Vtedy a dnes: Pohotovosť (1994-2009) II.

Autor: Adriana Markovičová | 20.10.2013 o 17:30 | (upravené 22.10.2013 o 16:51) Karma článku: 11,66 | Prečítané:  10500x

Dnes si dáme ďalšiu porciu lekárov, ba nezabudneme ani na sestry, bratov a recepciu oddelenia urgentnej medicíny z fiktívnej fakultnej nemocnice v Chicagu. Nie je vám to len taká ledajaká nemocnica. Nečakajte žiadne suterénne tmavé chodby s rúrami na strope, to veru nie. Dokonca (a to je pre nášho pacienta obzvlášť prekvapivý fakt) chýbajú dvere, ktoré by ste sa snažili uhranúť pohľadom s nádejou, že ich otvorí životom unavená sestrička vraviac "ďalší, prosím". Na tejto pohotovosti je otvorené vlastne všetko. Ak je ranený hanblivejšej povahy, musí si vystačiť so závesom povedľa postele, my ostatní sa zatiaľ radi pozrieme doktorom priamo pod prsty. Recepcia býva umiestnená zvyčajne priamo oproti vstupným lietačkám - to aby do nich mohol vraziť vozík na kolieskach so zakrvavevným pacientom, na ktorom je prilepených niekoľko zdravotníkov. Jeden, samozrejme, hlási diagnózu, druhý resuscituje a tretí zavádza infúziu. Celá táto zostava uteká rýchlosťou, za ktorú by sa nehanbil ani Fitipaldi, takže je malý zázrak, že tú záchranu pacient vôbec prežije. Ale ako vravím, nie je to naša pohotovosť. Dosť bolo posmeškov, vpred sa ísť musí. Tak ja teda idem.

Neskorsiazostava.png

V ostatnom článku sa obeťou mojej neserióznej analýzy stalo sedem členov nemocničného personálu. Dnes si dáme niekoľko ďalších, stojím však pred dilemou, kým začať. Samozrejme, nepadla som z višne a viem, že na úvod by sa patrilo dať slovo niektorému z vedúcich pracovníkov. Tu je však kameň úrazu. Počas pätnástich sezón povýšili takmer všetkých, ktorý chytili do ruky skalpel, takže či vyberiem toho alebo onoho, niekto sa urazí. Ďobem teda prstom do zoznamu a námatkovo vyberám... nie, nie sú to cukrovinky Čierny princ.
InnesF.jpgPrimárka Kerry Weaverová sa objavila na scéne v druhej sérii, keď prebrala flek po predchádzajúcom šéfovi Morgensternovi a držala sa tak statočne, že v rebríčku najdlhšie účinkujúcich postáv obsadila s 250 epizódami krásne druhé miesto. Celkom statočne pri tom dýchala na krk víťazovi Johnovi Carterovi, ktorý mal len o štyri časti viac.
Iste vás zaujíma aj tretie miesto, no budem vás trošku napínať a dozviete sa ho až na konci. Môžem prezradiť len toľko, že by ste tú osobu betónovo na bronz netipovali.
Kerry vydržala pobehovať po pracovisku s barlou v ruke až do trinástej série, napriek tomu sa diváci dozvedeli o jej súkromí pramálo. Ortopedickú pomôcku mala na svedomí akási choroba z detstva, to jej však nebránilo zachraňovať ako ďas.
Hodnú chvíľu mi bolo podozrivé, že jej scenárista neposlal do cesty nejakého sympoša, ako to svojho času urobil Jaroslav Dietl s "létající holubičkou" vrchnou sestrou Huňkovou .
I som často pri telke dohovárala balíčku čipsov - však jej konečne niekoho do textu pripíšte, Kerry nemôže byť furt len v robote. A vôbec, dali by ste tak nádej mnohým telesne postihnutým dámam, ktoré by videli, že svet nie je len o modrookých Rossoch a polosladkých Carteroch.
Už som sa potešila, že Michael Crichton asi začal vyznávať Kult zemiakových lupienkov, lebo ma vyslyšal a postavil Kerry Weaverovej do cesty - inú ženu.
A aby to ešte skomplikoval, pripísal jej do života syna.
Inak je to doktorka pomerne hádavá, avšak vždy jej ide o dobro oddelenia a pacientov.

