbožko ho obdaril ešte aj modrými očami - no nezahryzni sa doň.
Pre svoju výšku trpel už v útlom detstve - vraj bol pred dievčatami nesmierne plachý, ale na javisku sa z neho stával hotový diabol. Nuž neviem, asi preto mu aj jeho anglická matka zabezpečila štyri sestry, tak aká tam hanblivosť, že? Otec, manažér nemeckého pôvodu, videl v synkovi potenciál a zaplatil mu kurzy herectva, spevu a tanca. Mladý David tiež vyrástol do krásy, takže si dokázal na vysokú školu zarobiť aj sám - modelingom a roznášaním jedla.
Hereckú kariéru začal ako doktor v bielom plášti v u nás neznámej mydlovej opere, no po piatich rokov skočil rovnými nohami do hlavnej úlohy súkromného detektíva Michaela Knighta v seriáli Knight Rider. Hoci... hmm... dôležitejšie miesto v ňom zastávalo inteligentné čierne auto menom K.I.T.T.
David sa v tom čase stal druhým z aktuálnych štyroch manželov istej herečky a speváčky. Po piatich rokoch skončilo nielen ich manželstvo, ale i seriál. Na "vine" bol Baywatch.
Mal vtedy 37 rokov a po prvej sérii chcela spoločnosť NBC natáčanie zastaviť. Vraj to nikto na novom kontinente nesledoval. Hasselhoff však začul oveľa lepšie správy z Európy, takže zmobilizoval kamošov i banku, odkúpili práva a pokračovali v zachraňovaní topiacich sa Kalifornčanov.
Pobrežná hliadka
mu priniesla i nový snubný prsteň, ktorý venoval herečke Pamele Bach. Narodili sa mu dve dcéry a všetko vyzeralo na happyend.Hasselhoff18.jpg
Po sedemnástich rokoch sa zaľúbenci rozviedli a bulvár si zgustol nielen na jeho alkoholických excesoch, ale i na súde o opatrovníctvo detí. Nevyhral ho, ale keď jeho dievky povyrástli, vybavil im účasť vo vlastnej reality šou s názvom Hasselhoffs. Dve polhodinové časti odvysielali, o ostatné nebol zo strany divákov záujem. To sa však nedá povedať o domácom videu, ktoré omylom uniklo na verejnosť. V ňom sa David vo veselej nálade, bez košele a povaľujúc sa po zemi pokúša zjesť akúsi žemľu.
Nebudeme malicherní, povieme si niečo o jeho profesionálnej kariére. Čo sa týka ďalších osudov Pobrežnej hliadky, vzniklo zopár voľných pokračovaní, napríklad kriminálny seriál Baywatch Nights, ďalej Baywatch na Havaji, v ktorom Mitch záhadne ožije. V skutočnosti nevybuchol na lodi, ale stratil pamäť.
David sa nevyhýba ani iným úlohám - k tým známejším patrí napríklad komédia Nežní zmätkári 2.

Nedá mi nespomenúť jeho spevácku kariéru. Nečudo, odkedy som v éteri začula jeho duet s Helenkou Vondráčkovou, som úplne namäkko.
Alebo iný hit. Spomeniete si? Je revolučný rok 1989 a David búra Berlínsky múr s piesňou na perách. Touto piesňou, ktorá vystrelila na čelo nemeckej hitparády ako raketa. Ein Kessel Buntes sa môže schovať, fakt.
Stále mi neveríte, že je to dobrý spevák? Mám aj tretí dôkaz, ale radšej si sadnite, lebo padnete na zadok. Tutohľa je a je mi jedno, že MTV práve bledne závisťou.
Ani po rozpade rodiny nesedí David Hasselhoff len tak nečinne. Píše knihy o posilňovaní svalstva, nakupuje kvalitné značkové oblečenie, v ktorom navštevuje nevyliečiteľne choré deti v nemocniciach, alebo rovno zakladá vlastné charitatívne organizácie. Občas si sadne k Simonovi Cowellovi do poroty súťaže Británia má talent, alebo bojuje za zachovanie posledných zvyškov spomínaného múru v Berlíne. Nemecko je mu vôbec druhým domovom, lebo ho tam milujú.
Ako sa mu darí v ľúbostnej oblasti?
Už dlhšiu dobu sa vláči s o polovicu mladšou blondínkou, ktorá je robotníckeho pôvodu, no aj tak vytrvalo odmieta jeho ponuky na sobáš. Hlúpa, že? Však sa nemusí báť, o jej zrelého šesťdesiatnika sa v prípade potreby radi postarajú skúsené ošetrovateľky.

