O jednej "pobehlici"

Autor: Adriana Markovičová | 26.3.2007 o 10:05 | Karma článku: 19,50 | Prečítané:  6801x

Republika Slovenská bola veľmi veľká krásavica. Mala všetky správne krivky, ktoré muži zbožňujú, aj veľké kopce, aj správne položené dolinky, aj zalesnené úpätia, aj hladké rovinky. Bola síce chudobná ako kostolná myš, ale vedela, že jej čas príde, keď si nájde správneho chlapa. Prvú veľkú lásku (vtedy si myslela, že aj jedinú) zažila s Vladimírom. Nebola mu na sto percent verná, občas si zaflirtovala s inými fešákmi, ale k Vladovi sa vždy vrátila - viete, bol to veľký chlap, ktorý ju bránil pred dotieravcami aj päsťami a vedel celé hodiny nádherne rozprávať o tom, ako ju ľúbi.

Sľuboval jej bohatstvo i drahé kamene, ale zo samej lásky si nestihla všimnúť, že si zatiaľ požičiaval z jej vreckového. Opustila ho až vtedy, keď zistila, že si kúpil malú Corsičku a vilu kdesi pri Trenčíne a nasťahoval sa tam bez nej.

V tom čase ju už opaľoval Mikuláš. Nebol síce taký pevný ako Vlado, ale bol to športovec a vyzeral, že ju miluje. Po krátkom chodení sa vzali. Ich manželstvo trvalo osem rokov a bolo pomerne pokojné. Miki bol veľmi sporovlivý, tvrdil, že sa budú mať dobre, ale najprv si na to musia našetriť. Skladali tehlu k tehle na ich novom dome, víkendy trávili medzi miešačkou a fúrikom. Do práce sa vozili na bicykli, tvrdili, že je to romantické a hlavne zdravé. Časť výplaty si sporili na dôchodok a zvyšok investovali do zariadenia domčeka, ktorý si stavali v malej dedinke Európa. Po večeroch sa navštevovali s najbližšími susedovcami, najradšej mali opekačku u Čechovcov alebo debaty so susedom Rakúsom. Obaja snívali o tom, že keď dostavajú, vyberú sa na peknú dovolenku niekde na západ. Potom stretla jeho.

Róberta.

Očarujúci muž. Pozval ju do divadla, usadil ju do lóže a bozkal jej maltou zničené ruky. Pred Vianocami jej venoval tisícku, aby zhodila montérky a kúpila si niečo pekné na seba. Posadil ju do lietadla a vystúpili na Balkáne, aby sa vykúpali v mori. Nuž, zblbol ju dokonale, takže opantaná láskou pekne krásne zbalila Mikimu kufre a nasťahovala si do čerstvo skolaudovaného domu Róberta. Spoločne si začali vychutnávať vírivku, ktorú vlastnoručne obkladal nešťastný Miki a popíjali pri tom šampanské, ktoré osem rokov ležalo vo vinotéke odložené na lepšie časy. Bicykel vyhodili do potoka a kúpili si najnovší typ limuzíny. Z účtu vybrali všetky úspory a urobili si exotický výlet do Lýbie.

Minule som stretla spustnutého Mikuláša. Zveril sa mi, že býva v malej kutici pod hradom a vykrikoval, že tá pobehlica si užíva to, čo on zarobil vlastnými rukami. Odchádzal s plačom, že si to nezaslúži a mne ho bolo trochu ľúto, pretože ho okrem mňa nikto nepočúval. Utešovala som ho, že keď minú všetky peniaze, možno sa k nemu vráti.

A v duchu som si pomyslela, že to môže trvať ešte pekne dlho. Ibaže by natrafila na iného sporivca...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?