Laura Elizabeth Innes sa narodila pred 56 rokmi istému úradníkovi a matke v domácnosti ako najmladšie šieste dieťa. Jej otec býval fanúšikom divadla, a tak malú Laurinku vláčil po rôznych predstaveniach a festivaloch. Niet divu, že skončila tam, kde skončila.
Inak je jej životný príbeh v mnohom podobný iným hercom. Hoci trpela dyslexiou, nebránilo jej to v štúdiu divadelnej vedy, potom strávila niekoľko mesiacov na drevených doskách, kým ju neosvietilo a nepresťahovala sa bližšie k Hollywoodu, kde prerazila vo filme hororom Zúrivosť.
Nasledoval náš seriál, popritom neodmietla ani akčák Drvivý dopad - lenže to už v hlavičke Laury Innes vŕtal iný červík. Podobne ako jej postava, túžila niekoho dirigovať aj v skutočnom živote. A tak ju nájdeme pod výrazom "director" v mnohých epizódach nielen v samotnej Pohotovosti, ale aj v Západnom krídle, či u cynika Dr. Housea.
Jej súkromie pravdepodobne formovala násilná smrť jej prvého snúbenca, ktorú prežívala veľmi ťažko. Neskôr sa vydala za kolegu Davida Brisbina (hral v E.R. anesteziológa), s ktorým má vlastného syna a adoptované čínske dievčatko.
V skutočnosti skáče ako veverička a barla musela vtedy 38-ročnej Laure pri natáčaní Pohotovosti pekne zavadzať. Možno práve to ju inšpirovalo k podpore telesnej handicapovaných umelcov, ktorej dodnes venuje všetky svoje sily.

mccraneF.jpgRobert Romano, prezývaný Rakeťák, by sa dal považovať za predchodcu doktora Housea.
Je to drzáň par excellence, ktorý sa nerozpakuje uraziť nielen
na smrť vystrašenú medičku, ale aj černocha, hoc aj je to o hlavu vyšší kolega Benton.
Keď toho človeka pekne-krásne zaradíte do škatuľky "odporní záporáci", príde scéna, v ktorej ho sledujete pri úspešnej záchrane beznádejného pacienta, a vy, rozorvaní diváci, zrazu neviete, či toho bastarda nenávidieť alebo milovať. 
Najskôr to bude tak, že ho milujete nenávidieť.

Autori seriálov sú však ešte zákernejší - ľúbia totiž podsúvať podobným bytostiam do scenára prvky, z ktorých je divák totálne namäkko. Takýmto záchvatom ľudskosti je povedzme táto scéna s doktorom Bentonom. Najprv mu vynadá a potom... veď si to pozrite (zvuk tu naozaj nie je podstatný).
Skalní fanúšikovia seriálu možno očakávajú inú scénu. V tomto prípade nie sú potrebné žiadne možnosti. Iste všetci uhádnete, že ide o slávnu vrtuľníkovú akciu, pri ktorej príde na Romana zaslúžený trest - vrtuľa mu odsekne ruku. Po mnohých peripetiách, prišívaní i opätovnom odrezaní končatiny, končí milý (či skôr nemilý) doktorko v drevenej obdĺžnikovej debničke a na pohrebe za ním zaplače iba jedna jediná kolegyňa, ktorá to s ním zaživa dokázala ako-tak vydržať (o nej budeme hovoriť hneď v nasledujúcom profile).
Mimochodom, Romano zanechá v záveti slušnu kôpku peňazí
práve nemocnici.
Ani neviem, či je to smutné alebo veselé.

mccraneMl2.jpgPostava Paula Davida McCranea začala svoju nešťastnú púť v Pohotovosti počas štvrtej série (herec mal vtedy 36 rokov), a skončila ju o šesť rokov neskôr. Dnes má Paul 52 rokov, ale pribrzdíme, a začneme tam, kde sa patrí.
McCrane sa narodil ako jeden z piatich detí istej zdravotnej sestre, tatko sa zase živil herectvom a spisova(teľova)ním.
Pozornejší z vás si sedemnásťročného Paula všimli v Rockym II, kde si
ako fanúšik vypýtal od hlavného hrdinu podpis na hlavu. Jeho ďalšia rola v Robocopovi už bola náročnejšia, ale viete čo? Kliknite na obrázok naľavo. Fešák, že?
V čase, keď mal náš seriál premiéru, postával talentovaný Paul pred inou kamerou a
o Rakeťákovi ani nechyroval. Práve preto ho môžeme vidieť v úlohe bachara (ako inak) v mojom milovanom Vykúpení z väznice Shawshank. Dá sa nájsť aj ako astronaut v polodokumentárnom seriáli Zo Zeme na Mesiac, v niekoľkých častiach seriálu 24 hodín, či dokonca v jednej epizódke (!) Škaredej Betty.
Fakt neviem, čo na tej režisérskej stoličke tí herci vidia, lebo ani McCrane neodolal a poslal do vysielania čo-to z Housea, Pohotovosti alebo Tretej hliadky.
Ešte rodinný život - tento rok oslávil pätnáste výročie sobáša s návrhárkou šperkov, ktorú zbalil na hodine jógy. Tá mu zjavne prišla k duhu, majú spolu dve deti.