CallF.jpgHobie Buchannon (čítaj zase rovnako Bjúkenen) je Mitchov syn, ktorý je po rozvode rodičov prisúdený matke. Tá však vidí Hobieho chuť opičiť sa po tatkovi a nechá ho s ním na pláži, nech je z neho tiež záchranár v červených gatiach a čudom v ruke.

V prvej sezóne ho hral vo filmovej brandži skúsený dvanásťročný Brandon Call.
Príroda sa však nedá oklamať. Teraz neviem, či sa štáb  s nakrúcaním príliš šuchtal alebo naopak, Brandon prirýchlo dospel, v každom prípade ho museli vymeniť za niekoho, kto by ešte pár mesiacov vyzeral ako dieťa.
Call sa pobral do iného seriálu a teraz môžete začať ujúkať. Áno, je to on - puberťák J.T. (džejtí) Lambert z populárneho sitkomu Krok za krokom.
Nebudem zbytočne mrhať časom a zanalyzujem ho niekedy v budúcnosti, keď na seriál o siedmych deťoch príde rad. Môžem vám prezradiť len to, že v súčasnosti má Brandon Call 37 rokov.

JacksonF1.jpgJeho nástupca Jeremy Dunn Jackson je po Hasselhoffovi druhým hercom s najvyššou účasťou na nakrúcaní. Za ten čas sa nám veľmi pekne vyvinul.
Pred konkurzom do Pobrežnej hliadky mal za sebou niekoľko drobných úloh v telke, ale naozajstný úspech ho ešte len čakal.
V seriáli začínal ako jedenásťročný, vydržal sa kúpať celých osem sérií a bol by vydržal aj dlhšie, keby sa nezaplietol s drogami. Dokonca ho pre ne aj zadržali, takže radšej uprednostnil liečbu pred filmovaním. Urobil dobre, vraj je z toho von.
No keď to tak počítam, práve vstupuje do Kristových rokov, takže pozor na hlavu a vhodnú životosprávu.
Na televíznej obrazovke vidno Jeremyho Jacksona len príležitostne, a aj to viac-menej len v rôznych talkshow. Živobytie mu zabezpečujú nielen pekne vyrysované svaly, ale aj spevácke vystúpenia v kluboch a čerstvá manželka.
Ja viem, veľa ste sa o ňom nedozvedeli, ale keď sa to tak vezme, jeho filmový otec nám to bohato vynahradil.
(A ešte len vynahradí. Nezabudli ste? Budú šteniatka.)

StevensonF.jpg
Teraz je na rade ohromný sympaťák menom Craig Pomeroy.
Právnik, ktorý sa tak trochu nepravdepodobne živí ako plavčík, je síce Mitchov podriadený, ale inak veľký kamoš, na ktorého je spoľahnutie.
Seriál opustil po jednej sezóne. Na môj vkus príliš skoro a bol vlastne jedným z dôvodov, prečo som ho prestala sledovať.