KingstonF.jpgKučeravá Angličanka Dr. Elizabeth Cordayová sa prisťahuje do Chicaga v štvrtej sezóne a hoci si ju pre britský prízvuk často doberajú, ľahko sa skamaráti nielen s protivným Romanom, ale aj s "normálnejšími" kolegami.
Najprv to skúša so suchárskym Bentonom, ale nakoniec zakotví u Greena, ktorému porodí dcéru. Po manželovej smrti sa zronená doktorka premáva medzi Európou a Amerikou, až kým po siedmich rokoch predsa len neskončí na našej strane zemegule.

Päťdesiatnička Alexandra Elizabeth Kingston mi pri hľadaní súčasného portrétu opäť narobila vrásky - na žiadnej som totiž vrásky nenašla. Musím sa teda znížiť ku zúfalému pokusu a upozorniť čitateľky na partie medzi bradou a poprsím, ktoré sú jediným dôkazom starnutia tejto zaujímavo krásnej herečky.
Rovnako ako jej postava pochádza z Británie, avšak nie je čistokrvnou Angličankou. Ocko mäsiar (krásne povolanie... klobásky... hm) našiel matku svojich detí v Nemecku, odkiaľ pochádzajú aj jej umelecké gény (strýko bol herec). Ku najstaršej Alex pribudli ešte dve sestry, jedna z nich, bohužiaľ, mentálne a telesne postihnutá, z tej druhej je takisto herečka.
Alex vyštudovala Kráľovskú akadémiu umenia v Londýne, po škole bola členkou prestížnej Kráľovskej Shakespearovskej spoločnosti.

KingstonMLada2.jpg

Debut na obrazovke absolvovala oveľa skôr - drobnou roličkou v pätnástich rokoch. Výraznejší dojem zanechala v historickej Legende o meči, či v Moll Flandersovej, no do povedomia svetovej verejnosti ju v 34 rokoch vytiahla až Pohotovosť.
To už mala za sebou neúspešné a bezdetné štvorročné manželstvo s lordom Voldemortom, ktorý ju opustil kvôli inej fešande.

Nič? Ja vás len skúšam, či dávate pozor. Išlo, samozrejme, o anglického herca Ralpha Fiennesa, bývalého spolužiaka z divadelnej akadémie, to je jasné ako facka.
Dôkaz prikladám na fotografii vľavo.
Pamätáte si to srdcervúce video o umieraní Marka Greena z minulého článku? Bábätko, ktoré vystupuje v "úlohe" ich spoločnej dcéry, je v skutočnosti dieťa samotnej Alex. Narodilo sa jej zo vzťahu s nemeckým novinárom, s ktorým sa pokúšala o umelé oplodnenie. Podľa posledných správ už spolu nežijú, ale nemyslím, že by mala herečka o nápadníkov núdzu.
Dnes žije skôr v Spojených štátoch, ale vidno ju napríklad v seriáli Doktor Who.

Tak, a to je z Pohotovosti asi tak všetko.

Že nie?
Že si nemám robiť nemiestne žarty?
Ale jasné, ako by som len mohla ukončiť článok a nenapísať nič o Abbey a Lukovi. Ja viem, že sa na Kovaca tešíte, ale dáma má prednosť, najmä ak ide o postavu, ktorá je spomedzi žien mojou najobľúbenejšou.

TierneyF3.jpgAbigail Abby Lockhartová je skutočne charizmatická baba. Príde do nemocnice ako zdravotná sestra v šiestej sérii, a o niekoľko rokov neskôr sa z nej stane doktorka.
Dievča to v seriáli skutočne nemá jednoduché.
Po rozvode musí prerušiť štúdium medicíny, a aj matka, trpiaca maniodepresívnou psychózou, jej robí zo života peklo už od detstva tým, že odmieta liečbu.
Ba ani v tejto nemocnici jej ruže nekvitnú. Chvíľu to skúša s doktorom Kovacom (k tomu sa dostaneme), potom zase s Carterom. Ten je však viac jej kamarátom ako frajerom, takže sa všetci tešíme na okamih, keď opäť príde na rad Kovac.
Potom zazvonil zvonec a...
No, ešte to by chýbalo, aby si ho hneď vzala. Scenáristi si na ich komplikovanom vzťahu zgustli, takže kým dôjde k happyendu, ide menej otrlých divákov poraziť.

Nevysoká Maura Lynn Tierney pochádza z írskej katolíckej rodiny, ktorú radi označujeme ako "dobrá" rodina. Mama pracovala v realitách, otec robil kariéru v rámci komunálnej politiky v Bostone, takže predpokladám, že obaja dali svojim trom deťom dobré vzdelanie a výchovu. Najstaršia Maura si však nezvolila seriózne povolanie - dala sa na štúdium tanca a neskôr i drámy.
Podobne ako herci uvedení vyššie prišiel zlom v okamihu presunu do Elej (to asi bude nejaké mesto v Kalifornii, či čo). Tam začala pracovať v nízkorozpočtových filmoch, prípadne nakrúcala seriály, čo sa nikdy nevysielali. Všetko zlé je na niečo dobré, práve pri takom sa zoznámila so svojím budúcim bývalým manželom - hercom a režisérom Billym Morrissettom.
Potom to začalo naberať obrátky - najprv hlavná úloha v u nás neznámom seriáli NewsRadio, potom nasledovali aj filmové roly v Prvotnom strachu, Farbách moci, tiež v komédiách Klamár, klamár, či Živelná pohroma.

TierneyF1.jpg

Na prelome storočí nahradili producenti odchádzajúcu Juliannu Margulies 35-ročnou Maurou Tierney. Miesto pediatra Rossa prišiel Luka Kovac, a Pohotovosť tak získala novú šťavu. Práca to bola zrejme na plný úväzok, preto Maura stihla popri nej len málo ďalších postáv, napríklad vo filme Insomnia alebo Starostove starosti.
Jej bezdetné manželstvo sa neskončilo happyendom. Po trinástich rokoch sa manželia rozviedli, ale to asi nebola jej najväčšia starosť. Obsadili ju do nového seriálu, no sotva bolo vyrobených zopár dielov, Maura oznámila štábu "sorry, idem sa liečiť".
Nič sa nedalo robiť, reklamné hrnčeky s jej fotkou posunuli do výpredaja a seriál pretočili s inou herečkou. Maure vyoperovali nádor z prsníka, a keby to nebolo hlúpe, povedala by som, že na fotografiách z tých čias s krátkymi vlasmi vyzerá oveľa lepšie.
Dnes to vyzerá byť v poriadku a túto nesmierne sympatickú 48-ročnú herečku vidno povedľa Julianny Margulies v aktuálne vysielanom americkom seriáli Dobrá manželka (u nás iba na káblovkách). Vo voľnom čase behá po svadbách s kamošiek zo seriálu, kde ich údajne sama sobáši.

VisnjicF.jpgAko som už spomínala, doktor Luka Kovac vpadol do deja namiesto obľúbeného Klúnyho.
Človek by povedal, že to nie je ľahká pozícia, že? Scenáristi uvažovali, čo s tým, a tak využili smutný kukuč jeho tmavovlasého predstaviteľa a nadelili mu zopár osvedčených pomôcok: balkánsky pôvod, účasť vo vojne a vyvraždenie jeho manželky a detí.
No uznajte, na toto sa dá predsa krásne nadviazať, že? Veď ktorá by odolala potrebe rozveseliť večne smutného, navyše zvodného chlapa s pocitom viny? 
Najprv to s ním skúšala čerstvo opustená vrchná sestra Carol. To však bola len predohra k jej návratu k pôvodného frajerovi Dougovi Rossovi. 
Potom  nastúpila mimoriadne chutná Abbey, ktorá mala vďaka mamičke s depkami celoživotné skúsenosti. Zachraňovala Luku Kovaca ako mohla, aj jej to išlo celkom dobre, kým sa nepobral kamsi do Konga zachraňovať svet. Tí muži sú niekedy fakt ako z divých vajec.
Nakoniec museli zachraňovať z malárie jeho samotného, takže keď sa dobrá vec podarila, fešný doktorko opäť zavesil na krk stetoskop a robil to, čo vie najlepšie - smutne sa pozerať a liečiť amerických pacientov.
Po návrate stihol zbaliť ešte jednu, pre mňa bezvýznamnú sestričku, kým neskončil pred oltárom s našou kamoškou Abbey Lockhartovou, teraz už aj Kovacovou.
Myslím, že je čas na romantickú fotku.