Richard Stevenson Parker mal v tom čase 37 rokov, a ani dnes, rok po šesťdesiatke, jeho oči nestratili to zvláštne čaro.
K Baywatchu sa vracal aj neskôr, no už nie ako herec, ako ako režisér deviatich epizód.
Narodil sa do bohatej americkej rodiny. Otec bol investičný poradca a mama ako herečka hrávala zvyčajne v reklame. Nechce sa mi ani veriť, že je pravda to, čo samotný Parker tvrdí o svojom detstve - vraj bol strašne škaredý a ušatý. Možno preto ho matka v puberte strčila do reklamy na prípravok proti akné. Otec však vyhlásil, že to nie je seriózne povolanie a zaplatil mu štúdium architektúry na Princetone.
Kým však prišli promócie, z mladého muža vyrástol idol dievčat, a to najmä vďaka účinkovaniu v amerických televíznych seriáloch. Jeho pôvodné meno mal už ktosi z hercov zaregistrované, preto začal vystupovať ako Parker Stevenson (táto Amerika je niekedy fakt divná).StevensonAlie.jpg
U nás neuvádzaný seriál The Hardy Boys mu priniesol takú tú tričkovo-plagátovú slávu, baby sa na neho vešali a on sa zľakol. Opustil isté miestečko a skúšal to v seriáloch Loď lásky, Melrose Place i Sever proti Juhu.
Nakoniec, aj odchod z Pobrežnej hliadky asi súvisel s tým, že nechcel byť spojený len s jednou úlohou. Skúšal sa posadiť i na režisérsku stoličku, ale mne to skôr pripadá, že ho osud zakaždým posunul tam, kam ani nechcel ísť. Dnes hráva zriedkavo, no na staré kolená prepadol
fotografovaniu.
Zaujímavý je jeho osobný život. Bola som vcelku prekvapená, keď som našla informáciu o jeho bývalej manželke. Štrnásť rokov ňou bola Kirstie Alley, slávna scientologička a Travoltova kamoška. Po jednom potrate a dvoch deťoch zistili, že "nezlučiteľne" rozdielni (tak to spolu vydržali ešte pomerne dlho). Parker, napríklad, kdesi spomenul, že raz prišiel domov a našiel v posteli sliepku. Nie, nemyslel tým Kirstie, tá len ako milovníčka zveriny vláčila do domu kadejakú háveď.
Od rozvodu nie je o hercových vzťahoch nič známe, ale ja neverím, že je sám.

EleniakF.jpgTeraz si dáme dámu, konkrétne Shauni McClain. Vydržala v seriáli len dve sezóny, ale stihla zanechať takú stopu v mužských mysliach, že... že až. Čo o jej postave povedať? Zachraňuje ako najatá, ale povedzme si pravdu, kto by si to už len všímal.

Erika Maya Eleniak nebola v dvadsiatke na plážovej obrazovke žiadnym nováčikom.
Začneme ale od piky. Už meno nám napovie, že má slovanských, konkrétne ukrajinských predkov. Jej otec sa chcel stať slávnym hercom, a keď to nevyšlo, začal podporovať v tomto sne aspoň dcéru. Matka sa s ním rozviedla, čím zabezpečila dcére ďalších päť mladších súrodencov s iným mužom.
Biologický tatko sa však o svoju Eriku staral. Vodil ju po konkurzoch na reklamy a do módnych agentúr, až kým sa v dvanástich rokoch nezapáčila Spielbergovi tak, že ju obsadil ku ostatným deťom do slávneho E.T.-ho. Nemala tu meno, hrala tzv. pekné dievča.Eleniak13.jpg
Nebol to veľmi šťastný krok.
Adolescentnej Erike stúpla sláva do hlavy a podobne, ako to bolo v prípade jej hereckej kolegyne Drew Barrymore, prepadla alkoholu a drogám. Obe sa z toho vystrábili, a tak sa milá Erika mohla venovať zdravším veciam.
Napríklad nafotila šteklivé fotky pre Playboy (nie, nedám). To ju posunulo k nášmu seriálu a urobilo z nej sexsymbol konca 20. storočia, až kým ju nevystriedala Pamela Anderson.
Dnes má Erika Eleniak 44 rokov. Hrala drobné úlohy v niekoľkých slabších filmoch (Prepadnutie v Pacifiku, Láska naslepo) a seriáloch (Zúfalé manželky). Stihla sa jedenkrát vydať i rozviesť, a možno práve vďaka tomu sa môže venovať svojim záľubám - cestovaniu, lezeniu po skalách a jazde na motorke. A zmúdreniu.
Dnes žije v Kanade aj so sedemročnou nemanželskou dcérou Indyannou, na svojej stránke hovorí, že sa cíti na 110 (to asi nebude tlak), a nakrúca nezávislé filmy.

Čakáte na tú Pamelu? Ešte nie, trošku sa upokojíme. Markham.jpg
Máme tu kapitána Dona Thorpeho, opäť dvojsezónnu postavu, ktorá pôsobí na poli strážcu zákona (aspoň toho plážového určite).
Je charakteristický tým, že sa stále usmieva.