SvadbaAL.jpg

Čo povedať o Goranovi Visnjicovi? Mladej generácii by možno stačila pomocná informácia, že je to akoby staršia verzia upíra Pattinsona. My ostatní (resp. ostatné) si povieme, že patizón je ucho a zahľadíme sa do očí 193 cm vysokého mladšieho synka chorvátskeho vodiča autobusu a predavačky zo Šibeniku. Po dosiahnutí plnoletosti Goran naozaj vstúpil do armády ako výsadkár a chvíľu sa účastnil vojny proti Srbsku.
Potom sa však už naplno venoval štúdiu dramatického umenia a ako Hamlet si vyslúžil výborné kritiky.
Dokonca si ho všimla aj slávna Madonna - len si v ukážke všimnite, ako si prehrabáva vlasy (nie speváčka, ale šachista oproti nej).
To už Visnjic premýšľal, ako bude jeho priezvisko vyzerať po americky. Kariéru vo veľkej Amerike začal dobre, o čom svedčí aj drobnosť vo filme Mierotvorca (resp. Peacemaker).
Jeho herecká partnerka v Pohotovosti bola o sedem rokov staršia, ale hovorím to len preto, aby ste si sami vyrátali, koľko mal rokov, keď sa pridal k hereckému obsadeniu. Sotva sa tam ohrial, už ho časopis People zaradil do svojho rebríčka najkrajších hercov.
Neviem, či aj v tom rebríku, ale v seriáli vydržal takmer do konca. Do cieľa však dobehol už len epizódne, ale to sa stalo mnohým ďalším hlavným postavám. Nakoniec, niekto tým producentom musel dať najavo, že je čas uzavrieť seriál (ako sa to aj stalo).
VisnjicDieta.jpgV telke si mohli diváci vychutnať aj jeho postavu vo filme Spartacus, inak robí Goran občas radosť aj rodákom a natočí niečo doma. Milovníci švédskeho krimithrilleru ho tiež nájdu v americkej verzii Mužov, ktorí nenávidia ženy.
Mimochodom, viete si ho predstaviť ako Jamesa Bonda? Takmer sa tak stalo, keby ho nebol nepredbehol Craig.
Ani neviem, či mám provokovať čitateľky jeho súkromným životom. Takže najprv varovanie:
Ďalší text nie je vhodný pre dievčatá a ženy zamilované do jeho pohľadu. Dievčatá, kým budú ostatní čítať o jeho ľúbostnom živote, vy si prezrite malého Goranka a pod ním i nejaké to šteniatko.

V prvom rade - je ženatý. Neviem, či šťastne, ale so svojou zákonitou manželkou, tiež Chorvátkou, vychovávajú dve deti. Jedno si adoptovali a druhé vynosila náhradná matka. Goran má popritom aj tretie nemanželské dieťa. Inak tvrdí, že je plachej povahy.
Ani sa radšej nepokúšam za týmito faktami niečo hľadať.
Dajme si radšej nejakú tú charitku - podporuje dobré zaobchádzanie so zvieratami, nenávidí kožuchy a občas vybaví nejaké peniaze pre nemocnice v rodnom kraji. Možno mu v tom pomáhajú zručnosti získané v kung-fu, šerme a počas surfovania.
V roku 2013 prijal 41-ročný Goran aj so svojou manželkou americké občianstvo.

Už by mohol byť definitívny koniec článku, keby mi nebolo ľúto ostatných postáv, ktoré sa snažili, ako mohli, ale na najvyššie priečky slávy nedosiahli. Preto v skrátenom režime prebehneme aj ich, najmä ak máte radi porovnávanie fotiek z minulosti a súčasnosti.
NagraF.jpg
Kategória lekári:

Dr. Neela Rasgotra, kamoška a neskôr spolužiačka Abbey, sa vyskytuje v deji až od desiatej série, čo sa ukáže byť celkom fajn v poslednej sezóne. Tam už všetky hviezdy kamsi zdúchli, takže Neela sa stane hlavnou postavou.
K známym pohotovostným príbehom zaraďujeme aj jej sobáš s doktorom Gallantom, ktorého časom zabijú v Iraku. Pohľad na mladú vdovu počas pohrebu  - viete si predstaviť na obrazovke niečo dojímavejšie?
Postava Neely Rasgotry patrila svojho času v hitparádach najsexi lekáriek medzi špičku.

Parminder Kaur Nagra, Angličanka indického pôvodu, pochádza z jednoduchej, ale vzdelanej rodiny. Otec pracoval ako účtovník a mama v továrni. Na rozdiel od ostatných nikdy netúžila študovať herectvo, napriek tomu išla na akýsi konkurz a uspela.
Ak ste videli film Blafuj ako Beckham, bola tam. Ak máte radi rozprávkovú Zakliatu Ellu, aj tam je. Okrem toho ju nájdete v Alcatraze, samozrejme len hrať.
Inak rada kreslí, dokonca aj vystavuje v galériách. Ako perličku uvádzam, že niesla olympijskú pochodeň, ktorá skončila na LOH v Aténach.
Bola raz vydatá a hoci jej sobáš s fotografom mala na rováši jej kamoška Maura Tierney, po troch rokoch a jednom úspešnom pôrode to s manželstvom vzdala.
Ešte veková štatistika - vtedy mala 29, dnes je dva roky pred štyridsiatkou.

PhiferF.jpg28-ročný Dr. Gregory Pratt patrí skôr do kategórie sebavedomých mladých medicinmanov, ktorí všetko vedia a všade boli, ale v skutočnosti nevedia nič a neboli nikde. Zdedil síce skrinku po zomretom sympošovi Markovi Greenovi, ale pokoru v nej už nenašiel.
Aby som však nebola celkom zlá na jeho postavu - Luka Kovac, jeho kamoš, ho zavolá do Konga, kde okolité tragédie okrešú Prattov pyšný hrebienok.
Osudu ale neunikne - v závere štrnástej série, tesne pred povýšením, vybuchne v sanitke a umrie tiež.
Nie je vám to divné, že je pohotovosť celkom rizikové pracovisko? Alebo to bolo tým, že ku koncu začali robiť filmári kadejaké šibnuté kúsky, len aby to niekto ešte sledoval?

39-ročný Mekhi Thira Phifer je rodený Harlemák.
Jeho tatko bol síce
stredoškolský učiteľ, ale malý Mekhi žil len s matkou.
Okrem účasti v tomto seriáli je známy priateľstvom s Eminemom, ktorému robil garde vo filme 8. míľa, okrem toho vraj spolupracoval aj s Beyoncé.
Manželky mal dve - s tou prvou, herečkou, žil štyri roky. Výsledkom vzťahu bolo jedno dieťa, potom si obstaral ešte jedno mimo manželstva.
V tomto roku si zopakoval medové týždne s novou zákonitou, zatiaľ bez kopírovania génov.
Koncom roka bude mať pán Phifer 39 rokov.

 

WenF.jpg31-ročná Jing-Mei Debra Chen (volajme ju radšej Deb) sa prvý raz objaví na scéne hneď v prvej sérii ako študentka.
Následne načas zdúchne do výskumu, aby sa v šiestej sezóne predsa len pustila do rezania a zašívania. Jasné, že ju radi vezmú naspäť a ten finančný dar od rodičov v tomto úkone isto nehrá žiadnu úlohu, že?
Deb sa skamaráti s Cartertom, predsa len začínajú na jednej lodi. Neskôr neplánovene otehotnie (v tom už John nemá ani prsty, ani inú časť tela). Mladá doktorka dá kvôli kariére dieťa na adopciu, a to je asi tak všetko, čím je zaujímavá.
Ku koncu seriálu na ňu scenárista začne zabúdať (asi sa minuli tie peniaze od rodičov, či čo) a jej postava pomaly zmizne z deja bez toho, aby sa vydala, vybuchla či zachránila svet.

Ming-Na Wen emigrovala z Hong-Kongu do Ameriky s matkou ako štvorročná. Tu by možno doteraz pracovala v čínskej reštaurácii svojho nevlastného otca, keby ju nezlákalo štúdium drámy.
Hoci ju časopis People tiež zaradil do rebríčka krásnych žien sveta, najviac uznania sa jej dostalo v dabingu vo filme Mulan.

Vydatá je druhý raz. Prvý vzťah s filmovým scenáristom nebol podľa predpokladov, ale ten druhý aj po osemnástioch rokoch stále trvá. Rodina s dvoma deťmi žije dnes v Kalifornii.
Ming-Na má už druhý rok päťdesiatku (a možno ju bude mať ešte dlho, lebo na to fakt nevyzerá).

ReubenF.jpgEšte jedna snedá dáma, ktorú si pamätáme z prvých šiestich sérií, a to Jeanie Boulet.  Hoci je vydatá, začne si techtle-mechtle s doktorom Bentonom, ktorému sa ako fyzioterapeutka stará o matku.
Vzťah však ukončí a ostane s manželom, za čo ju osud potrestá vírusom HIV, ktorý od nepodareného mužíčka dostane.
Svoj stav sa snaží pred zamestnávateľom utajiť a kamoš Benton jej v tom napriek svojím zásadám kupodivu pomáha.
Neskôr si Jeanie adoptuje HIV pozitívneho chlapčeka, ktorý prišiel o matku a z Pohotovosti odíde úplne.