V tom čase 54-ročný muž na obrázku sa volá Monte Markham. Syn obchodníka dostal klasické univerzitné vzdelanie, ale keď mu na Broadwayi povedali poď, tak išiel.
Z divadla si odniesol niekoľko umeleckých cien, ale svet televízie a filmového plátna z neho hviezdu prvej veľkosti neurobil.
Napriek tomu je jeho tvár divákom známa z množstva väčších či menších postáv v seriáloch (The Six Million Dollar Man, Dallas, Melrose Place, Loď lásky)
i filmoch (Zbrane siedmich statočných). Okrem toho je v dvoch celovečerných snímkach uvádzaný aj ako režisér.
V súčasnosti bude mať 78 rokov a nakrúca stále aj vďaka tomu, že keď príde domov, čaká ho tam pri krbe manželka, s ktorou žije už pol storočia v stabilnom zväzku. Ich dve deti by o tom mohli asi povedať viac.

WarlockF.jpgEddie Kramer - je malý vrtký 28-ročný záchranár, ktorý sa zaujíma nielen o Shauni, ale aj o jej predstaviteľku Eriku Eleniak (herec, ktorý ho hral, s ňou bol kratučko zasnúbený).
Aj z Pobrežnej hliadky nakoniec zdúchli spolu - sotva po dvoch sériách.

Billy Warlock má po svojom otcovi, hollywoodskom kaskadérovi, vlastne až dve mená. To prvé, William Alan Leming, zapísali do kalifornskej matriky (či čo to tam majú), a Warlocka zase používajú v umeleckej brandži.
Tatko bol rád, že jablko nepadlo ďaleko od stromu a hneď po škole vybavil synkovi brigádu - mal sa tváriť, že je Robin Williams. Asi sa tváril dobre, lebo o niekoľko mesiacov, vo svojom prvom seriáli, už Billy nemusel imitovať nikoho, len seba.
Idol puberťáčok zažiaril okrem Baywatchu ešte vo dvoch ďalších veľdielach americkej mydlovej opernej scény - Tak ide čas a General Hospital (mimochodom, obe z prostredia nemocnice).
Našiel si tam obe doterajšie manželky.
Jedna bola herečka, i druhá je herečka.
S jednou sa rozviedol, s druhou zatiaľ nie.
A vôbec, nemusel by si hneď brať každú kolegyňu z pracoviska, do ktorej sa zamiluje. Nerobí to dobrotu.
Dnes má Billy Warlock 52 rokov, stále vyzerá ako chlapec, ale veľmi ho už na obrazovke nevidno.

AndersonF.jpgNo dobre, presvedčili ste ma.
Na rade je 25-ročná Casey Jean Parker (neľakajte sa, číta sa to len CJ, čiže Sídžej).
Ide o zamestnankyňu, ktorá nastúpila po odchode plavčíčky Shauni - a že ju nahradila viac než dobre, o tom nepochybuje hádam žiadny divák (s diváčkami som si nie až taká istá).
Pripomeniem vám nejaký životný príbeh postavy? Nuž, najradšej vám to dievča medituje.
A zachraňuje. Meditovala a zachraňovala topiacich sa celých päť sezón.
Milá baba, že?