Kanaďanka Gloria Reuben bude päťdesiatničkou o rok, v seriáli začínala ako čerstvá tridsiatnička.
Je dcérou
jamajskej gospelovej speváčky a kanadského architekta a z ich šiestich bola predposledná.
Spolu s bratom nezaprela matkine gény, lebo vyštudovala hudobnú teóriu, balet a džez.
Začiatok trochu úspešnej hereckej kariéry je spätý s Van Dammeom a jeho filmom Timecop, alebo s Deppom vo filme V poslednej chvíli. Z tých novších vecí ste si ju mohli vychutnať v Spielbergovej historickej dráme Lincoln.
Nebojte sa, aj ona skončila v "people-áckom" rebríku najkrajších žien, nakoniec tú hitparádu vyhlasujú každý rok, tak sa do nej pomestí každý.
Bola vydatá štyri roky, inak o jej súkromí toho veľa nevieme. Občas si zaspieva vokály so známymi speváčkami, ak za takú považujete povedzme skvelú Tinu Turner. Je to veľká enviromentálna aktivistka, tiež sa rada stará o ľudské práva.

Kategória sestry a personál:

Sú to ľudia, na ktorých sa zvyčajne pokrikuje, keď niečo potrebuje podať, zapísať alebo vybaviť. Tých ľudí zvyčajne nevnímate, lebo keď doktor Ross povie "podržte mi katétr, Maliku", nejaký Malik je vám srdečne ukradnutý, najmä ak nemá Klúnyho oči.
Ani ich hereckí predstavitelia nezvykli vymýšľať nič o tom, že sa ich postava sa nevyvíja, ergo je čas ísť do iného seriálu - preto v Pohotovosti vydržali často dlhšie ako doktori.

A je to tu. Niekedy na začiatku som vám sľúbila postavu, ktorá má na konte toľko častí, že ju to posunulo na krásne tretie miesto. Nuž, nie je nič lepšie ako stály džob.
Po Carterovi a Weaverovej je to práve táto zdravotná sestra.
ceronF.jpg

Pochybujem, že si niekto pamätá jej meno. Volá sa Ethel Chuny Marquezová a povolávali ju pred obrazovku najmä vtedy, keď bol nutný  španielsky preklad. Ono ani v Amerike nehovorí každý pacient po anglicky.
Táto postava má ešte jednu cenu. Patrí k tým šiestim ľuďom, ktorí absolvovali kompletných 15 sezón bez straty kvetinky či života.
Aby sa nepovedalo, že som si to nevšimla, predsa len mala nejaké tie dialógy - v tretej sérii flirtovala s Greenom (alebo on s ňou, už si nepamätám) a v deviatej dokonca s Kovacom.

Mexičanka Laura Cerón strávila v sesterskom odeve najkrajšie roky života (30 až 45).
Prvých desať rokov života bývala v rodnom Mexiku, potom sa jej rodičia presťahovali do USA aj s piatimi deťmi. Jej doménou je divadlo, možno preto ju u nás veľmi nepoznáme (možno ešte zo Sudkyne Amy, a možno zo Špeciálneho komanda).
O rok bude mať Laura okrúhlych 50.

DeezerF1.jpg

Spomínaný Malik McGrath je zdravotný brat.
Vekovo je blízky kolegyni Marquezovej a takisto patrí k skupine tých šiestich, ktorí sa presúšali po vykachličkovaných chodbách plných pätnásť rokov.
Kým bola Abbey zdravotná sestra, zvykla prehodiť s Malikom reč, ale ani potom, ako získala diplom, sa nerozkmotrili.
Podľa mňa ho v prípade potreby lekári oslovovali najčastejšie, lebo iba toto meno som si z personálu zapamätala.

Deezer D alias Dearon Thompson je v Amerike známy nielen ako herec, ale aj ako rapper a kresťanský motivačný spíker. Neviem, čo to je, ale v životopise to vyzerá dobre.
Dnes 48-ročný Deezer D vydal aj nejaké CDčka, ale netuším, či ich v našich končinách niekto pozná.
Kto má chuť, nech sa prehrabe jeho stránkou a uvidí.
Inak je rozvedený a jeho gény nosí jedno dieťa.