Čo už len povedať o Pamele Denise Anderson, ba aj Lee bez toho, aby ste si nepovedali "pche, to všetko už predsa dávno vieme!"
Len kvôli srande - spomeňte si v duchu na tri veci, ktoré vám napadnú pri jej mene (a prsia sa nerátajú, holúbkovia). Je medzi nimi domáce video? Násilnický rockový bubeník? Hepatitída typu C? Nominácia na Oscara? Fotka v Playboy? A či vytetovaný ostnatý drôt na ruke? 
Že sa vám niečo na tomto zozname nezdá? Milovníci testov môžu opäť hľadať, čo do neho nepatrí. A kým na to prídu, my sa pozrieme herečke na zúbky. Napríklad tá trojka vpravo hore je asi pokazená. Vlastne nie, to bola len odrobinka z môjho keksíka na monitore...
Pamela Anderson má korene až kdesi vo Fínsku, a keby sa jej deduško nebol pri emigrácii do Kanady premenoval, mohla sa dnes volať Pamela Hyytiäinen. Ak ste si práve povedali "jáj, tak to vyzerá, že aspoň tie vlasy ma pravé", sklamem vás. Nemá. AndersonMl.jpgČo sa týka famílie, narodiť sa niekde u nás, mala by skvelé predpoklady pre žiarivú budúcnosť. Tatko opravoval akési kotle pri vysokej peci a matka trávila pracovný čas sťaby servírka. Kanadských papalášov však robotnícky pôvod občanov nikdy nebral veľmi za srdce a tak si Pam musela počkať na životnú šancu až do dospelosti.
Chápete to? Ráno vstanete, trochu sa pohrabete v skrini a vytiahnete prvé tričko, ktorí vám padne pod ruku. Navlečiete si ho na seba a idete na futbal. A potom už len nežne a šťavnato povzbudzujete... až kým sa v tom reklamnom tričku neuvidíte na veľkoplošnej obrazovke. No neberte takú fešandu do reklamy. 
Keď jej o niekoľko dní zavolali fotografi z Playboya, návrh na hanbaté fotky pohoršene odmietla. Je predsa slušne vychované dievča.
Lenže maminka a starý ocko jej namiesto pochvaly vyčistili žalúdok. Naložili milú Pamelku do lietadla a tradadá do L.A., nech sa trasú všetky doterajšie Dievčatá mesiaca. Možno si teraz myslíte, že môj tón nie je adekvátny, a že jej len slepo závidím. Veru máte pravdu. Nijaká žena tohto sveta totiž nebola na titulke spomínaného spoločenského časopisu viackrát než ona (11x).
A z obálky je to už len na skok do sveta televízie. Začala drobnosťami, napríklad výstupom v seriáloch Ženatý so záväzkami či Majster Tim, až kým ju neoslovil David.
V Pobrežnej hliadke vydržala päť sezón. V kanceláriách štátnych úradov sa však pri rannej káve nepretriasali pohnuté osudy záchranárky zo včerajšej časti seriálu, lebo skutočný život blonďatej krásky bol oveľa zaujímavejší. Pamela lovila v lukratívnych rybníkoch a chytila na háčik nielen sympatického kapríka Supermana, ale i ostrých sumcov Ramba a Rockyho (dokonca obidvoch naraz).
Žiadny z nich však nebol taký dravý ako ten, čo ešte len mal prísť - metalový žralok Tommy Lee. Po štyroch dňoch chodenia (predpokladám, že hlavne po pláži) sa zaľúbenci rozhodli zbytočne neotáľať a spečatiť svoju lásku sobášom. Ich hostia namiesto svadobných koláčov pravdepodobne prežúvali bábovečky z piesku, mladomanželia zase ušetrili na svadobnej róbe a obrúčkach, jediné výdavky mali akurát s vytetovaním svojich mien na telo. Ona na prst, on... uhm... na intímne miesta.

svadba1.jpg

Pekný obrad, normálne počujem aj toho Mendelssohna.
Keď už boli takto pekne svoji, mohli sa pustiť do napĺňania základných úloh, pred ktoré je postavené každé manželstvo. Ani tu sa však Leeovci neuspokojili s bežným postupom, akým je zamknutá spálňa, zhasnutý luster, prípadne horiace sviečky. Prostredníctvom záhadne uniknutého videa ukázali celému svetu, ako sa vyrábajú deti. A veru úspešne. Inštruktážny "dokument" priniesol dvojici nielen peniažky, ale aj dvoch synov.
Poznámka autorky: Som v pomykove. Mám jeho názov zaradiť do filmografie umelkyne, alebo radšej nie?
Mužíček však začal trochu strečkovať a občas milú žienku preplesol ostrejšie, ako jej bolo milé. Po troch rokoch sudca manželstvo rozviedol (predpokladám, že už nie na pláži a v spodnej bielizni), a aj keď bulvár ešte občas čosi šveholil o návrate do pôvodného stavu, nič z toho nebolo.
Celkom by ma zaujímalo, čo sa stalo s tými vytetovanými menami. Pamela-už-nie-Lee ho mala na prste, ale Tommy... no nič, to je vlastne jedno. V každom prípade má s bývalým manželom dodnes mnoho spoločného, napríklad Brandona, Dylana a HCV. Tie prvé dve mená sú deti, to tretie je hepatitída.
Možno vás zaujíma, čo zásadné sa udialo s Andersonovej hereckou kariérou na prelome tisícročia. Hasselhoff už o ňu nemal záujem, tak sa pustila do produkcie sama. Pamätáte si seriál V.I.P - agentúra Vallery Ironsovej? Že nie?
Ale to, že sa druhý raz vydala, si pamätať musíte. Bolo to na jachte v Saint-Tropéz a vyvoleným bol opäť hudobník, teda rapper Kid Rock. Musím uznať, že si tentoraz vybrala rozumnejšieho tvora, dokonca si obliekol aj tričko.

svadba2.jpg

Trvalo necelý polrok, kým Kidrockovci prišli na to, akí sú povahovo rozdielni. Naša hrdinka opäť o čosi zmúdrela a po rozvode sa už ani neunúvala predstierať, že je herečka. Keď ju uniesol zamilovaný Borat, dlho sa špekulovalo, či išlo len o ďalšiu jej hereckú etudu, alebo sa to stalo naozaj. Keď sa to tak vezme, tak práve tento film so strašne dlhým a navyše aj blbým názvom, je teoreticky jedinou Pamelinou nomináciou na Oscara. Ak na to máte žalúdok, urobte nakoukání do amerycké kultůry na objednávku slavnoj kazašskoj národa priamo v tomto odkaze.
Koncom roka 2007 urobila Pamela Anderson tretí pokus o nájdenie muža, s ktorým by vydržala aj v zdraví, aj v chorobe po celý život. Pravdepodobne si však omylom vzala nesprávny katalóg, lebo sľúbila vernosť mužovi menom Rick Salomon. Aj som sa pokúšala nájsť na nete jeho povolanie, ale našla som len akési zoznamy najkratších celebritných vzťahov, kde figuroval na poprednom mieste (pred Pam to skúšal napríklad s Paris Hilton a "Brendou" Shannen Doherty). Musím však uznať, že tretí ženích sa k "oltáru" poobliekal najporiadnejšie, asi aby nenachladol.

svadba3.jpg

V rozprávkach sa všetko deje trojmo a možno i vy očakávate do tretice rozvod. A to ste ešte nepočuli, že život má s rozprávkami pramálo spoločné? Rozvod sa nekonal, oficiálne tento zväzok po niekoľkých týždňoch anulovali. Vlastne sa nič stalo - Pamela sa nevydala, nikto nikoho neuniesol a už vôbec nie exprezidentovho syna, a ani vo Vojenskej spravodajskej službe sa nerobia tunely (veď nemajú ani len lopatky a kýbliky).
Pamela zapíjala žiaľ letsdensovým tancovaním, z ktorého je onen horný záber pod plavčíckou fotografiou.
Ale aby sme neboli na ňu veľmi zlí - naša herečka je povestná láskou k zvieratám. Neje mäso, protestuje proti lovu tuleňov a noseniu pravých kožušín.
Dnes má Pamela Anderson 45 rokov a stále čaká na svojho princa. Predpokladám, že sa tentoraz zameria na nejakého teplo oblečeného Eskimáka. Ten by na svadobnej fotografii pokračoval v módnom trende, ktorý začal polonahý Tommy - samozrejme, len ak uprednostňuje umelé kožušiny.

WilliamsF.jpgGarner Ellerbee je ďalší predstaviteľ zákona, lebo však oni tí plavčíci okrem výlovu tonúcich občanov občas chytia aj nejakého toho zločinca, takže potrebujú niekoho, kto by mu zaklapol putá a odfrčal s ním na terénnom aute do basy.