BenrubiF2.jpg

Ďalšieho pána si zase pamätám podľa tváre, ale dlho som nepoznala jeho meno. A pritom - no nie som sprostá? Však je to ľahké!
Jerry Markovic (pozdravujem menovca) pracoval najskôr na recepcii, až neskôr ho povýšili na koordinátora záchrannej služby s kravatou a dôstojnosťou, ktorá k tomu patrí.
Inak veľmi rád organizuje zamestnancom oslavy a večierky, na ktorých srší vtipmi a humorom, no keď sa zablýska a zahrmí, nie je mu všetko jedno. Fakt - taký chlap
a bojí sa búrky.
V E.R. nefiguroval plných pätnásť rokov, lebo na tri roky bez vysvetlenia zmizol, aby sa len tak mirnix-dirnix vrátil.
Potom už, mierne sivovlasý, vydržal až do zdárneho konca.

Abraham Rubin Hercules Benrubi je vo svete televíznych obrazoviek celkom známa kreatúra. Zvyčajne ide o malé úlohy, ale zato povšimnutiahodné. Vie o tom niečo aj Miss - špeciálny agent dvojka, či Šarlotina pavučinka.
Ako statného mládenca si ho ja pamätám so seriálu
Parker Lewis musí vyhrávať, ale detaily, čo a ako, to už zo mňa nedostanete. Z epizódnych postáv tu máme úložky v seriáloch Akty X, Roseanne alebo Kosti.
V našom zdravotníckom seriáli začínal Abraham ako 25-ročný. Spomínanú trojročnú prestávku spôsobilo účinkovanie v inom seriáli Muži na stromoch, potom sa pokorne vrátil späť.
Dnes má 44 a rozhodne na to nevyzerá... ups, hádam sa neurazil, však to nie je dáma. Predsa len - má dva metre a centimeter k tomu, o aktuálnej hmotnosti ani nevravím.

FreemanF.jpg


Ošetrovateľka Haleh Adams patrí tiež k našej kompletnej šestke. V ôsmej sezóne prekvapila divákov tým, že výrazne schudla, inak je v kolektíve obľúbená. Pripomína dobrú tetu zo škôlky, ktorá sa vie aj škaredo pozrieť, aj pohladiť.

Yvette Freeman mala v prvej sérii 37 rokov. Dnes, keď od pilotného filmu uplynuli takmer celé dve desaťročia, vyzerá ešte lepšie.
Yvette sú asi súdení džezoví pianisti. Jedného stretla pri narodení a dal jej do vienka umelecké nadanie, druhého pojala za manžela.
V súčasnosti sa viac ako televízii venuje divadelným hrám.Áno, presne viem, čo si mnohí z vás teraz povedali.
Hej ty, blogerka!
A kde je Lucy, neštastne zabitá študentka medicíny, ktorú zaúčal do remesla samotný Carter?
Vôbec si nespomenula ani Doris, Pamelu, Lýdiu, Franka, Lily, Samanthu, Archieho, a ........... (vhodné meno si doplňte podľa potreby).
Veru, nespomenula. Musím už ísť konečne variť, žehliť, vysávať, napísať úlohy s deťmi - a vy, ak máte chuť, pripomente si Lucy aspoň na obrázku a potom si pozrite dokument vysielaný po skončení seriálu.
Budete mu rozumieť, hovorí sa v ňom po našom.
Je v ňom tiež veľa Kovaca.
Stretneme sa niekedy nabudúce, len čo si nájdem čas na dokonale neoverené pojednanie o tom, ako to s niektorými hercami vyzeralo vtedy a dnes.

Seria5.jpg

Zdroje a fotografie:
http://www.imdb.com

http://www.csfd.cz
http://en.wikipedia.org
http://www.zimbio.com
http://www.vidiot.com/ER/images/ER-Cast-S11-01.png
http://gogoranvisnjicatbleuprofond2.com/messageboard/viewtopic.php?f=1&t=567&start=30
http://www.theredlist.fr/wiki-2-17-1483-1492-1496-view-drama-profile-ber-b-michael-crichton.html
http://www.robocoparchive.com/archive/movie-robocop1-feature3.htm
http://hollywoodnose.com/net-worth/maura-tierney-wealth
http://everybodylovesmaura.wordpress.com/2010/09/11/maura-stand-up-2-cancer/maura-tierney-stand-up-to-cancer-culver-city-09102010-3/
http://0.tqn.com/d/tvdramas/1/0/T/4/parmnag.jpg
http://chitownstarconnections.wordpress.com/2013/09/02/where-have-you-seen-them-part-three/
http://lichnosti.net/people_2528.html
http://www.eftekasat.net/details.php?image_id=176924
http://www.oocities.org/ewwhatevr/babyER.html
http://www.listal.com/viewimage/534000h
http://canyousonicme.tumblr.com/post/35767878877/alex-kingston-agency-head-shot-she-had-boudica
http://fuckyeahalexkingston.tumblr.com/image/811923542
http://community.livejournal.com/_er_/153433.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?