Gregory Alan Williams bol v detstve typickým knihomoľom. Osamelá matka ho viedla k záujmu o hudbu a vznešené vedy, spieval v kresťanskom chlapčenskom zbore. Až v dospelosti sa dozvedel, že jeho otec nezomrel, ako si bol myslel, a že má aj zopár nevlastných súrodencov. Čo sa týka budúcnosti, nebol si istý, čo so sebou, preto to na dva roky skúsil v námornej pechote USA.
Vode ostal verný aj po odchode od mariňákov, lebo sotva debutoval so Seagalom vo filme Nico, už ho v 33 rokoch angažovali na našu pláž v Baywatchi.
Z jeho tváre žiari sympatický pohľad, možno preto ho zvyčajne obsadzujú do úloh polišov, trénerov alebo správnych šéfov. Greg je pritom mužom na svojom mieste i v realite. Počas rasových nepokojov zachránil život istému ranenému vodičovi, ktorý sa omylom vyskytol na mieste potýčok. Neskôr ho to inšpirovalo k napísaniu štyroch kníh o rasizme.
Mimo toho je zakladajúcim členom renomovanej afroamerickej divadelnej spoločnosti, kde aj režíruje.
Na záver ešte pár seriálov a filmov, v ktorých ste si ho možno všimli - mám tu Sopránovcov, S nasadením života, Spomienka na Titanov, Vtierka Castle, či Mesto anjelov.
O pár dní bude mať Gregory Alan Williams 57 rokov a s manželkou vychováva päť synov.

WeatherlyF.jpgNo dobre, chlapci moji, mám tu ešte v zálohe jednu fešandu.
Tridsiatnička Jill Rileyová je jedna z najschopnejších záchranárok Mitchovho tímu. Možno preto ju autori scenára nechajú na konci prvej série zomrieť, z čoho sú šokovaní nielen diváci, ale i jej kamoška Shauni.
Chápete to? Najprv učičíkajú verejnosť dielmi, kde vždy vyhrá dobro nad zlom, a kde je jedinou stresujúcou situáciou príliš dlhá pesnička uprostred deja, a potom vám nechajú zakusnúť akéhosi žraloka do krásnej plavčíčky.

WeatherlyMiss.jpgShawn Nichols Weatherly ako najmladšia z troch detí zdedila krásu matke, bývalej Diorovej modelke. Mala však len deväť rokov, keď o ňu kvôli rakovine prišla.
Chcela byť ošetrovateľkou, ale keď ju brat v 21 rokoch prihlásil na súťaž krásy, zmenila plány. Urobila dobre. Shawn sa stala víťazkou nielen v Južnej Karolíne, ale aj v Spojených štátoch a následne i v rámci Miss Universe, a to vôbec nebola dokonalá (má na kolene dve jazvy).
Keďže sa na obrazovke celkom slušne vynímala, začala hrávať drobné roličky. Ak je vám jej tvár akási povedomá, vedzte, že ste ju spoznali aj vďaka Policajnej akadémii 3. Stačí si primyslieť už len uniformu a fešnú policajnú čapicu a obrázok dokonalý.
A prečo skončila v Pobrežnej hliadke v tlame nebezpečného žraloka? Nuž, zlé jazyky tvrdia, že nebola veľmi spokojná s vývojom svojej postavy. Neviem, či práve takýto vývoj mala na mysli, v každom prípade sa po niekoľkých hosťovaniach v seriáloch (V.I.P., Chicago Hope) stratila z povedomia verejnosti.
Nezaháľala však - keďže sa vydala za muža zo šoubiznisu, vychovávala mu dve deti. Potom sa spolu so švagrinou a svokrou pustila do podnikania s nehnuteľnosťami.
Pred troma rokmi sa údajne mihla v akejsi miniúlohe a z tej doby je aj jej fotografia. Dnes má 53 rokov.

Že som bola pri písaní článku akomak ironická? Možno áno, v každom prípade som sa pri písaní dobre bavila. Ale aby ste nepovedali, že som nedala priestor hlasu verejnosti, ponúkam vám zopár nezávislých názorov z pera renomovaných recenzentov celého sveta. Tí si, verte-neverte, nekládli pred ústa žiadne servítky. Nie nadarmo ide o najdlhšie vyrábaný americký seriál, ktorý nikdy nevyhral žiadnu z cien Emmy - a to sa vysielal v 148 krajinách sveta.
Tuto ich máte:

  • "Každý vie, že Baywatch je príšerný. Jediný, kto to nevie, je Hasselhoff. Vrelo odporúčam sledovať pána Hasselhoffa v rozhovore, tvári sa ako poloboh. Budete sa z neho smiať a zároveň vám bude trápne i za neho. On si fakt myslí, že robí umenie. A vôbec, pláže v L.A. sú plné škaredých ľudí. To v Austrálii nájdete na pláži samé krásne ženy. Nechápem prečo okolo toho Američania robia takú šou."
    (David Candy, Sydney)
  • "Existuje niekoľko dobrých dôvodov, prečo by mal divák risknúť sledovanie seriálu. Prsia sú tu pekné, a aj keď niektoré z nich nie sú celkom prirodzené, zvyčajne bývajú v zábere vo dvojici. To je dobré znamenie."
    (Marko Kettunen, Fínsko)
  • "Pamela, milujem ťa! Zabudol som, na čo ste sa to vlastne pýtali?"
    (Paolo Inatti, Brooklyn)

Nabudúce bude MDD a ja mám pripravené niečo pre deti. Teraz však musím splniť sľub, ktorý som vám dala v úvode článku.

steniat.JPG


Zdroje a fotografie
:
http://www.imdb.com

http://www.csfd.cz
http://en.wikipedia.org
http://www.zimbio.com
http://www.starpulse.com/news/index.php/2010/08/02/baywatch_babes_land_reality_tv_series_
http://www.pikosky.sk/2011/07/18/david-hasselhoff-je-asi-supermuz/
http://pinterest.com/llee1126/when-they-were-young/
http://www.youngmalecelebs.net/galleries/bcall4.html
http://www.youngmalecelebs.net/galleries/jerjackson.html
http://xfinity.comcast.net/slideshow/entertainment-baywatchthennow/4/
http://www.nydailynews.com/entertainment/tv-movies/baywatch-gallery-1.48626
http://falcon-crest.blogspot.sk/2010/09/parker-stevenson-movie-release.html
http://www.biography.com/people/parker-stevenson-17184778
http://www.famouswhy.com/photos/kirstie_alley_and_parker_stevenson_picture4.jpg
http://filmovizia.blogspot.sk/2011/10/erika-eleniak.html
http://www.erikaeleniak.info/?idModule=181&idType=169
http://www.screened.com/erika-eleniak/14-142/all-images/132-145/04/131-245005/
http://www.aveleyman.com/FilmCredit.aspx?FilmID=5484
http://showbizgeek.com/what-ever-happened-to-the-cast-of-baywatch/
http://www.assignmentx.com/2011/exclusive-photos-from-the-37th-annual-saturn-awards-press-room/monte-markham/
http://www.ebay.com/itm/1967-American-Hollywood-Actor-Monte-Markham-Press-Photo-/261025247165
http://daysofourlives.about.com/od/history/tp/Swapping-Stars-The-Wouldays-Of-Our-Lives-And-General-Hospital-Connection.01.htm
http://www.hawtcelebs.com/pamela-anderson-at-dancing-on-ice-2013-photocall-in-london/
http://www.celebscoop.co.uk/wp-content/uploads/2012/12/Pamela-Anderson.jpg
http://www.taringa.net/posts/imagenes/4439584/HiperPost-Famosos-cuando-no-eran-famosos.html
http://im01.galawallpapers.net/desktop/71488/pamela-anderson--wallpaper
http://www.gettyimages.com/detail/news-photo/pamela-anderson-and-tommy-lee-get-married-february-19-1995-news-photo/1856474
http://stereogum.com/3115/kid_rockpamela_anderson_wedding_photo/news/
http://thebosh.com/archives/2007/10/pamela_anderson_rick_salomons_wedding_pictures.php
http://www.4029tv.com/news/entertainment/-/8897172/110050/-/y207ubz/-/index.html
http://www.uhull.com.br/08/20/por-onde-anda-o-elenco-da-serie-sos-malibu-baywatch/
http://www.sitcomsonline.com/photopost/showphoto.php/photo/215402
http://articles.dailypilot.com/2011-06-24/news/tn-dpt-0625-apodaca-20110624_1_miss-universe-pageant-hopefuls-oceanquest

BWkoniec.jpgHasselhoffD.jpgHasselhoffMl.jpgStevensonD.JPGStevensonMl.jpgEleniakD.jpgEleniakIne.jpgWarlockD.jpgMarkhamD.jpgMarkhamMl.JPGJacksonD.jpgCallK.jpgAndersonD.jpgAndersonD2.jpgWilliamsD.jpgWeatherlyD.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?